Dcérka má červené fľaky na bruchu

kristin22
22. júl 2021

Dobry vecer, dcerka ma cervene flaky po brusku a na chrbatiku ... lekarka nam este skor povedala ze je to s tepla no stale to ma horsie a mne sa nezda ze to je s tepla ... pondelok opat pojdeme k lekarke len do vtedy neviete mi nieco poradit nejaky krem alebo nieco ... dakujem velmi pekne za kazdu odpoved ...

simona1998
22. júl 2021

@kristin22 no tak toto mi teda vôbec nepríde ako z tepla ! S tým by som išla na pohotovosť nech ti dajú nejaký krem aby jej neostali fľaky

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macikovaiveta
22. júl 2021

Alergia na jedlo

macikovaiveta
22. júl 2021

Skúsiť masť Fenistil

kristin22
autor
22. júl 2021

@macikovaiveta dakujem pekne skusime lebo ju to aj svbi

patricia2511
22. júl 2021

@kristin22 ako spomínajú vyššie, mne to tiež príde ako alergia na jedlo (sama mám takú reakciu )
Nezjedla niečo čo nezvykne jedavat? -jahody, morské plody a takéto nejaké alergény ?
No najviac by ste jej teraz uľavili hormonalmou masťou ( nejaký advantan/ belogent/ locoid nič doma takéto nemáte ?
Určite ak máte kvapky fenistil by som dala alebo zenaro /zodac /aerius aby sa zastavila alergická reakcia

kristin22
autor
22. júl 2021

@patricia2511 kupime nejaky krem len som nevedela aky ze co by to mohlo byt a jahody jedla ale uz mozno aj 2 tyzdne nemala a morske plody tie este nemala este ma len 14 mesiacov

patricia2511
22. júl 2021

@kristin22 fuuu to take malé dieťatko ? No krémy ktoré som vyššie spomenula sú na predpis keďže sú hormonálne ..ale ak teda ku doktorke pôjdete až v pondelok pýtajte v lekárni hypermangan do kúpeľa lekárnicka Vám určite vysvetli ako urobiť z neho kupel ( vysušuje a ukľudňuje ekzem ) a aj zinkovu masť pýtajte ..aj obvodná by Vám pre ňu toto predpísala 🙂 náš keď bol taký maly toto dostal na ekzem

ivik111
22. júl 2021

@kristin22 juuuuj,toto naozaj vyzerá na nejakú potravinovú intoleranciu(laktóza,bkm...)ak sa dá,choďte budúci týždeň na kožné ,asi to bude mať tendenciu zhoršovať sa....červené zapálené miesta skús vysušovat obyčajnou zinkovou masťou alebo sudocremom,výborné sú aj obklady z čierneho čaju,dubovej kôry.ziadne oleje a hutné krémy,pokiaľ je takáto fáza začervenania.samozrejme dcérke pomôže fenistil kvapky l,aby si to nerozskriabala.umyvaj čistou vodou,bavlnené oblečenie,žiadna aviváž....

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristin22
autor
23. júl 2021

@ivik111 dakujem pojdeme tak uvidime ... ale uz sme mali rozne maste a doktorka nikdy nepovedala ze by to mohla byt alergia vzdy len dala inu mast ...

kristin22
autor
23. júl 2021

@deadlylucy uz sme mali aj tie este ked bola mensia mala na nozke ekzem a az v lekarni nam povedala ze to by takemu malemu dietatu nedala tak som si az vtedy zacala zistovat co to vlastne je za mast ... tazke tiez by som sa chcela vyhnut takym mastiam ...

jana_eyre_2
23. júl 2021

To mala podobné už u doktorky? Toto ma od kože podrazdenej z tepla ďaleko..

určite fenistil kvapky, kožu premastovat.. kúpeľ v hyparmangane..

môj najstarsi syn mával takéto fľaky, od kožnej dostal nejaké kortikoidy, taký olej do kúpeľa ale dlho sa z tým trápil.. najlepšie sme zistili že mu robí imunoglukan krém, ale on berie aj lieky na alergiu takže je to aj zmiernenie tým..

Ja by som na tvojom mieste urobila teraz hypermanganovy slaboruzovy kúpeľ, zmierňuje to svrbenie, dezinfikuje kožu.. a potom pátrať u koženej a alergo dr.. držím palce..

kristin22
autor
23. júl 2021

@jana_eyre_2 mala podobne ale nie az take cervene ako ma teraz ... a hypermangan sme vcera akurat skusili ... a neviete s coho to mal ? Z coho ako mozu vzniknut taketo flaky

jana_eyre_2
23. júl 2021

@kristin22 môj má histaminovu intoleranciu a veľa alergii, ktoré mu potvrdili až v 5tich rokoch.. takže úplne som nikdy nezistila z čoho konkrétne.. ale napríklad syn kamaratky mal takú reakciu na polyester v oblečení.. takže mu vyberá už vsetko len bavlnené a dosť sa to zlepšilo.. akonáhle je polyester aj v patente na rukáve, hneď sa tam na tom mieste vyhodi..

kristin22
autor
23. júl 2021

@jana_eyre_2 tak vidim ze sa asi pricina hned nenajde ... uvidime ci nam lekarka pomoze ... a dakujem pekne za odpoved.