Detičky s okuliarmi cez leto

eerica
7. mar 2022

Ahojte chcela som sa spýtať čo máte detičky s okuliarmi ako to riešite v lete? Slnečné s dioptriami alebo okuliare s tým zatmavovanim? Ďakujem

xiaomi_
7. mar 2022

ak ma stále dioptrie dala by som urobit slnecne dioptricke alebo mozte dat urobit take ze skla jej na slnku stmavnu

renab
7. mar 2022

Nas nosil klip

eerica
autor
7. mar 2022

@xiaomi_ nemáte náhodou skusenost s tým ktoré sú lepšie?

eerica
autor
7. mar 2022

@renab a neodpadavalo mu to? V optike nám ukázali aj to ale nie klip ale na také magnetky

luckajanko
7. mar 2022

@eerica musíte zistiť či dieťatku cez leto slnko prekáža, naša má okuliare od prvej triedy, teraz je stvrtacka a jej napríklad slnko vôbec nevadí ..samozrejme pri takých bežných činnostiach vonku cez leto, keby sme chodili napr.na hory možno by mala problém ale takto vôbec

timtoo
7. mar 2022

@eerica Ahoj, my máme také magnetické. Aj ja, aj malá. Okuliare sú ľahké, pohodlné.

renab
7. mar 2022

@eerica nie, ono sa to zastipcovalo na ram a bud to mal na sklickach, alebo si to vyklopil.

xiaomi_
7. mar 2022

@eerica ja mam priamo slnecne a uprimne ich ani nenosim nebavi ma casta vymena

eerica
autor
7. mar 2022

@luckajanko musí ich nosiť. vadí jej a štipu ju oci

sono2
7. mar 2022

@eerica tie ztmavovacie sú praktické.
Dcéra ma aj aj aj čiže aj také aj len tmavé aj normálne, veď samozrejme
Ináč aj klasické majú uv a v podstate ti tmavé netreba
Ztmavovacie sú tmavé vonku aj keď to reálne netreba/zamračené/lebo aké také uv je, a oni reagujú.
Zase hore dole meniť okuliare mi prišlo minule leto neprakticke. Dcéra dostane o mesiac zmavovacie nakoľko to praktično vyhráva.
Ako taká 2 ročná keď začínala nemala extra slnečné až v 4 rokoch.
Zmavovacie dostala v 3 rokoch niekedy na jar

kacena4
7. mar 2022

tie stmavovacie du o nicom stmavuju sa aj vo vnutri ci na slnku (teda mne) ja mam len dioptricke s filtrami nic viac

eerica
autor
7. mar 2022

@sono2 moja ma 5 rokov a okuliare nám minulý rok dali ale celé leto sme bojovali. Dnes nám lekárka oznámila ze aby sme to riešili bud tými stmavovacimi ale slnečnými ale musí mať tie dioptrie