Dcére som pri rozčesávaní vlasov našla vši

11. aug 2020

Ahojte, píšem anoymne pretože sa hambim. Večer som rozcesavala dcérku a vidím vša. Viem ako vyzerá vša pretože pracujem v takej oblasti kde sa stretávam s touto potvorou. Okamžite som jej dvôkladne prehliadla hlavu, ale nič žiadna hnida, žiadna iná vša... Je to možno stretla ste sa niektorá už s takou vecou? Ja teda ešte nikdy preto sa pýtam Vás. Ďakujem.

diana999
11. aug 2020

Nemyslím si že sa je začo hanbiť, vsi mal určite každý (väčšina) z nás

pribinak
11. aug 2020

Si si istá že sú to vsi? Je leto hocijaká háveď lieta a mohla sa jej zamotať do vlasov.
Inak čo je na tom na hanbenie? Veď vsi mizes dostať aj v MHD

autor
11. aug 2020

@diana999 Ja viem ale predsa sa nájde niekto vždy kto ukazuje prstom fuuuj ona ma vši vieš naša spoločnosť je tak nastavená

autor
11. aug 2020

@pribinak Ahoj, určite to bola vša. A MHD nechodíme.

dori92
11. aug 2020

Voš. Nie vša.

pribinak
11. aug 2020

To som uviedla ako príklad

autor
11. aug 2020

@dori92, 😉

autor
11. aug 2020

@pribinak Aha prepáč, ja ze to bolo konštatovanie 😉

veronikaa006
11. aug 2020

Určite by som umyla vlasy zo šampónom proti všiam. Mohla si prehliadnuť nejakú, tak pre istotu.

3petka
11. aug 2020

Preventívne kúpiť šampón proti vsiam. Nemáš sa za čo hanbiť. Ja som napr chytila vsi v jysku keď sme si skúšali matrace a viem to na 100%, lebo vtedy som nikde nebola bola som chorá a potom sme šli ako prvé tam a na druhý deň už som sa skrabala. A to som potom obvolávala známych u ktorých sme boli aby sa preistotu kontrolovali ...

mirage
11. aug 2020

@dori92 a nie dvôkladne..

autor
11. aug 2020

@veronikaa006 Áno, máš pravdu

autor
11. aug 2020

@3petka Ale dcérka neviem vôbec že kde mohla chytiť...rozmyslam ale nič ma nenapadá

3petka
11. aug 2020

Nemusela ona môžeš mat aj ty len ešte o tom nevieš alebo ktokoľvek so spoločnej domacnoati

solange7
11. aug 2020

Ved jej umy vlasy antiparazit samponom , sebe aj ostatnym clenom rodiny tiez, vyvar obliecky v pracke a hotovo. Par krat preventivne zopakuj... Nemusis sa zamyslat nad tym, kde vsi chytila, alebo ze nema hnidy. Mohli na nu preliezt cerstvo. Este samozrejme upozorni skupinu ludi, s ktorou sa dcera a ty s rodinou stretavate. A mimochodom, jednotne cislo je voš, nie vša. A "dvokladne" sa pise dôkladne.

zuz02
11. aug 2020

Aj moja dcéra tak mala. Chytila čerstvo od sesternic. Tie ani netušili, že majú vo vlasoch vsi, kedze majú ekzém a často ich svrbí pokožka z toho. Moja dcéra mala 3 lezuce vsi, žiadne hnidy. Prišli sme na to zrejme hneď, keďže hnidy nemala. Doma sme ešte 4, u nikoho z nás sa hnidy ani vsi neobjavili. Umyli sme si všetci vlasy šampónom proti vsiam, všetko som vyprala a nejaký čas som nám striekala tea tree olej do vlasov (zevraj to odpudzuje svojim pachom vsi).

autor
11. aug 2020

@zuz02 Vďaka

autor
11. aug 2020

@solange7 viem ako sa píše dvôkladne ci si mala potrebu ma upozorniť? Rýchlo píšem tak mi občas skočí iné písmenko.

karinka098
11. aug 2020

Len šampón proti všiam nestačí treba vyprat aj posteľné pradlo aspoň na 60 stupňov aj použité uteráky,povysavat matrace a keď bude treba vystriekat biolitom.A stále vyčesávať vlasy s tým hrebienkom.A máš pravdu ja by som sa tiež nechvalila tým poznam jednu známu mala ich ako dieťa a prischlo jej prezyvka od deti BLCHA a vlačilo sa to snou až dovtedy pokiaľ sa neodstahovala do zahraničia keďže tam išla za prácou.

jankapepe
11. aug 2020

Kde? Hocikde.
Boli ste niekde na návšteve? Ty si si vlasy skontrolovala? Boli ste nakupovať? Skúšala oblečenie? Na dovolenke? V bazéne...vsi vedia plávať 🙃

eliska13
11. aug 2020

Vidím vša😜veď píšeš, že robíš v takej oblasti nemohla si ich ty priniesť?stačí, že sa deti stretnú vonku, kúpalisko, kdekoľvek...

adalmba
12. aug 2020

Ja som mala len 1x vši a dostala som ich u doktora na sone prsníkov...

ladybug138
12. aug 2020

Ja som mala vsi dvakrat ako dieta, raz zo skoly, tam to bolo stale a potom si ma vybral jeden saso ako pomocnika, nasadil mi na hlavu tkau capicu a za par dni mi mama nasla vsi...takze staci len, ze si deti pozicaju ciapku a je to..aj ked len na par minut, oni prelezu

autor
12. aug 2020

@eliska13 Ahoj, som na materskej momentálne takže nie... Kto vie detektívka nie som musím to riešiť lenže zavolala som svagrinu pozrela mne do hlavy a nič tak isto pozerám už od rána malej a nič som nebeská ani hnidu ani ďalšiu voš 😉😉😉

autor
12. aug 2020

@ladybug138 hm.... Tak len tak nejak musela

hettinka
12. aug 2020

A za čo sa hanbis? Kúp parosan a umy decku hlavu. Odporúčam vyžehliť žehličkou na vlasy. Mne deti doniesli vsi 2x, bežná vec.