Detičky, čo prekonali Covid19

andreatytler
10. jan 2021

Ahojte mamicky.
Najde sa tu niektora ktorych deticky prekonali Covid19? Ak ano mohli by ste sa prosim podelit o skusenosti ako to prebiehalo a ako ste sa liecili?
Je len velmi malo informacii o tom ako znasaju Covid19 male deti a asi je to preto ze bud neochoreju alebo maju minimalne priznaky.
My mame 13 mesacneho syna a aj ked sa nejak prilis velmi nebojim, mam pred tou chorobou respekt a pomohlo by mi keby som pocula nejake konkretne skusenost, popripade kupila nejake lieciva do zasoby.

paulinka17
10. jan 2021

Toto celkom zaujíma aj mna, tak sa pridam

jantato
10. jan 2021

moj syn bol pozitivny ale on uz ma 12 rokov, jeden den ho hlava bolela, inak nic, uplne zdravy fyzicky. mladši ma 5 rokov, toho sme nedali testovať, ale dosť možne že mal aj on, lebo tiez mi dva dni hovoril ze ho čelo boli, ale potom uz ok a žiadne priznaky. My sme boli všetci pozitivni .

danieli
10. jan 2021

Nasi obaja prekonali, boli testovani a teda vieme, ze urcite prekonali, dcera 5r ma imunitu silnu, syn 9r naopak, on si vzdy vsetky choroby odskakal, teraz vsak boli obaja bezpriznakovi a to absolutne a po cely cas, nebyt testov, nevieme od koho to doma mame, nestratili ani cuch ani chut, nemali bolesti ani teploty

lucindav
10. jan 2021

@andreatytler ja som mala covid, mám 2 deti 1 a 4 roky a ani neviem či sa nakazili. Na testoch neboli, ale boli ok, bez príznakov. Našťastie 🙏🏻🙏🏻 Bála som sa o nich

rebellefleur
10. jan 2021

@andreatytler - moji boli obaja pozitívni. Mladší 5r ten bol úplne bezpriznakovy a starší 8 r - toho 4 dni bolela hlava a brucho (preto som ich aj vzala otestovať)

miruska655
10. jan 2021

Mam trojmesačného, teda zajtra bude mať 3 mesiace. My s manželom pozitívny. Malý mi 2 dní štrajkoval s jedením, mal dva dni zvýšenú teplotu a sople. Ale testovať som ho nedala, no pediater povedal ze isto covid. Ale zvládol to v pohode

ejbyk
10. jan 2021

Dcéra 8 rokov, po dva večery ju bolela hlava inak úplne nič....

mogaa
10. jan 2021

@andreatytler záleží akú mutáciu vychytá......už máme na Slovensku potvrdenú britskú mutáciu, tá sa šíri hlavne medzi deťmi a mladšími ľuďmi a smrtnosť je rovnaká......

majamat
10. jan 2021

deti a vnucata mojich kolegyn boli bud negativne,a lebo netestovane, 1 chlapec 2dni nadcha. moja dcera tiez netestovana a negativna ( bolo nas 30 pozitivnych.)
sestrin syn bol chory, horucky, tusim 3 dni. no ale on maval horucky uz aj predtym a potom asi po mesiaci opat vysoke horucky, cize tazko povedat, ci bol pozitivny, lebo testovany nebol.

petrazak
10. jan 2021

ja s muzom a syncek v novembri 16 mes. sme prekonali. Ja s manzelom sme mali silnejsiu nadchu, ja navyse aj bolesti hlavy a na dva tyzdne strata cuchu a chuti. Syncek mal jeden vecer teplotu 38, redsiu stolicu par dni a inak nic nastastie. V podstate to zniesol najlepsie z nas a to ma aj vrodenu metabolicku diagnozu, co vobec nepritazilo. Takze som rada ze to mame za sebou. Drzim vsetkym palce a minimalne taky lahky priebeh ako sme mali my 🙂

tenerifka
10. jan 2021

@majamat ako vies, ze tvoja dcera bola negativna, ked pises, ze nebola testovana? Nejako sa v tom stracam

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mon1806
10. jan 2021

Ahoj no môj syn 4 ročný mal teploty dva dni , zvracal jedno ráno , mal afty v ústach , biely jazyk úplne , vyrážky na dlaniach, predlaktiach, a nohách schytal to odomna ja som chodila domov týždeň a pol nakazená po 5 dňoch od prvého príznaku môjho začal teplotovat , ja som zistila až po ňom týždeň že som nakazená vyšiel mi pozitívny test ja som mala len silné bolesti hlavy , následne som ho dala otestovať na PCR test ale od jeho príznakov to už bolo 14 dní a vyšiel na teste že je negatívny čo aj doktorka nám potvrdila že určite to bol Covid a že som mu ho doniesla ja čiže tak , momentálne sme od nakazenia zachvilu 3 mesiace nie je mu nič klopem ale aj tak sa momentálne dozadujem vyšetrenia srdiečka chcem mu dať vyšetriť plus vyšetriť krv na protilátky ideme

majamat
10. jan 2021

@tenerifka blbo som to napisala, chcela som napisat, ze bezpriznakova.

