Dcérka má vši

lucka273
7. máj 2013

ahoj maminky ,poprosim vas o radu ,skusenost.dcerka mi včera so skoly priniesla vši!!ešte sme ich nemali ...mali oznam ze maju vyskyt vši vo škole,pozerala som no nemala a včera som sa pozerala opat a nasla som hned sme bezali do lekarne a kupila som sampon PARASIDOSE hned sme hlavku myli a cesali ...no myslim ze trochu jej to pomohloale predca rano som ju pozerala opat a mala jednu a mala dost vela hnid...tych vajicok tak sme opat umyli ...podla navodu no vši nema mala tie vajicka vytahovala som ich asi hodinu a pol...myslela som ze uz nema no poobede som jej pozerala opat a vajicka su ešte bola som v lekarni kupila som TEA TREE OIL vraj aj ten pomoze idem jej skusit umyt s tym vlasky,uvidim :( no docitala som sa na nete ze aj biolit na to davaju aj ocot ,alpu,a kadejake pripravky s lekarne,chcem sa vas opitat ako dlho to bude mat za aku dobu jej to zmyzne alebo poradte mi nieco ucinne na Vši a Hnidy prosim ,dakujem

sissy27
7. máj 2013

@lucka273 no hlavne povyberať všetky, ale že úplne všetky hnidy a samozrejme aj vši... tie mrchy už sú odolné proti kadečomu, nám zabral dobre Hedrin a Všiven... Umyť s tým hlavu podľa návodu, potom v mokrých je lepšie tie hnusoby vidno a tie čo žijú tak sú také oťapené a pomalšie, lepšie sa vyberajú... zopakovať na druhý deň, a potom podľa návodu...
čo sa týka dezinfikovania postele, uterákov, plyšákov - samozrejme je to vhod, ale zas voš prežije bez hostiteľa max 2 hodiny, takže páliť posteľné prádlo netreba... držím palce, nech sa toho rýchlo zbavíte 😝 a neviem koľko rokov má dcéra, ale mojej sesternici zabrala až farba na vlasy, mali v škole nejakých menej zodpovedných rodičov a tak ten kolotoč nebral konca 😖

danielle37
7. máj 2013

Ahojky, už som písala na podobný blog.

takže kúpiť šampón na tie potvory, všetci si pre istotu umývajte s týmto šampónom, vyčesávať hnidy a vajíčka, zároveň s nechtom prasknúť vajíčko, aby sa ti to nemnožilo, všetko oprať/ posteľné prádlo.../,
určite ich viac nedostanete
ak budete užívať cca 2 týždne :alebo čísté kvasnice - ale denne cca 2 týždne..
v lekárni kúp tabletky B- komplex, začnite užívať aspoň 1x denne, celá rodina, poraď to aj v škôlke maminám a učiteľkám, my sme nemali cca 2 roky tieto marhy.... všetci sú poučení..🙂
tabletky sme celá rodina jedli cca mesiac a máme pokoj, síce keďže podporujú trávenie tak sa priprav na to, že budete hladní, ale zaberá to, v lekárni stoja tabletky cca 1 euro - 1 krabička.
naozaj to zaberá a poraď to ďaľej, ok? daj info potom či skapali tie marhy

zaneta08
7. máj 2013

niekedy je to beh na dlhé trate. Stačí, že to dieťa, ktoré to dotiahlo do školy, ich má stále a znova a znova ich predáva ostatným deťom. My sme to mali v škole tiež a pomohlo len dôrazné upozornenie od triednej s odkazom, že každé dieťa bude ráno skontrolované a to ktoré bude mať vši pošlú domov.
Nám sa to podarilo celkom skoro vyhubiť a to mala dcéra vlasy skoro po zadok. Dobré je riadiť sa návodom na tom šampóne a postupovať podľa toho. Po umytí je potrebné stále odstrániť hnidy, zober hustý hrebeň a vyčesávaj, ak to pomôže aj trikrát do dňa. Lebo šampón pomôže na dospelé vši ale nie na vajíčka. Držím palce nech sa vám to podarí prekonať. A aby som nezabudla, preventívne si umyte s tým šampónom vlasy všetci a posteľné prádlo daj vyprať na 90°.

