Dcérka je stále skapatá z očí. Čo mám robiť?

vivienka26
3. máj 2013

Baby ja som už zúfala moja mala je vkuse skapatá z oči neviem čo mam robiť červenú šnúrku nie a nie nosiť čo jej mám dávať alebo čo pomáha?Poradte prosím vas

petroemka
3. máj 2013

nerozumiem co znamena slovne spojenie skapatá z oči?
@vivienka26

emakiki
3. máj 2013

zatial, nemam s tym skusenost, pretoze babatko estelen cakam...ale ja budem na malu pouzivat, jej plienocku... pri bebalovani jej pekne pretriem cielko pocikanou plienkou... vraj to pomaha...ak si to este neskusila, stoji za to, to vyskusat... drzim palce

danjelca
3. máj 2013

@vivienka26 čistec...a reaguje tak pri všetkých alebo pri jednej osobe?

tintinamartina
3. máj 2013

Uhlikova voda. Alebo pretriet tvár pocikanou bavlnenou plienkou. Aj keď ja osobne tomu neverím.

michaela.g
3. máj 2013

@vivienka26 u nas sa hovori ze pomaha aj cervena barva. Cervene tricko, teplacky...

mariposita
3. máj 2013

A ako sa to prejavuje? Teda len ma to zaujima, lebo ja na taketo veci absolutne neverim, takze ti ani nepomozem. Podla mna, ked si to clovek nepripusta, tak mala urieknuta nebude. A podla mojho nazoru, kazdy plac alebo nervozita ma inu pricinu ako urieknutie.

zuzana581
3. máj 2013

@vivienka26 tiež som ešte nepočula výraz "skapatá z očí", ale ak myslíš urieknutá, že plače, tak ja som deťom "vyplúvala oči".. Svokra mi to poradila a fakt to fungovalo. Oko lízneš z vnútorného kútika po vonkajší a odpluješ si.. Každé jedno..

zuzana581
3. máj 2013

@mariposita ale exituje to.. nie je to nič nadprirodzené, ale dieťa vníma energie ďaleko silnejšie, ako dospelý a keď je vela energie a hlavne zlej okolo bábetka, tak je nekludné.. akonáhle urobiš rituál, ktorý tú energiu oslabí, tak sa dieťa ukludní..

mapa
3. máj 2013

stredovek neskoncil, stredovek trvaaa 😀 😀 😀

svetlusska
3. máj 2013

nas maly to ma tiez..ja pouzivam spôsob ze ho ako to napisat akoby pospluvam (akoby si malej davala pusu len si kvazi odpluvnes) po čielku 9 krat frazou :oči do riti a nie na neho, si to v duchu myslim..a funguje to...zoci by sa detom do roka ako tu pisala jedna mamicka odrabat nemalo lebo to bude vzdy treba robit...iba v nutnych pripadoch....
@vivienka26

svetlusska
3. máj 2013

@mapa inak by si rozpravala ak by si to sama zazila, ja som si zoci uzila az az...a nie je to na smiech ale na plac ☹ ak cloveku ktory ma silne zoci a nebodaj ho preeespi a nepomoze sa mu moze aj zomriet... mne sa to stalo uz 2 razy....pomohli mi v hodine dvanastej. ak k tejto teme neemas co adekvatne povedat tak sa radsej nevyjadruj....

vivienka26
autor
3. máj 2013

@emakiki ahoj to jej robím každý večer a vážne to pomáha len niečo aby už nebývala urieknuťá

zuzanockamt
3. máj 2013

@svetlusska to snad nie

janka257
3. máj 2013

Mna by len zaujimalo, odkial to vies, ze je "skapata z oci"? Je mrzuta, nesvoja? Od vela ludi som uz pocula "stalo sa mi z oci" a podla priznakov som ja take cosi zazila uz stokrat a ziadne cary mary abrakakadabra pfuj pľuj som nepouzila, lebo na tieto veci neverim.... Skus patrat skor po pricine jej nespokojnosti /zuby, choroba, zacinajuci vzdor atd./, nie vsade vidiet "z oci"

adriana1980
3. máj 2013

už len ocikanou plienkou som si dieťa neutierala! Fuj.Ako tomuto môže niekto veriť!

vivienka26
autor
3. máj 2013

@tintinamartina to je aká ta voda prví krát to počujem

svetlusska
3. máj 2013

@zuzanockamt ja si to nepatam mama mi rozpravala ked som mala 3 roky tak ma doniesli k jednej babke na rukach bola som bleda ako stena a chodit som nemohla...odrobila mi a od nej som odchadzala po vlastnych..babka sa vyjaddrila ze to bolo v posleddnej chvili...druhy krat sa mi to stalo pol roka dozadu, nevedela som o svete, v hlave som mala akoby klince a len spat a spat a zle mi bolo....ak by som to nezazila tak nevravim...

