Dcéra vdýchla plodovú vodu

bubinam
25. jún 2024

Nestihla som do pôrodnice, od prasknutia vody to boli minúty a rodila som pri aute na ceste. Bohužiaľ zistili po prevoze do nemocnice, že vdychla vodu a saturácia nie je optimálna. (Cca 40 minut? Možno až hodinu to trvalo do nemocnice, kým kdesi čosi) Dávajú jej kyslík a monitorujú ju. Je zatiaľ stabilizovaná. Vraveli, že len treba nechať vstrebať (možno ak by som bola v nemocnici tak by to podchytili skôr a hneď vysali alebo čo). Zažila to niektorá z vás? Boli veľké komplikácie? Ak neboli, kedy sa to asi vstrebalo? Bolo bábo ok (mozog a vývin)? Veľmi sa o ňu bojím. Ďakujem za odpovede.

bubuzu
25. jún 2024

@bubinam ja len, že na vás myslím, nech všetko dobre dopadne

jaass
25. jún 2024

@bubinam gratulujem k dcérke ❤️ osobnú skúsenosť nemám ale švagriná porodila syna a on vdýchol vodu, čo povedala, tak mu museli nasadiť atb. Hlavne sa neboj, nestresuj aby si mala mliečko. Všetko bude v poriadku, lekári vedia čo robia len im ver 🙏

lienka.7
25. jún 2024

@bubinam ano, kamaratkina mala tiež vddychla plodovu vodu, bolo to dokonca v nemocnici. Dali jej ATB, odsali, je uplne v poriadku.
Neboj sa, aj tvoja bude ✊ si úžasná, co si zvládla, malinka zabojuje, lekári jej pomôžu a o chvíľku bude s tebou 🤗🥰

denithestrange1993
25. jún 2024

@bubinam pokial viem je to bezne,nie som lekar ale viem ze neonatologovia robia fakt maximum co sa da babatku poskytnut,aby bolo zdravucke. Drzim palce

tinalia
26. jún 2024

Ja som sa pri porode nadychla plodovej vody a musela som byt v inkubatore par dni a v pohode, zijem a som zdrava bez ujmy 😇 myslim ze starostlivost za tych 30rokov pokrocila a aj ked ste sa dostali do porodnice neskor, bude v poriadku. Drzim palce a gratulujem 😊

anjelicek26
26. jún 2024

Urobila si v ramci moznosti vsetko, co sa dalo. Teraz su lekari na to, aby jej pomohli. Synovec vdychol, dokonca zelenu hnusnu zakalenu a je v poriadku, dostal antibiotika, par dni bol na pozorovani v inkubatore, je uplne ok... Gratulujem k dcerke.

petronellla87
26. jún 2024

@bubinam moja prvá vdychla už zelenú plodovu vodu. Boli sme akurát dlhšie v pôrodnici lebo jej 7 dní museli dávať atb

kiki68
26. jún 2024

@bubinam tiez by na to mozno ani hned neprisli, takze by to riesili mozno po rovnakom case. Ono tych 15 minut to dieta casto nechavaju tak nejak rozkukavat, aspon u nas to tak bolo a to nas bol dokonca fialovy. Az po tak 30/40 min ho pozreli zase a popocuvali, ze ci nabera farbu. Nic sa nestane. Bude Oki a gratulujem k babatku ❤️

vroni
26. jún 2024

Moja dcéra. Potom ju ratovali 5 dní. Pred mesiacom zmaturovala. Bude to v pohode, držím palce.

bubinam
autor
29. jún 2024

@bubinam ďakujem všetkým za povzbudenie. Našťastie bola iba noc na kyslíku a žiadne antibiotiká nepotrebuje. Dostala som ju k sebe na izbu po 2 dňoch. Mlieko sa konečne rozbehlo. Dnes boli prognózy, že môžeme domov ak sa nerozvinie žltačka.

vahcaac
11. júl 2024

@bubinam moj syn vdýchol 🙂 bol na kyslíku tri dni, aj zlatacku dostal. Všetko úplne v pohode. Zdravý 2,5 ročný chlapček dobručky