Dcérka spadla z postele a udrela sa medzi nohy

s.i.m.k.a1
17. apr 2013

Ahojte, chcem sa opytat a poprosit vas o radu. Dnes vecer 4 rocna dcerka padla z postele ale tak velmi neprijemne, rovno medzi nohy o roh postele (dreva). Strasne plakala tak som za nou bezala ze co sa stalo. Ked som jej dala dole nohavicky mala tam krv a velmi tam mala "tu oblast" opuchnutu. Hned som jej na to dala kalciovu mast a pred spankom to uz opuchnute nemala, no aj tak som jej na to prikladala kamilkovy caj. No este predtym isla na zachod velmi moc plakala ze ju " stipe cikanie" a ked som ju utrela mala tam opat trochu krvi. Vedeli by ste mi poradit co na to aby ju to nestipalo? Pekne jej to odpuchlo a vyzera to, ze to uz vobec nekrvaca. No aj tak ma trapi aby ju to nebolelo a nestipalo... budem vdacna za kazdu radu, dakujem.

janinah
17. apr 2013

mohla si niečo poraniť aj vo vnútri tela,ja na tvojom mieste idem k lekárovi

demi82
17. apr 2013

Mala by si ist k lekarovi priblizne v jej veku som ja pri kupani so sestrou ked mama odbehla po uterak alebo nieco rozhodla vyjst z vane noha sa mi smykla a bac narazila som si ju na vani poviem ti bola som mala ale dodnes si na tu bolest spominam a spominam ze so mnou mamina bola u lekara ale to uz len matne ze vsetko bolo vporiadku akurat som tam dole mala asi nejaku ranku. Za to nic nedas ze sa to skontroluje radsej nez nejaky problem neskor a musim povedat ze taka mala kocka si to pametat dlho nebude teda kontrolu u lekara. No na ten pad urcite 🙂 poviem ti ja dodnes z vane vychadzam opatrne

kattrin5
17. apr 2013

Urcite hned ako bude mozne utekaj k lekarovi, toto vobec neber na lahku vahu. Nic za to nedas a budes si aspon ista ze je mala v poriadku..

ekinkala
18. apr 2013

uufffff chuda male este ze nemas chlapceka ten by to horsie zniesol ale chod ku doktorke aby sa jej to tam nezapalilo pokial to aj krvacalo mohla sa poranit vnutorne

adriana89
18. apr 2013

Presne bez z malou k detskemu gynekologovi...ja si pametam ked som bola mala som mala tiez taky niaky problem a isli sme na gyndu ale musia tam brat aj male deticky 🙂 drzim palce

s.i.m.k.a1
autor
18. apr 2013

Ahojte, dakujem za vsetky rady. Mala mi zatial este spi, uvidime ako na tom bude ked sa zobudi. My zijeme v UK a mozno niekto pochopi moj stres z doktorov, zdravotnictva a socialky tu. O 2 hodiny mi ma prist na navstevu Health Visitor k syncekovi a popripade to spomeniem, len sa bojim aby to nebrali ako nejake "sexualne obtazovanie" alebo co a este pridem o deti. Zrovna v pondelok sme sa vratili zo skoro 2 mesacnej dovolenky zo SK a zvazujem ze sadnem na lietadlo a letim na SK na gyndu....

dara76
18. apr 2013

@s.i.m.k.a1 ahoj, ja ako mala som mala podobny uraz. V skolke som sa smykla na preliezke a narazila medzi nozky. Auuu. Doteraz si to pamatam. Asi tri dni ma to stipalo pri cikani a aj kricka bola, zrejme nejaka ranka. Boli nasi so mnou aj na pohotovosti ale tam len skonstatovali, ze sa nic vazne nestalo, ze je to udrete, a prejde to same.

alka221
18. apr 2013

@s.i.m.k.a1 ja by som nestresovala. ked som bola mala, tiez som sa tak podobne udrela na preliezke..ale ja som to ani nikomu nepovedala 😉 tiez som trosku krvacala, a to ze to dcerke opuchlo, je uplne prirodzene, je to dosledok toho udretia..ved aj koleno vam opuchne, krvaca, a nebezite hned k doktorovi..troska krvicky este neznamena vnutorne krvacanie a pod.keby mala nieco vaznejsie, ma dost velke bolesti podbruska, ma to stale opuchnute a hlavne aj krvy by bolo dost..
ale rozumiem, ze sa v uk dost bojis k lekarovi, asi by som sa tiez v takom pripade dost bala 😕 😅

