Deti majú stále v nošteku Streptococcus pneumoniae

lulu19
3. máj 2015

dobry den potrebujem poradit uz neviem ako dalej co urobit deticky maly 4 ocky a mala 1 rok maju stale pravidelne v nosteku streptokok pneumoniae ,a teaz uz a morakselu oboje mali pozitivne v jednom vytere .opakuje sa to kazde 2 tyzne .prelieceny su antibiotikami bus sirupovve ale lokalne pamykon .som zufala lebo malej tpo skoro vzdy predje aj do uska .poradte co mam robit aby sa im to neopakovalo dakujem

pribinak
3. máj 2015

My sme mali tiez opakujuce infekty v nose, nasa mudr nas poslala na oORL, tam nam dala mudr silnejsie ATB a konecne sme sa toho zbavili

lulu19
autor
3. máj 2015

@pribinak ahoj aj tam chodime uz ako na klavir aj tak stale ja som uz zufala zajtra tam ideme znova tak som zvedava co zase

lienka009
3. máj 2015

lulu 19 A čo imunológia? Možnože keby sa posilnila imunita, bolo by to lepšie. Dcérke tiež zistili vo výtere z nosa moraxelu. Boli sme aj na ORL, kde jej našli zväčšenú nosnú mandľu, asi následok infektu. Teraz sme po liečbe antibiotikami. Myslím, že zabrali, ale určite to ešte potvrdíme výterom. O týždeň ideme na odbery na imuno, tak uvidím. My sme tiež nonstop chorí už asi pol roka, len to sa stále prelieči a v škôlke stále niečo chytí ☹ Ale výter mala robený teraz prvý krát, takže neviem, či má tú moraxelu prvý krát alebo opakovane . A vy s manželom problémy nemáte, možnože by ste si mohli dať výter spraviť aj vy, či nie ste nosičmi?

lulu19
autor
3. máj 2015

ahoj
@lienka009 vytery mame poobene vsetci my sme ok len deti nie na imuno chodime konecen budeme mat vysletky 19 maja ci maju imunitu dobru alebo maju slabu mala uz ako 7mesacna brala ribomulin na imunitu a nic stale rovnako je chora .ja som uz zufala pred 4tyzdnai brala anitibiotika pred 2 tiez a teraz zase ja uz neviemj ako dalej a najg´horsie je ze to vzdy predjde do uska .este nemame ani dokoncene to 3 ockovanie s hexou a prevenarom kedze vkuse je chora

lienka009
3. máj 2015

@lulu19 a ten 4-ročný synček chodí do škôlky? Ak áno, nemôže to odtiaľ stále doniesť?

lulu19
autor
3. máj 2015

chodi ale on nie je chory prvy vzdy mala pva a on to dostane od nej tak ja neviem
@lienka009

stepanka274
3. máj 2015

Skus si kupit kvapky z kapucinky, moja sa s tymto istym trapila takmer 2 roky. Potom som vyskusala toto, je to prir.antb. 3x denne do tekutiny, uzivala ich 3 tyzdne a od decembra ma pokoj.

lulu19
autor
3. máj 2015

@stepanka274 dakujem idem hladat na nete co tpo je dakujem

hradnapani
3. máj 2015

@stepanka274 prosim ta, ako ste brali tu kapucinku? vsade pisu, ze sa musi brat kazdych 8 hodin, ale kvoli spanku to neviem takto zariadit. cez noc mame vypadok aj 10-11 hodin. U nas to bolo tak, ze ked som vysadila po 3 tyzdnoch, o dva dni to mal zase, takze davame druhe kolo ale som trochu zmatena z toho casu. tak by som chcela vediet ake su skusenosti s tym casom inde. Vdaka

majoska
3. máj 2015

Mamicky,my sme na tom rovnako,takmer kazde 2tyzdne je mala chora,berie atb.a tiez vzdy ten isty bacil,je to unavne a vycerpavajuce,hlavne pre malu,kojim ju a vzdy treba odsavat nostek.mala ma rok.a o papani ani nehovorim,nechuti jej vobec.☹

stepanka274
3. máj 2015

@hradnapani ja som to rano , na obed a vecer, odporucaju to uzivat ddlhodobo odpouzivata po zmiznuti choroby este oncas, toncaska udrziavacka. Viem chce to trpezlivost. Tiez som vsetko mozne aj nemozneskusalanemozne palce.

lienka009
4. máj 2015

@lulu19 práve som sa dozvedela, že synček má vo výtere streptococcus pneumoniae, takže zajtra idem po recept. Chcela som sa opýtať, aký priebeh majú ochorenia u Vašich detí, lebo napr. synovi som dala výter robiť len kôli tomu, že dcérke vyšla moraxela. On má len trošku soplík a možno 1-2x denne odkašle. Čo ma ale znepokojuje na ňom, je už 2 mesiace zvýšená teplota tak do cca 37,4.

stepanka274
4. máj 2015

moja mala len soplík, vôbec nemala ani teplotu, mala aj ten strep.pneumo. plus moraxela. Tiež som bola zúfalá.

ivka4852
17. máj 2018

@stepanka274 no zienky teraz to mame aj my.dala nam antb augmentin duo a zajtra ideme na kontrolny vyter (ktory mimochodom podla pani MUDr. nieje potrebny,ale vsetci hovoria ze urcite aby sme isli) uvidim ako dopadne.dufam ze dobre,ze antb zabrali.. vy ste to preliecili?lebo ze vraj sa tohto streptococa da tazko zbavit.

saharse
20. máj 2024

@lienka009 dobry den mame rovnaky problem, ako ste vtedy dopadli prosim?