Dcérka nevie kakať už ani s rúrkou

rony192
17. apr 2014

Ahoj, som uz zufala, dcera si navykla na rektalnu rurku, ale co je horsie-nevie uz kakat ani s nou, proste aj ked jej dam rurku, tak to nejde, stolicu citim, viem, ze by to malo ist, ale nejde, len citim ako sa to posuva dole, ale ma akoby problem tak poriadne a vsetko to vytlacit ako na zaciatku, niekedy som si ista, ze by malo ist toho moc a ona vytlaci len malinko a pritom vidim na nej, ze by este chcela, ale uz nevie, proste je nevykakana aj po rurke, najnovsie vzdy ked ukonci kakanie rurkou, alebo pokus, tak zacne plakat. co sa mohlo stat? trva to treti, stvrty den. dakujem.

ako ju mam oducit od rurky? mam pocit, ze sa to uz ani neda, strasne trpi, kakat nevie, vytrapit ju? po napr 6 hodinach, teda dvoch krmeniach je hotova, strasne place, tlaci a nejde...musim vzdy pouzit ruruku, ale uz aj to je problem, zacarovany kruh, ako z toho von?

rony192
autor
17. apr 2014

este by som doplnila, ze nejde o zapchu, stolica je vzdy normal, makka.

nikolet_89
17. apr 2014

@rony192 neviem aka je stara ale ja by som skusila teplu vodu, cipok polku, slivkovy kompot, masaz, cvicenie...

palomka
17. apr 2014

@rony192 kolko ma tvoja dcera mesiacov? ked je malinka, tak moze vsetko materske mlieko spotrebovat a nemusi mat tak casto stolicu a nepotrebuje ani tu rurku. Ak si myslis, ze ju trapi, ze sa nevie vykakat, ale chce ona,( nie ty) aby sa vykakala, tak s nou chod k gastroenterologovi, alebo nasad probiotika, aby sa stolica upravila

rony192
autor
17. apr 2014

@palomka ma dva mesiace. viem, ze nemusi kazdy den, o to nejde, ale zaziva pritom strasne stavy, hrozne place a tlaci, aj v spanku je nekludna, hned ako sa zobudi tlaci, je cervena place. ja ju tak neviem nechat. mam na mysli nieco ine-ze ci vobec vie poriadne pozivat zvierac, to sa potom nevykaka ani za dvesto dni...proste neviem ako z toho von.

rony192
autor
17. apr 2014

@nikolet_89 mame probiotika, cvicime, masirujem, davam na brusko... nic, len plac a tlacenie.

marionmarion
17. apr 2014

@rony192 u lekara ste neboli? Ak je stolica makka a do isteho bodu sa posuva v ceravach a potom uz nie, moze ist o mechanicku prekazku, alebo poruchu peristaltiky. Urcite by som trvala na vysetreni konecnika na gastro,nech sa toto vyluci. Je dcerka kojena alebo na UM?

rony192
autor
17. apr 2014

@marionmarion aj kojena aj sunar

marionmarion
17. apr 2014

@rony192 a davala si od zaciatku iba sunar popri MM alebo aj inu znacku?

shania31
17. apr 2014

@rony192
Jooj tak u nas sa jeden z dvojiciek nevedel sam vykakat do 8 mesiacov- rurku sme pouzivali kazdy den, potom obden pripadne ked bolo velmi zle, tak podla podtreby.
Potvrdili sa mi slova lekarky, ze ked zacne sediet, lozit atd. atd. sa ta perilstatika upravi. Aj tak bolo - to brusne svalstvo zacalo potom lepsie fungovat a perilstatika je ok.

marionmarion
17. apr 2014

este ma napada davat ju castejsie do zvislej polohy, pomoze tam gravitacia pri postupovani stolice...ak ma satku alebo nosic, tak ju tam supni vzdy na chvilku, ked mas pocit ze jej treba kakat. Napadlo ma aj ze jej sunar mozno nevyhovuje, skusila by som zmenit znacku...alebo este lepsie kontaktovat lakttacnu poradkynu, aby ste kojenie rozbehli naplno a UM vyhodit uplne...da sa to, nam sa to podarilo. Ak toto nepomoze, naozaj by som sla za lekarom nech vyluci poruchu peristaltiky...mala problem so stolicou odjakziva? Ako kakala doteraz, vzdy iba s rurkou? Ma aj plyny?

rony192
autor
17. apr 2014

sunar je najlepsi, to mam vyskusane mlieka. v nemocnici super kakala aj parkrat za den. tam mala nutrilon tych par dni, ale uz tam potom prestavala kakat. potom sme prisli z nemocnice a neviem-presla som na sunar a zacalo to. lekarka, ze to su typicke koliky, ale neviem, nezda sa mi to.vetry ma. ovela lepsie ako um jej robi mm, vidim. ale nemam tolko mlieka.