iwesska
18. apr 2013

Mne sa presne toto iste stalo v puberte a myslela som si, ze z toho budem mat nejake nasledky, lebo som s tym ani nikde nebola. A zahojilo sa vsetko a dnes mam uz 2r. vydriducha 🙂

simca06022011
18. apr 2013

Ja by som to tiez nedramatizovala, kvoli vsetkemu bezat hned k lekarovi... som sa "tam" udrela podobne niekolko krat a prezila som to v pohode a bez nasledkov 🙂 dokonca raz som mala modrinu cez celuuu oblast.. lebo "kamaratka" ma svacla tou kovovou hojdackou.. viete co na tom dvaja sedia oproti sebe a hojdaju sa :P no... 🙂)) neboj, zahoji sa.. ked tak este skontroluj a uvidis.. 🙂

korenbaba
18. apr 2013

@s.i.m.k.a1 kamarátka prežila niečo podobne pred časom s podobné starou dcérkou. Skončila na pár dni v nemocnici, operáciou, ale už je všetko dobre. Ono je nie sranda. može to byt OK a samoliečbou prejde a može tam niečo byt. A kedže je to ciltivé a do buducnocti je ženu aby všetko bolo ako má, uvidíš ako bude ráno a iak by som šla k lekárovi.

lienka434
18. apr 2013

@s.i.m.k.a1 vobec si nemala mazat,vytriet len vodou a tamponikom a pozriet sa ci nieje nieco natrhnute,asi to velmi boli ale co najopatrnejsie sa pozriet,my sme tak tiez raz spadli o rok skrinky:/ mala si poskrala len stenu ale tiez mala krvicku na gatkach a pri prvom moceni od tej nehody teiz plakala ze ju to boli a asi aj stipalo:/

aliza
18. apr 2013

@s.i.m.k.a1 no, ja ta uplne chapem a na pohotovost by som urcite nesla. Ak budes mat pocit, ze to nie je v poriadku, chod asi radsej k GP. Velmi neprijemna situacia, drzim palce, aby to dobre dopadlo.

moniaak
18. apr 2013

@s.i.m.k.a1 ja vas kocky, co zijete v UK obdivujem, ako to zvladate ten stres o deti. Ja by som este mozno skusila repik, ten upokojuje, hoji a je protizapalovy. Suseny repik vyluhovat v horucej vode a este teplym bud potierat tamponikom alebo aj sedaci kupel by mohol byt dobry. A ked bude rano lepsie tak ziadneho doktora neries. Drzim palce

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roxi
19. apr 2013

@s.i.m.k.a1 skús sedacie kúpele z repíka, alebo aspoň obklady a nechaj ju voľne, aby ranka mohla dýchať, len nejakú sukničku jej obleč a bez gatiek prípadne nejaké veľmi voľné nohavičky. Mne malá takto asi v novembri padla na roh lavičky - mala to tiež troška napuchnuté a oškreté a tiež na jednom mieste podliatinku, na cikanie sa nesťažovala, ale ona to mala oškreté tým smerom ďalej už pri vagine, asi do 2 týždňov sa jej to pekne zahojilo -bola som s tým aj pri pediatričke, ale vravela, len dávať obklady z repíka a počkať až sa to zahojí samo.
Len neviem, či aj nie týmto pádom sa jej tam v januári vytvoril na tom mieste hemangiom - proste tie cievky asi boli porušené, tak teraz riešime zas to, ale už sa to začalo vstrebávať, no ke´d som to prvýkrát uvidela, chytila ma poriadna panika a lietali sme asi 3 týždne po rôznych lekároch, ale všade len odporúčali počkať, či sa to samo nevstrebe.

roxi
19. apr 2013

@s.i.m.k.a1 inak tým, že žiješ v UK, tak to teraz vôbec nemáš jednoduché, na tvojom mieste by som asi počkala a skúsila len ju držať v kľude a samoliečba, lebo u vás fakt človek nikdy nevie čo koho napadne a ako sa na to môžu pozerať a teda toto je dosť chúlostivé, ja sama som si vravela, keď som s malou behala kvôli tomu po lekároch, že keby som bola v UK, tak už deti určite nemám, je to smutné, že človek musí takto rozmýšľať a riskovať, ale bohužiaľ po tých skúsenostiach maminiek tam žijúcich sa inak ani nedá.

aliza
19. apr 2013

@s.i.m.k.a1 tak ako? ako dopadla vcerajsia navsteva HV? mala je uz lepsie?

