Dcéra prekonala rotavírus

leus22
7. sep 2023

Ahojte
Dcéra prekonala rotavirus , boli sme v nemocnici. V utorok nás prepustili domov , v noci som začala zvracať , hnackovat , zimnicu som mala… ak je tu maminka ktorá dostala od svojho dieťaťa rota , ako dlho vás to držalo ? Ďakujem

zenulkaaa
7. sep 2023

To su jedno az dvojdnove virozy. Takze oddych, dietna strava, tekutiny a zajtra si fit. Budes sice mozno este slaba tak tyzden, a nemusi Ti ani chutit jest(ja nie som schopna jest po tychto virozach tak tyzden poriadne) ale budes uz ok. A odporucam aspon 3 dni po odozneni priznakov nikam neist, aby si nenakazila dalsich.

leus22
autor
7. sep 2023

@zenulkaaa dakujeem. Jasne nikam sa nechystám , nemám ani silu a ani chuť niekam ísť a chytiť niečo nové. Viac menej sme s deťmi doma na dvore nechodíme ani na ihriska takze netusim kde sme to dostali. Snáď to tak bude

cookie29
7. sep 2023

vsetky tieto gastrovirusy su vacsinou 24-48h, akurat rota je jeden z najsilnejsich a teda hrozi dehydratacia u malickych deticiek. U nas bol teraz noro a na druhy den uz bolo ok, len trosku cajovejsia.

ada_alica
7. sep 2023

@leus22 ahoj ja som to dostala asi do 5 dní to som si myslela,že už som za vodou 🙈, trvalo to u mňa asi 5-7 dní, neskutočná hnačka asi 15x denne.... nič sa s tým nedá robiť iba vydržať a dopĺňať tekutiny

leus22
autor
7. sep 2023

@cookie29 ano malička skončila na infúzii. Všetko čo vypila vyzvracala alebo vykakala. Bolo to strašne a do toho teplota nad 39

mtn112233
7. sep 2023

@leus22 ano ja som to dostala od syna.. na druhý deň ako sme prišli z nemocnice som začala vracať a hnackovat.. bolo mi tak priserne že som cestou na wc odpadla a muž mi volal sanitku.. niečo tak priserne som v živote nezažila.. dostala som niekoľko injekcii proti zvracaniu.. vracala som 2 dni každých 15 minút a hnackovala som úplný vodu presne týždeň.. pomohlo mi až imodium, po jedinej tabletke sa to zastavilo potom som par dni nebola na veľkej a potom už bola stolica ok.. ale teda dávala som sa z toho dokopy veľmi dlho kym mi začalo zas chutiť jesť a tak

cookie29
7. sep 2023

@leus22 prave preto som dala ockovat proti Rota, lebo je to horor a u nas bol este problem s priberanim, takze som nechcela riskovat