maznacik007
7. máj 2013

@lucka273 treba si kupit vsivacik to je taky husty hrebienok niekedy ho predavaju aj s tymi samponmi na vsi a umyt dcere s tym samponom bud paranit, hedrin... a potom pride to najdolezitejsie zoberes dceru das jej uterak na plecia a vycesavas vlasok po vlasku ak najdes vos treba ju zabit rovnako kazdu hnidu dat dolu a puknut ak pukne je to ziva hnida... vascsina samponov totiz hnidy nezabija ...
ja doporucujem aj namocit hrebene do sava, vyprat na co najvyssom stupni ciapky, postelne pradlo, uterak...
preventivne skontrolovat celu rodinu...
tea tree olej je uz len ako prevencia najlepsie mazat poza usi a do tej jamky... dceru v takom stave do skoly nedavaj musis to vyhubit najprv

simsalabim
7. máj 2013

@lucka273 nemozes ocakavat, ze sa vsi zbavite jednym umytim. Zivotny cyklus vsi je cca 3 tyzdne po vyliahnuti. Az ten 3. tyzden vsi dospeju a mozu klast hnidy. Dolezite je osetrenie prirpavkom proti vsiam opakovat tak, aby si znicila kazde novovyliahnute a nedovolila im dospiet. Parasidose je uz dost neucinny (vsi su nanho odolne)l epsie je pouzit Hedrin alebo nieco podobne, co zive dospele vsi a nymfy udusi. Hnidy - teda vajicka je dobre vyberat kovovym hrebenom alebo rucne. Ziaden pripravok proti vsiam ti hnidy neznici. Treba ich vycesat alebo rucne vybrat. Ak nejaku prehliadnes, mozes mat problem. Prave preto treba osetrenie pripravkom proti vsiam opakovat minimalne 2x kazdych 7 dni., aby si zachytila tie novovyliahnute nymfy, co si prehliadla ako hnidy a aby si ich znicila pred tym, ako dospeju. Z ludovych sposobov nicenia vsi je dobre vlasy zafarbit, pripadne ich nicit zehlickou na valsy - avsak podla mojej skusenosti zehlicka nie vzdy dociahne tam, kam ma, kedze hnidy su velmi tesne pri pokozke hlavy. Inak pranie postelneho pradla a tak by som povazovala za samozrejmost, citala som, ze vos vie prezit niekolko dni mimo hostitela.

anetkaadamko
7. máj 2013

a tiež vyskušaj ortosan, kúpiš v chovatelských potrebách..............bud vám sadne a hned máš po nich alebo to bude na dlhu trať....držím palce

lucka273
autor
7. máj 2013

@sissy27
@danielle37
@zaneta08
@maznacik007
@simsalabim
@anetkaadamko Dakujem babenky.no vlasky su opat umyte hadam aj dobre vyčesane.niekde som citala ze ten olej sa dava do samponu ak ma vsi a potom ako prevencia poza uska...tak ssom jej to vmiesala so samponiku a vsi nema uz 🙂 no ešte tie vajicka som ponachadzala,hned sme postelne pradlo poprevliekali.mam dalsie dve deticky 4 a 1,5r tym som pozerala vlasny nastastie nic tak som im naorddinovala olej preistotu...ja som namala tiez ale tiez som si naordinovala olej,mali vo skole napisane oznamy ze maju vyskyt vsi ale necakala som ze sa dostanu aj k nam ,dcerka spominala ze spoluziacka to mala a chodila do skoly!!!ked mi to povedala bola som zhrozena ja som ju hned nechala zo skoly doma ved co ak nahodou byy to preniesla...myslim ze rodicia tej spoluziacky konali nezodpovedne ...ved u deti sa to siri a hlavne v skole a skolke ...no farbenie a zehlenie je asi rychle sa zbavenie vsi ak nahodou vyskusam na sebe no bohuzial dcerkaa je prvacka 6r tak taketo riesenie u nej isto nebudem realizovat.ale dakujem za rady ked nepomoze toto hada skusim nieco s vasich odporucani 🙂a ešte sa chcem opitat ako dlho by som mala dcerku nechat doma mimo skoly?mam ist k lekarke?a zrejme to nahlasim aj ucitelke triednej...ze ci o tom vobec vie alebo si len deti medzi sebou hovorili alebo ako to tam vlastne chytila...