vivienka26
autor
3. máj 2013

@adriana1980 ved keď sa ti stane že ti dieťa niekto uriekne skus to a uvidíš že aj to fuj ti nebude lahostajné a pomôže 🙂

svetlusska
3. máj 2013

@adriana1980 ak ti dieta rici na raty a vyskusala si vsetko mozne co si vedelea a toto zaberiee ze sa ukludni a dokonca sa zacne smiat a je to zrazu tvoje dieta tak myslim ze neni o com...

mariposita
3. máj 2013

@svetlusska Tak asi je dietatu smiesne, ze ho pretieras ocikanou plienkou alebo na neho plujes, preto sa zacne smiat :D :D:D Sorry, uz sa radsej nebudem k tejto teme vyjadrovat...

svetlusska
3. máj 2013

@mariposita no ano dietatu ktore sa ti zachadza placom je smiesno ked ho pretieram plienkou alebo ho spluvam...citas co pises???????? neviem u nas to nikdy tak nebolo, plac ustal az po par minutach nie hnedd...mas pravdu radsej sa nevyjadruj...

andelok
3. máj 2013

Ako konkretne pomoze oblizovanie oci pri mrzutosti dietata? Male deti, hlavne novorodenci, byvaju placlive z roznych pricin...bolieva ich brusko, su rozrusene z pretlaku emocii alebo zazitkov z dna, o dojcenskej kolike ste uz mozno tiez poculi. Ked mi mala plakavala tak, ze sa zachadzala, ukludnovala som ju nsenim na rukach, v satke, kojenim a pod. Vzdy to pomohlo, ani naramky nepotrebovala. Otieranie pocikanou plienkou a oblizovanie oci mi zavana akurat tak nejakou infekciou. Trosku realneho uvazovania by to chcelo, netreba za vsetkym hladat povery...

svetlusska
3. máj 2013

@vivienka26 aaaaaaaaaa este ma napaddlo ked ste vonku a vidis ze niekto pozera na malu tak si v duchu pomysli ze oci do riti a nie na nu

vivienka26
autor
3. máj 2013

@mariposita prosim ani sa nevijadruj ja potrebujem rady a nie komentare dakujem

svetlusska
3. máj 2013

@andelok zoci a to co pises su dve rozdielne veci....a pocula som o nich..ale predsa dieta ktore ti pekne spinka v kociku a pozrie sa ti na neho nejaka znama sa pod sekundou zobudi a zacne vrestat a nepomaha ani kolisanie ani ruky, neni ani pocurane ani pokakane ani hladdnee, odides s nim nabok pospluvas ho a je klud a spi. nam sa to stalo. mam to z vlastnej skusenosti....

jessica2225
3. máj 2013

@vivienka26 tak ja toto poznám velmi dobre, je to strašné, chúdatko malé, ale treba zajst za takú ženu čo robievate tie úreky a treba postavit dieta pri veraje a zarezat nožíkom do verají nad hlavičkou (akoby ste ho chceli odmerat) ak prerastie tú čiarku čo ste zarezali, tak už nebude urieknutá, máme to vyskúšané

svetlusska
3. máj 2013

@andelok ked ma dieta zoci mozu ti aj ruky odpadnut a ticho a kludne nebude, zazila som si to odskakala som si to a nie raz...so zoci a silnym mam aj ja osobnu skusenost a nie jednu, priatelka mojho brata tiez...nezazila si nepoucuj...

svetlusska
3. máj 2013

@jessica2225 ha o tom poucjem prvy krat a vlastne nerrozumieem...mozes to nejak blizsie vysvetlit?ake vejaree co?zaujima ma to.funguje aj na dospelych?

andelok
3. máj 2013

@svetlusska Dieta predsa neplace len ked ma plnu plienku alebo je hladne...je milion pricin a kedze nevie rozpravat, samo ti to nepovie. Aby som si zakazdym, ked sa mi na malu niekto pozrie, odriekala nejake zazracne formulky, tak to si neviem predstavit.

vivienka26
autor
3. máj 2013

@andelok Vieš ale moja dcérka už vie povedať keď ju niečo boli vždy sa jej pýtam a keď ju nič nebolí tak čo to potom je?a myslím že každá matka vidí keď ma dieťa koliku uplné sa inak chova inak plače keď ju bolí bruško alebo zubky :( Niekto verí poverám a niekto zas nie