Dcérka prehĺtla teliesko z umelej hmoty

muca1212
10. jan 2012

Ahojte kočky,
chcela by som sa opýtať či tu je nejaká maminka ktorej bábo niečo prehlto a potom to nevykakalo, aké nasledovali vyšetrenia? Mala mi dnes asi prehltla taký šulček z umelej hmoty asi 2cm, neviem ho nikde nájsť takže asi ho spapala ☹ Dr mi povedal že mám čakať 48 hodín, bože neviem ako to vydržím, dúfam že to vykaka..
Máte s týmto skúsenosti? Na RTG asi umelú hmotu nevidno , neviete ako sa potom postupuje? chcem byť pripravená na všetko ☹ díky za Vaše odpovede.

diid
10. jan 2012

kamaratkina dcera prehltla mincu, dusila sa s nou a ked ju kamaratka nadvihla tak ju prehltla a tiez vykakala az na 2-3den. Na rtg by malo byt vidno umelu hmotu a druhy den znova rtg pozriet ci postupuje von.

muca1212
autor
10. jan 2012

ach jo, to je hrozné to čakanie ☹ ďakujem

czechzuzanaba
10. jan 2012

@muca1212 a mozna ju ani nespapala a nekde to najdes 😉 Drzim palce..

sisaha
10. jan 2012

@muca1212 mne sa zda 2 cm kus niecoho prilis velke na prehltnutie, jedine,ze by sa to dalo zožuť..., mozno to naozaj nezjedla..

muca1212
autor
10. jan 2012

@sisaha no nič nežuvala je to taký plastový kus s jedného ( nebudem nadávať akého) autíčka.. ani neviem ako to dokázala odmontovať z kolieska.... aj mne sa zda že je to divne lebo by aspon zakašlala podľa mňa.. ale nič, ja som ale prehľadala asi 100000x celý byt a nenašla som to.. ach jo..

janinah
10. jan 2012

48 hodín je málo,môže to kľudne vykakať neskôr,nie je to nič ostré,nehrozí poškodenie tráv.traktu,takže sa neplaš a nemáš ani istotu,že to fakt zjedla,sznovec prehltol koliesko z auta,nie malé a prišli na to,až ked ho vykakal 😉 rtg je o ničom,nebude to vidieť,kolko má malá rokov? bolo to teliesko dlhé 2cm a široké kolko? ak by sa dialo niečo nezvzčajné napr. vracanie,bolesť brucha,tvrdé brucho,zvyš.teplota,tak chir.pohotovosť

muca1212
autor
10. jan 2012

@janinah práveže je to taká trubička asi 1 cm veľka a 5 mm priemer, asi take nejake, nemá to našťastie ostre hrany, tak dufam že to v pohode vykaka ( ak to vôbec spapala) , a na RTG to nebude vidieť?? lebo ked to nespapala tak nás tam Dr určo pošle pre istotu....

sisaha
10. jan 2012

@muca1212 a nemohla to vyhodit? moja mala ma obcas take obdobia, ze ked je nieco volne lehce pohozene, tak to automaticky putuje do kosa...minule mi vyhodila 20 eur, co boli polozene na stole 😉. este ze som sla do koša chvilu po nej nieco ine vyhodit...

muca1212
autor
10. jan 2012

@sisaha 🙂) neee to určite nie, lebo má len 7 mesiacov, tak pochybujem a kôš je zatvorený. síce sa už vie postaviť a kolenačkuje o život, ale fakt neviem kam by to mohla dať, všetko som prehladala... ma štve že pojde na vyšetrenia aj ked to možno nezjedla... mám z toho nervy ☹

sisaha
10. jan 2012

@muca1212 tak, ale aj tak si dobra, ze mas taky prehlad, kde co chyba... Ja radsej ani nechcem vediet, co vsetko mohla zjest a zjedla, alebo nezjedla.. 😉

muca1212
autor
10. jan 2012

@sisaha to bola len náhoda 🙂 lebo viem že to na tom autíčku bolo a už to tam nie je 🙂

mailinka
10. jan 2012

@muca1212 umelu hmotu na rtg nevidno,jedine ze by mala v sebe primes nejakeho kovu. umele veci su rontgentransparentne,cize sa nezobrazia.

koniarova
11. jan 2012

@muca1212 Ako ste dopadli?

muca1212
autor
29. jan 2012

@koniarova no nič nevykala a lekár mi povedal že keď to do tých 3 dní nevykala že to nezjedla, že nemám stresovať 🙂 nebolí ju ani bruško a pekne kaká 🙂 takže nie je problém. so trocha dosť stresáčka 🙂 ona to vôbec nezjedla asi sa to niekde zapatrošilo, alebo to tam ani nebolo 🙂