andreatytler
autor
10. jan 2021

Dakujem baby... zlate ste.
Potesili ste ma dobrimi spravami 🙂... vidim ze najcastejsie su to bolesti hlavy, co sa u 13 mesacneho prejavi asi neustalym placom a unavou, potom teploty a horucky, nadcha, zvracanie a hnacka.
Ziadny kasel... co som rada lebo nas pred par dnami sem tam pokaslieval tak som trochu spozornela.
Zvlastna tato choroba ale ja dakujem bohu za to ze ju deti tak lahko zvladaju.

foxyfox
10. jan 2021

Náš mal 4 mesiace a zaslzené očká, kýchanie. Ani teploty, ani hnačky, ani mrzutosť.

stefi_k
10. jan 2021

Kolegov vnuk 3 ročny niekolko dni vysoke horučky, po 5 dnoch hnačka tak skončil v nemocnici na infizoach bol dehydratovany. Ale naštastie sa uzdravil.

kris_y
10. jan 2021

@foxyfox prosím a dala si ho testovať? Dá sa aj tak malé dieťa?

foxyfox
10. jan 2021

@kris_y nedala ale bol 24/7 s nami, nie je možné aby sa nenakazil. Volala som pediatričke aby som ju informovala, že sme pozitívni a povedala že keby mal malý ťažkosti tak ho dajú otestovať, že už testovali aj 3 mesačné

jantato
10. jan 2021

@foxyfox je vela aj takych pripadov ze sa nenakazia, aj v mojej rodine mama taky pripad. Jedna domacnost,24/7 hodin spolu - 2 male deti + 2 dosp. a pozitivny len otec rodiny a deti s maminou negativne . Ale zas napr.u nas doma vsetci rad radom sme boli pozitivni .

drzaopica
10. jan 2021

@andreatytler ja mam uz vacsiu 13 r 2 dni ju bolelo hrdlo a mala ucpany nos bez nadchy.na testoch sme boli vsetci kazdemu bolo nieco ine co sa tyka priznakov.mne hovorila pediatricka, ze co ona monitorovala rodiny deti to prevazne prejdu bez priznakov, alebo len s minimalnymi, zeny maju casto skor ten vrchny typ korony dutiny, hlava a muzi byvaju na tom najhorsie im to ide na pluca, kasel co som vysledovala v okoli bolo to tak, ze chlapi zalahli na vela dni s teplotami a viac ich to skolilo

foxyfox
10. jan 2021

@jantato je to možné určite, ale on mal fakt zahnisane oči, čo inak nikdy nemal a kychal o 106.. Môžem sa mýliť, ale dosť som sa zaujímala a malinké deti majú zväčša taky priebeh že ani nevedia. A to ja vôbec nie som z tých, čo to zlahčujú,lebo v rodine mame aj úmrtie na covid

jantato
10. jan 2021

@foxyfox ano aj moj 5 rocny myslim ze mal tiez, ale jeho sme testovat nedali. Tiez mame momentalne velmi vazny stav v rodine ☹

foxyfox
10. jan 2021

@jantato držím palce, u nás to bola babka, áno stará, ale kľudne mohla ešte pár rokov prežiť.

mon1806
10. jan 2021

Inak nemusíte sa bat dávať testovať deti tie to zvládajú úplne v pohode sama som zdravotník a testujem odoberam vzorky na mobilnom odberovom mieste a poviem vám že teraz sú tie odbery super , trošku je to nepríjemné to je samozrejme ale to vydržia treba to deťom len pekne vysvetliť ukázať im doma čo sa bude robiť , hrdielko ja osobne vyytieram deťom normálne poriadne ako sa má ale však to aj keď bežné sú choré tak im vytieraju hrdlo a z nosteka im len posteklim stetockou vôbec nejdem ani dnu len do nosovej dierky idem lebo tie tyčinky sa aj tak deťom.hlbsie nedostanú a aj tak vám vyjde presný výsledok ;) môj drobec 4 ročný bol už tri krát jeden PCR a dva krát antigen deti su nosici treba ich sem tam testnut 🙂

kitty88
10. jan 2021

My sme deti testovat nedavali, ale minimalne starsia (8r) bola pozitivna urcite, ta mala jeden den mierne zvysenu teplotu a bolela ju hlava, potom uz ok. Mladsia (4,5r) nemala ziadne priznaky.

drzaopica
10. jan 2021

@mon1806 tiez som videla ako takeho drobceka asi 2r testovali ani nemukol a vysmiaty odchadzal.
@foxyfox aj ja som mala take oci bolave opuchnute ako vyplakane

andreatytler
autor
10. jan 2021

@foxyfox Dakujem za informacie a uprimnu sustrast☹

andreatytler
autor
10. jan 2021

@jantato Dufam ze sa vas clen rodiny coskoro uzdravi.❤

andreatytler
autor
10. jan 2021

@drzaopica Diky za informacie. Ja poznam len 2 ludi co to prekonali... ona viac menej bez priznakov, on bol zalahnuty 2 tyzdne v posteli... ale oni su uz 50nici.