Dcérka má zapálené uško. Mám jej dať dolu náušnicu?

ava987
23. dec 2021

Maminky, poraďte, dcérke sme v októbri nastreľovali náušnice, cca pred týždňom som jej vymenila tie nastrelené za zlaté no a jedno uško sa jej takto zapálilo. Potieram repíkom, stačí to alebo to vybrať? Presne toto som nechcela, aby sa nám takéto dialo pred sviatkami, ale aj tak som si to zle načasovala.. :(

20erika07
23. dec 2021

Urcite vybrať

im709vf
23. dec 2021

@ava987 za mňa nie, dcéra to takto mala.. čistili sme to stále, viackrát denne a zahojilo sa to

luliu
23. dec 2021

@ava987 nevyberala by som, dezinfikuj alkoholom

renatka100
23. dec 2021

@ava987 nevyberat! Natierat framykoinom prip ak nemas tak kokosovym olejom zriedenym s tea tree oil. Je tam zapal, chyba bola vymenit nausnice - prve maju zostat pol roka. Moja dcera to takto mala pravidelne vzdy pri vymene nausnic, preslo to az po 2 rokoch. Drzim palce

angela85
23. dec 2021

Ja by som tiež nevybrala a čistila alkoholom. Keď vyberieš tak pravdepodobne zarastie a pôjdete znovu na nástrelenie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
20erika07
23. dec 2021

Takze nevyberat,no zase som mudrejsia😊 u nas sa vzdy vyberalo, segra to mala ako dieta stale a jej dcerka po par rokoch od prepichnutia zacala mat tiez z nicoho nic. Nemozu mat zlato

ava987
autor
23. dec 2021

Ďakujem za odpovede, nám kázala dermatokozmetička aj pediatrička nechať pôvodné mesiac, ja som pre istotu nechala dva mesiace.. no a podotýkam, že druhé uško má dcérka úplne v poriadku, takže kvôli zlatu to myslím nebude.

im709vf
23. dec 2021

@ava987 presne tak isto aj my, jedno v pohodicke a druhe sa takto zapalilo. Ten hnis sa dosť rýchlo tvorí, aj zaschyna, tak treba často s nausnicou hýbať, aby sa neprilepila. Pravidelne čistiť alkoholom, a všetko bude ok🙂 nám sa to liecilo takmer 3 tyzdne

lucik194
23. dec 2021

ak vyberies za ten den to ma zarastene (odskusane dcere zarastlo)
repik je slaby, ak to ma uz takto, treba kombinacia alkohol, framykoin)
nasa nakoniec skoncila so zarastenym uchom dierkou, hnisalo jej to pár tyzdnov nic nepomahalo.

vysledok, druhe nastrelenie a nemoze mat zlte zlato,striebro, plast, chirurgicku ocel ..... jedine znesie bez zahnisania biele zlato

lorin29
23. dec 2021

@ava987 nie... Cistit liehom kludne tým co sa čistí pupcek po narodení a natierať framykoinom

ava987
autor
27. dec 2021

Tak davam update, mozno to niekomu neskor pomoze ak natrafi na tuto diskusiu: zbehla som dnes s dcerkou k pediatricke, predpisala nam Fucidin a mam to cistit hypermanganom (namiesto liehu). Tak dufam ze to uz bude ok.

mikadooo
27. dec 2021

@ava987 tiež mám výborné skúsenosti s framykoinom. Nevyberať, natrieť z oboch strán a náušničku pohýbať poposúvať v dierkee sem a tam, aby sa dostal krém aj dnu, keby aj tam bol zápal. Za pár dní bolo uško v poriadku. Ale najstaršia dcéra stále mala problémy a po nejakom roku trápenia sme náušnice vymenili za platinové a zrazu nebol problém. Neviem či existuje alergia na žlté zlato, každopádne, ak sa to bude opakovane dlhodobo robiť, aj toto je možné čo bolo u nás.

barbie1981
27. dec 2021

Inak môže to byť aj tým zlatom, u nás v rodine máme 2 deti čo majú takúto alergicku reakciu na žlté zlato