hugoleon
7. máj 2013

Staci najobycajnejsi balzam na vlasy-nechat posobit 15 minut, spalchnut a vycesat. ..aspon co sa hlavicky tyka. Ucinne, lacne a nepachnuce 😉

cerez
7. máj 2013

Ja nedám dopustiť na Hedrin. Večer napackám na vlasy, obalím a ráno vlasy umyjem. Vyčešem všiváčikom a povyťahujem hnidy. Takto to opakujem ešte 2x. Rovnako mám doma aj čajovníkový olej a ním pár krát pri umývaní vlasov nakvapkám 10 kvapiek do bežného šampóna a zmyjem. Môj názor je, že tie mrchy sú už tak v súčasnosti odolné voči všetkému a neexistuje prevencia. Aby si nebola smutná z danej situácie, moja dcéra ich má tiež.
@lucka273

jarka721
7. máj 2013

čistit,čistiť,čistiť!!!!aj tri krát denne!!!!!!!!!!!!ničím ich nezabiješ,žiadny šampón,balzam,krém sprej a podobné chemikálie ☹ tým najhustejším hrebeňom vyčešeš vši a hnidy musíš posťahovať z vlasov úplne že po jednom!!!!!!!!je to namáhavé ale viem to z vlastných skúseností ☹ 🙂 😉

sissy27
7. máj 2013

@lucka273 triednu učiteľku si povinná informovať a doma stačí ak bude dovtedy, kým si budeš istá, že nemá ani jednu voš alebo hnidu... ale ak rodičia tej spolužiačky nič neriešia, čo mi je popravde divné, lebo za pár dní bude to dieťa trpieť, tak ich môžeš čakať znova 😖

lucka273
autor
7. máj 2013

@cerez
@jarka721
@hugoleon to myslis obycajny bezne co pouzivam balzam?dakujem,no mate pravdu je to namahave ako aj pre mna aj pre dcerku uz mi vravi mami mna to nebavi ale ani mna ale co uz ked sa na nej upelesili tak musime :( vzdy som si myslela ze to byva len na spynavich ludoch a spynavich vlasoch ale asi opak je pravdou...dnes sme teda umyvali a cesali a vytahovali 3krat...tak tvoja dcerka ich ma tiez?tak drzim palce...viete mi priblizne napisat kolko dni to tak pretrvava?alebo tyzdnov?a cerez tvoja dcerka chodi do skoly?ako dlho tam nemoze chodit?treba ist klekarovi aj?

lucka273
autor
7. máj 2013

@sissy27 ja som sa malej pitala ci to niekto ma v triede odpovedala ze spoluziacka ktora s nou sedi vraj dva dni to mala ale je mi divne ze len dva dni...no zajtra je volno tak ak vo stvrtok pojdem za triednou a budem ju informovat...a aj sa jej spitam ci o tom vobec vedela..ja som si ista ze to ma zo skoly pretoze mali oznam o vyskyte vsi...doma ich nemame nikto...ani maly so skolky nepriniesol ...tak dufam ze coskoro budu fuc...len som tak trosku s toho sokovana pretoze deti si kupem pomerne cast su ciste neni si zanedbavane ...periem kazdy den,casto periny menim ...taky divny pocit 😨 ale dakujem

cerez
7. máj 2013

@lucka273 Dcéra je druháčka a keďže je zajtra sviatok, tak ideme bojovať s potvorami. No ideálny dátum. V 45 skončila vojna a my ideme bojovať so všami. 😀 No nie je to paradox. Ak sa to nepodarí, určite i ďalší deň nepôjde do školy a potom by sa mala dať hlava skontrolovať u pediatra a dať potvrdenie, že je všetko ok. Takto by sa to vraj malo robiť.

hugoleon
7. máj 2013

Ano, ktorykolvek- obycajne z Lidlu, Kauflandu.....,za par supiek (ucinna je zlozka, ktoru obsahuju vsetky balzamy).