inull5
17. apr 2014

@rony192 ja chodím s drobným na chirurgiu a je tam veľa detí aj takýchto malinkych kt nevedia kakat.trvaj na vyšetrení u detského chirurga aby vyšetrili konečník.môže to tam mať zúžené a preto nevie kakat a plače pritom.

benila
17. apr 2014

Dobry vecer,tak tymto sme si presli aj mi zo synom, najorv rekt. Rurka neskor ,glycerinove cipky.No nasla som na ceskej diskusii jeden babsky recept skusila som ho .A nechcem to zakriknutale funguje,normalne sme stastny vsetci,doma,kebo to trapenie plac bolo strasne,mali sa bal kakat .Ten recept je jedna kavova lyzicka zohriateho masla zmiesat z jedn. Kavovou lyzickou povidiel,to je klas. Slivkovy lekvar,podat este teple za lyzicku.Neviem kolko ma vase dietatko mesiacov, resp. R.Ja som to takto davala malemu najprv 2x d, nesjkor 1x d ,teraz ,len obden .Samozrejme ranajky mava okremmlieka neskor jablcko z ovs. Vlockami, actviu a pod.Nieco lahsie ,vela vlakniny,odst. jablcko,susene slivy ,len vnutro rozmixovat do kase.Snad som trocha poradila,este by bolo dobre,dat dietatko do tkzv.sedacej polohy,moj sa nevedel po leziacky vykakat,,nechce ani do plienky,len na nocnik,teraz chodi ako hodinky.

benila
17. apr 2014

@rony192 Nas sunar strasne zapekal, sunar complex,presli sme na bebu.

rony192
autor
17. apr 2014

@benila nejde o zapekanie.

rony192
autor
17. apr 2014

@benila to asi ne, ma dva mes.

hankaop
17. apr 2014

bezplienkova metoda, u mas to zabralo na 100%. malu chytim do ruk, nozicky jej zoihnem ku bruslku a sedime spolu nad vanou nieledy aj pat minut. ako spravne drzat babatko najdete j v obrazkoch na nete. tiez predtym vrieskala vzdy ked chvela kakat,slkusali sme rurku, ale bala som sa, ze si zvykne. tak teraz skoro po kazdom papani ideme nad vanu, niekedysa vykaka, niekedy iba vycika a nieledy sa po chvili zacne branit, mrnkat a vystierat nozicky,tak nekakame, ale aspon neplace. nad vanou sa vzdy ukludni. a mozem povedat, ze uz neplace ani ked nemoze ist nad vanu, ked sme na navsteve alebo tak. tiez ma dvaa polmesiaca

benila
17. apr 2014

@rony192 tak skuste to vys. U chirurga,a su v lekarni dostat decke gkycerinove cipky.Moze to byt um mliekom a ked je tak malinka,este nema pohyb,crievka este tak nepracuju.V Dm drogerii som videla hami mlieko proti kolikam a zacpam ,alebo beba ma 1 mlieko podobne.

hankaop
17. apr 2014

alebo som citala, ze nieco teple polozit na brusko, masirovat jej hjo teplym olejom alebo su aj take vankusikjy s ceresnovymi jadierkami, ktore sa dsaju zohriat a potomsalaju teplo. alebo cviky, ked budete opatrne pritlacat nozky k brusku (na pritlaceni noziek k brusku vlastne funguje ta bezplienkova metoda. babatko je tak slrcene, akoby sedelo nad misou. logicky, dospely clovek kadi tez v sede sedealebo podrepe, vtedy sa najlepsie uvolnia creva).nebojte sa, chirurgia ani nic nebude treba, takto place vela deti. drzi! vam palce

benila
17. apr 2014

@rony192
@benila A urcite by som zacala pridavat cajik feniklovy,vlaznu vodu,resp.pediatricka by ju mala pozriet ci nejde o koliku na to su kvapky,skuste ju pozorovat ,po popani,ci ma nafuknute brusko,vetry.Nam to podobne zacinalo.Tiez mal normalnu stolicu ,ale strasne plakal,az sa zachadzal od placu.

rony192
autor
17. apr 2014

@hankaop vyskusam, musim pozriet ako presne to polohovat.dik, ale mam tusak, ze to npojde, uvidim.

rony192
autor
17. apr 2014

@benila a preco sa potom nevedia vykakat ked stolica je makka?

hankaop
17. apr 2014

asi sa to este len musi naucit, ved devat !esiacov nekakalo a mamicka to robila zanho. odkedy je mala na svete, len nadavam, ako to priroda napicu vymyslela, chuda babo dojde na svet a ked sa tak dozadu pozriem, tak donedavna to bol len stres a hlad a boliestky, ako si telicko zvyka, ze musi fungovat. aaj tak sa vela usmieva slniecko moje.
drzim vam palce, hlavne sa netrapte, zvladnete to. hlavne ked ste pri nej, ona vie, ze robite, co mozte. nez mi poradili tu bezplienkovu metodu, par vecerov som len stiskala malu a plakala, ked so. jej pusinkovala tie hrachy, co jej tieklli. zvladnete to,nebojte sa, je tosucast toho, ze si zvyka, ze nie je v brusku a ze nerobite tieto veci za nu.