s.i.m.k.a1
autor
19. apr 2013

Ahojte, tak som ju vcera rano pozerala a nic tam uz nemala nastastie a na stipanie sa uz nestazovala. Dnes uz ani nevie, ze sa jej nieco stalo, tak som rada. Vcera som este rano jej uvarila slaby urologicky caj, pre istotu aby ju to nestipalo a bola v pohodicke. Dost som sa bala a volala som aj s mamou a ta mi povedala, ze sa jej stalo to iste ked bola mala, na prachari a nic jej nebolo, ze v tej dobe sa ani k lekarom nechodio poriadne, ani ked si rozbili hlavu 😀 tak vam dakujem moc za rady a podporu, velmi som sa vylakala ked sa jej to stalo. Nastastie je uz OK. 🙂
@aliza
@roxi
@lienka434

s.i.m.k.a1
autor
19. apr 2013

@aliza HV dosla za synom, dala nam vypisat nejake dotazniky ohladom neho, malo to byt na pol roka lenze my sme posuvali appoitment lebo ja som bola s detmi na SK. Doniesla knizky pre maleho, ktore hned spacifikovala Lilly a nedala si vyhovorit ze to nie su pre nu, sak na co by boli malemu knizky :D Aj mala ukazovala HV SK knihy, ta len cucala, este take nevidela a nic malej nerozumela. sme sa s muzom nasmiali ked sme prekladali, lebo mala anglicky zatial nevie. Od septembra sme ju chceli dat ako 4rocnu do skoly a vraj skola zacina od 5, ze ju mame dat este do nursery, ist si vypytat aplikacku na council. Som bola prekvapena lebo uz ako 3 rocnu ju chceli v skole 😀 no ja som s malym na materskej tak som chcela byt co najviac aj s nou. Uvidime co na tom councile. 🙂

aliza
19. apr 2013

@s.i.m.k.a1 tak super, ze je vsetko ok. A fakt si treba davat pozor, co uz. Dufam, ze si ani HV nic nespominala, tym tiez neverim. A k tej skole, ak dcerka mala uz 4 roky, tak ju musia od septembra zobrat do reception class, povedali ti blbost. A teraz chodi do skolky?

s.i.m.k.a1
autor
19. apr 2013

@aliza Nie nie nespominala, este by na mna zavolala socku a co potom. Nechodi do skolky, chcela som ju zapisat az ked bude mat 4 roky ale kedze sme dosli v pondelok vecer z dovolenky zo SK a boli sme tam od februara, nebolo kedy, na konci februara mala 4 🙂

aliza
19. apr 2013

@s.i.m.k.a1 no, ono by bolo dobre ju dat do skolky uz teraz. Do statnej skolky ti ju zoberu na 3 hodiny denne a je to zadarmo. V 4.rokoch je tzv. Reception class, cize pripravny rocnik do skoly, je to na Primary schools a tam ti ju MUSIA od septembra zobrat, na cely den a zadarmo. Popozeraj si skoly vo vasom okoli a chod sa popytat, kde maju miesto. Dobre skoly maju poradovniky a je problem sa tam dostat. Cim skor ju prihlasite, tym lepsie, v podstate ste uz tak mali urobit davno.

s.i.m.k.a1
autor
19. apr 2013

@aliza dakujem za radu, nestretla som sa tu este s nikym kto by mi o tomto vedel priamo takto poradit, poslem manzela na council po aplikacku 🙂

aliza
19. apr 2013

@s.i.m.k.a1 to som pocula, ze uz to riesi council, predtym som prihlasku niesla priamo na skolu. tak ci onak, radim konat co najskor a skuste aj tu skolku, aspon do leta, to by ju mali zobrat, bez anglictiny to bude pre nu velmi tazke, v reception sa uz normalne ucia citat, pisat, pocitat....nech sa zbytocne netrapi, ze nerozumie.

s.i.m.k.a1
autor
19. apr 2013

@aliza mozme sa nacouncile opytat aj na skolku, mozno to pojde 🙂 dakujem za rady 🙂

marisa11
20. feb 2014

s.i.m.k.a1 ahoj ja mam ties taky pripad s mojo malov ma iba 4roky a vozila sa na bycikly a udrela sa medzi nozky ...ale nejdem s nov k doktorovy to v ziadnom pripade ties zijem v uk ja si nedam vziat dety to bi som neprezila a ked mas manzela tak ta prosim nechod k doktorovy lebo to nedopadne dobre oni ty nebudu verit ze spadla.radcej us ked sa jej nepolepsi tak chod na sk aj ja uvidim a natieraj ju s sudocrem ahojjj

kvietok173
21. feb 2014

@s.i.m.k.a1 na rany a dezinfekciu je vynikajuci odvar z repika. Bud je prikldaj obklady alebo sedavy kupel. Skore uzdravenie zelam.