Dcérke sa objavujú tvrdé nepohyblivé hrčky na hlave

patulka42
7. okt 2023

Ahojte , ako by ste riešili , ak sa dcérke objavujú tvrdé nepohyblivé hrcky na hlave ? Mala ich nad uchom taký oblúk smerom dole ktoré zmizli ( vraj mononukleoza lebo vyšli krvné testy) ukludnils som sa lebo fakt zmizli. A chvíľu nato sa jej objavili zas ken na inom mieste . Ja už neviem čo mám robiť . Dr že usg nič nevidel a krvné testy sú v priadku no ja som zúfalá a prepadáva ma panika co ak ma nejakú rakovinu kymfony a nwviem co všetko a nikto to nerieši

danyelia
7. okt 2023

Ahoj, ako bývalá pacientka s rakovinou lymfatických uzlín - lymfómu, by som Ťa chcela upokojiť, že ak by to malo byť vážne, krvné testy (na toto podozrenie), by to určite odhalili, takisto aj usg, či ďalšie vyšetrenia. Okrem toho, mala by zrejme aj iné prejavy, ako napr: svrbenie kože, únava, chudnutie, nočné potenie, zimnica...Sleduj ju, či sa niečo z toho neobjaví, príp. skús aj iného lekára, aby si mala dušu na pokoji, ale držím palce, aby boli Tvoje obavy zbytočné...

vikusjk
7. okt 2023

@patulka42 u deti sa bezne takto zvacsia uzliny, je to reakcia imunitneho systemu. Tieto gulky nie su bolestive a po par dnoch (max dva tyzdne) sa same stratia. Mozes podavat D-cko, alebo nejake probiotika, alebo nieco na psilnenie imunity.

aceris
7. okt 2023

@patulka42 syn ma od prveho ockovania uzliny v slabinach a za jednym uchom taku tvrdu. Ma 5rokov a lekarka to neriesi. Ze vraj je to ok🤔 ja mam cely zivot tiez hmatne kade kde na tele

miadi
7. okt 2023

Mine sa spravila tvrda hrcka na hlave Akoby som mala hrasok pod kozou sla som k dr a ta mi to prepichla vysla z toho voda . ( je vo vlasoch) a casom sa znovu naplnila uz som si to raz ihlou vypustila a zas .. je to neskodne zabudla som nazov . Mozno mà toto iste .

patulka42
autor
7. okt 2023

@vikusjk moja ich na už od marca . Tak zmizli a nové sa uˇobjavili v júly a teraz opet na tom istom md eumizli len si maličké

patulka42
autor
7. okt 2023

@danyelia nič u toho som si nevšimla až na to potenie. Niekedy je spotena aj poobede ale nikde inde len vo vlasoch tomu pripisujeme že jej je teplo keďže to nieje vždy keď je odkopáva tak nieje spotena

patulka42
autor
7. okt 2023

@aceris tak ako mňa len desi to že každý na po jednej dve hrxiek a ona ich ma na tej hlave možno 10

vikusjk
7. okt 2023

@patulka42 aha, cize ona ich ma naraz viac? To mi uslo, moja mala vzdy len jednu tiez. Ale zase ak o tom tvoja detska lekarka vie, tak zrejme to nebude nic vazne, inak by vas urcite poslala uz na rozne odborne vysetrenia. Tak ci onak by som asi chcela poznat dovod, co je za tym, preco sa jej to robi

aceris
7. okt 2023

@patulka42 a su to naozaj uzliny? Nie je to tukove?

patulka42
autor
7. okt 2023

@aceris netuším , na usg píše že normálne LU ale na nete som pozerala že tam kde ma ona tie hrcky tak by LU byt nemali . Napr v strede hlavy

mayka730
7. okt 2023

@patulka42 aj moja mala to tak ma ,ma ich neúrekom tiež :( a na krku ,aj na hlavičke

patulka42
autor
7. okt 2023

@mayka730
@mayka730
@mayka730 odkedy to ma ? A sú tvrdé nepohyblivé ? Boli ste niekde na vyšetreniach?

mayka730
8. okt 2023

@patulka42 písala som v správe