benila
17. apr 2014

@rony192 placka pretoze moze mat bolesti bruska koliku,a boji sa tlacit to je normalne aj by chcela ale bolrsti bruska su dost neprijemne ,mi sme kvoli kolikam kupily multifunk. Hojdacku,ties som to nasla na nete pomaha pri kolikach,aj baby satka,mali dostal od dr, aj kvapky sab simplex.Ono sa to casom upravi.Nas mali strasne plakaval,pritom pri starsj dcere som toto vobec nezazila,zas je pravda ze jusom rok kojila,mali zas nechcel tahat prisla som pri nom skoro o mlieko,tak sme musrli prejst na UM sunar complex ,len ten nam nesedel,tak sme presli na bebu.

marionmarion
17. apr 2014

@rony192 tiez som nemala dost mlieka a musela som dokrmovat, ale da sa to rozbehnut. tvorba mlieka sa zvysi...ak dieta dostane v porodnici flasku nenauci sa spravne prisavat na prsnik a nevypije dost mm, cim sa jeho tvorba znizuje. Kontaktuj laktacnu poradkynu, mozete to este zachranit a mozno tym prejde aj problem s kakanim. Skus www.mamila.sk
My sme dokrmovali do 4 mesiaca UM a odvtedy uz iba kojim, dodnes a maly ma 26 mesiacov. Ak vies ze pri MM problemy nema, tak urob vsetko preto, aby si nemusela dokrmovat. UM je svinstvo, tiez sme s nim mali problemy. Drzim palce!

marionmarion
17. apr 2014

@rony192 a naozaj skuste ist aj na vysetrenie, ci nema zuzeny ten konecnik, ci nema nejaky iny problem...

sisaa
17. apr 2014

@rony192 to pozname aj my.... Mala ma teraz 4 mesiace, a musim si zaklopat, aby som nezakrikla, ze sa nam to konecne upravilo.
Boli sme dokonca aj na detskej chirurgii, ci nema zuzeny zvierac, ale to bolo v poriadku. Doktorka nam tam povedala, ze mala uz pripad, ked babo nekakalo aj 3 tyzdne. Co mne sa zda nenormalne dlha doba. Vraj ak nema tvrde brusko a nie je nekludna, tak sa nic nedeje. Vacsinu z toho mliecka vstrebe, ale to je u cisto kojenych deti. Poradila nam, ze mozeme skusit zatlacit s prstom na zvierac, ako keby ho tlacit jemne dovnutra. Avsak toto nam tiez nezaberalo.
Najlepsie pomohlo, ked som zacala pit slivkovy nektar (ktory som dlho po obchodoch hladala, myslela som si, ze je to bezna vec) Postupne sa jej kakanie upravilo a cca raz za tyzden kakala sama. Ak vidim, ze nie je nervozna ani jej inak nepomaham. Teraz brala probiotika, kvoli chorobe, a to sa nam tak spustilo kakanie... 🙂 🙂 🙂 az sa cudujem. Napr. ja som davala biogaiu a ta je od 3 mesiacov 5 kvapiek, ale v lekarni mi aj skorej ponukala, len s upravenym davkovanim, tri kvapky pre mensie babo. Treba sa opytat lekarnicky.
Drzim palce, nie je to lahke.

monikamlynkova
18. apr 2014

@rony192 ahoj rony moje dieta ma tiez podobny problem...aj sme boli na sono bruska no ani cipok ani rurka nepomohla.. teraz jej kazdy den vyvarim susene slivky dam do toho troska lanovych semienok cukor jeden citron a musim povedat co jej to davam pekne sa mi uz vykaka kazdy jeden den.. a musim povedat ze som skusila vselico no toto jej davam 2 tyzden a krasne ide kakat...tiez som bola zufala uz som nevedela ako a co vsetko mame skusat no na toto nedam dopustit...musis vyskusat... drzim palce

rony192
autor
18. apr 2014

@hankaop ahoj, prvy den bez rurky, sme zvladli vies ako? bezplienokovo, vykakala sa tak, uplne som bola stastna a vyraz na jej tvari to bol gol. aj ked este potom nebola uplne spokojna, ale neplakala aspon dnes, nic, spinkala po kuskoch a tak, ovela kludnejsia, ziadna hnusna rurka. a dakujem vsetkym, skusala som vsetko co ste radili, kupel vo vedre, poriadne som masirovala, krutila do kruhu celymi nohami, byciklovali sme, to sa striedalo s masazou, masaz pred a po krmeni, potom espumisam do mliecka a po dojedeni chytit pod kolenami a akoby posadit do vzduchu a pustila ...aaa, wau. dakujeme.

rony192
autor
18. apr 2014

@monikamlynkova a to mozem dat ked ma 2mes?