sissy27
7. máj 2013

@lucka273 nemusíš mať divný pocit - ja keď som takto s plačom volala riaditeľke do škôlky svojho času, tak mi povedala, že aj vši sú fajnové a vyberajú si čisté a voňavé hlavičky radšej ako špinavé a smradľavé ... aj keď ako útecha je to málo 😅

marges
7. máj 2013

My sme bojovali pred pár rokmi...a dlho. ŽIADEN z chemických insekticídnych prípravkov nepôsobil poriadne, vždy ich dosť prežilo, už majú imunitu tie potvory, a tie ktoré dokážu prežiť sa množia a roznášajú ďalej. Pomohol až taký olejovitý prípravok, čo ich do poslednej podusil (tie vyliahnuté), na to imunita nevznikne, + opakovanie, keď sa vyliahli tie čo prežili olejovanie v štádiu vajíčok. Volal sa Pedicul hermal. Nejaký čas to pôsobilo na hlave, ale zmyť potom ten olej...no, bola to fuška, šampón tiekol prúdom niekolko krát po sebe.

jarka721
8. máj 2013

@lucka273 mali sme vši už veľa krát!!!pravidelným čistením (3-4krát denne,lebo ani moje čajočky nechceli tak dlho držať hlavu 😉 sme sa ich zbavili za tri dni a potom som ešte prezerala každý večer pred spaním 🙂 🙂 🙂 čistím im nasledovne 2/3 vlasov vypnem štipcami hore do konte a spodne prečešem a povyberám hnidy!spustím vlasy a vypnem už len 1/3 hore a znova čistím a nakoniec poslednú tretinu 🙂 mne to naraz nešlo ☹ hlavu prechádzam pomaly prameň po prameni z prava do ľava a fuuuuuuuuuu je to na dlho!!!!!!trpezlivosť 🙂 🙂 🙂 apropo nie sme nejaká nečistotná rodina len sa nám to častokrát vracalo keďže v triede dcéra mala spolužiačku ktorej mama to nebrala dosť zodpovedne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lucka273
autor
8. máj 2013

dakujem baby 🙂 no dnes sme nenasli uz nic 🙂 ale len pre istotu jej idem teraz ešte raz umyt hlavku 🙂 a ked zajtra pode do skoly natriem jej olejcek za uska ,i ked mi povedala ze bude smrdiet ale nedostane zas vsi dufam!!!tak som celkom spokojna pretoze som niekde citala ze mavaju s tymyto potvorami aj dlhsie trapenie dufam ze ich uz nedostane...
@cerez ako ste dopadli vy?ešte sa trapite?mi sme ako som tu uz napisala chvalabohu bez 🙂 tak drzim vam palce a dajte vediet ako ste dopadli ....

cerez
8. máj 2013

@lucka273 Práve som jej umyla hlavu a keď do večeria ideme všiváčkom ťahať hnidy. Cez deň som jej tiež niečo povyťahovala, ale teraz to už pôjde ľahšie. U nás je problém ešte to, že má veľmi husté a dlhé vlasy. Zajtra ti dám vedieť ako sme na tom.

petraxy6
8. máj 2013

@lucka273 keď bola moja staršia dcéra v mladšia, tak mala 2x vši a toho sme sa nevedeli nijakvsky zbaviť, tak som sa naštvala a zafarbila jej vlasy. 😅 A mali sme pokoj 😉 Alebo ešte žehlička na vlasy je v niektorých prípadoch účinná 🙂 Samozrejme ako baby písali treba prať obliečky a stále kontrolovať...lenže v dcérinej škole bol problém, že to nikto nekontroloval a bolo to neúnosné. Potom po týždni sa učka naštvala, pred vyučovaním si pozbierala deti a kontrolovala im hlavy, akonáhle uvidela dieťa so všami, tak volala rodičom nech si prídu po ne. 😵

lucka273
autor
9. máj 2013

@cerez no tak drzim palce ...ja som sa tesila ze je pokoj no starsia ich uz nema ale malej som nasla jednu je este malinka a vlasky ma malinke a riedunke tak vyhoda ze by my jej nebolo luto ju ostrihat ale vytiahla som jej jednu vsu a nejakych 5hnid umyla hlavku a preventivne dala olej dufam ze sa to nerozsiry daj veru vediet ako ste na tom mne starsia ma nastastie v tomto pripade riedke i ked dlhsie vlasky dufam ze dnes v skole nedostane zas ale dala som jej olej poza uska tak som s takymy zmiesanimy pocitmi posielala do skoly ...
@petraxy6 dakujem no neviem ci by bolo rozumne ju farbit ma len 6r ale mozno zehlicku