Dcérka má krivé nohy do "O"

nikoleta1872011
13. apr 2017

Mám taký problém,že moja 22.mes.dcéra má krivé nohy do "O",ktorá sa nám zistila keď mala cca.11.mesiacov.Poslali nás k ortopédovi,neurológovi a na metabolickú poradňu.Ortopéd nám vypísal ortézky nna nohu ,ale po vírusovej hospitalizácii nám zistili ,že nemáme dobré krvné výsledky hlavne minerály atď.Mali ste podobný problém,že Vám z metabolickej stránky mala dieťa krivé nohy?

mummy01
13. apr 2017

@nikoleta1872011 a konkretne s metabolizmom coho mate problem? Predpokladam ze vapnik...hladinu vitaminu D ma v poriadku? Lebo ak uz su nohy do O tak ten stav musi trvat dlho. Mate aj nejaku liecbu?

nikoleta1872011
autor
14. apr 2017

@mummy01 tak nam to presvedcilo ked dcera mala cca.11 mesiacov a teraz ma 22.mes....odvtedy od jedneho do druheo orteda chodime....na metabolicku poradnu len teraz v januari nas poslali....odobrali nam krv a este moc treba odniest....ortezky uz nosime D vitamin davala som jej 2x cez zimu....a teraz ako sme boli hospitalizovane v nemocnici na rotavirus tak nam po vylieceni rotavirusu stale nemali sme dobry krv...vraj nejake min.latky tam boli hadam vyssie a este nieco...a potom primarka ako dozvedela ,ze boli sme na metabolickej tak ,ze vraj to moze byt aj od toho,ze ma take nozky do O

mummy01
14. apr 2017

@nikoleta1872011 ze mala zle vysledky mineralov je hrozne siroky pojem. Najskor ma velky nedostatok vapnika a treba zistit preco...to je velmi dolezite. A vit.D nestaci davat 2x za rok,treba kazdy den a vacsie davky ak uz ma dieta taketo problemy. Treba podrobnejsie vysetrit

nikoleta1872011
autor
15. apr 2017

@mummy01 prepáč ,ja somczle napísala vitamíN D 2X denne hlavne v zime...a predtym sm jej davala raz denne...No fakt neviem,ale som rozpravala s jednou sestrickou,ze vraj tie latky aj mozu byt aj vtedy ine ked jej vela infuzii davalo....mala dostala 6x a prepust.sprave je pisane 2x....Tak ja viem ,ze najlepsie sa clovek dozvie ked sa to vysetri ,tak dozvieme ked budu vsetky vysledky z metabilickej.