Dcéra má kiahne

20. jún 2024

Ahoj, dcéra má kiahne , je to už 7 deň, začínajú sa robiť chrasty. Jej mladšia sestra zatiaľ nič. Od začiatku vysevu je doma tiez , nechodi do škôlky aj keď zatiaľ.nema ani jednu vyrážku. Môže ísť dcéra do škôlky ten posledný týždeň ? Doktorka tvrdí, že môže byť infekčná , nemusí. Je to vraj na mne . Ja síce môžem robiť HO ale už jej je teraz dlho, k tomu idú prázdniny. Poznáte to aké to je stále sa nudia tieto deti...Chcela by som aby sa aspoň rozlúčila so školkou, kamošmi , budú chodiť ten týždeň na zmrzku , do parku, prechádzky atď. Ďakujem za vaše rady a skúsenosti.

dadka1997
20. jún 2024

Je to diskutabilné, už keď dr povie aby to nechala na tebe na tvoju zodpovednosť, ja by som nedala

tamvtme
20. jún 2024

nedavala by som, nebol to jednorazovy kontakt, zijete v jednej domacnosti.....ostatni rodicia by sa isto potesili takemu darceku na prazdniny, v podobe kiahni

nikaeli
20. jún 2024

Syn sa nakazil v MŠ a vysypal na 10.ty deň. Manžel od neho na nejaký 14./15.deň a dcéra deň, dva po ňom. Dieťa je infekčné pár dní pred prvou vyrážkou, je to kvapôčková infekcia. Podľa môjho názoru - ak dáš dieťa do škôlky, vedome tým ohrozuješ ďalšie deti. Naviac slnko a kiahne nie sú kamaráti...

cookie29
20. jún 2024

Inkubacna doba je 21 dni. Cize moze sa kudne vysypat na 21.den
Ako pises, idu dovolenky. predstav si tie ostatne rodiny, ktorych deti sa nahodou nakazia od Tvojej a nebudu moct ist na dovolenku a pod... a pripravis ich deti o kamosov, rodinu, vodu, more, zmrzku...
Ja Ti rozumiem, u nas sa z kiahni nerobi veda (nezijem na Sk) ale teda toto by som neurobila, najma ked mam inu moznost

magic08
20. jún 2024

moje deti sa vysypali kazde na 14 den, najskor jedno o 14 dni druhe a o dalsich 14 dni tretie, boli v kontakte 24/7, najmensie bolo novorodenec 2mesacny, čize inkubačna v jeho pripade o dost dlhšia
Je nezodpovedné a sebecke ak by si dala dieta do skolky

dlucy
20. jún 2024

Nesla by som do skolky urcite. U nas to vysyp az na 17 den u mladsieho...

mima172
20. jún 2024

Z ohľaduplnosti voči iným by som dieťa do škôlky už nedala. Tvoje dieťa môže byť infekčné a rozdať tak kiahne X deťom. Keby nejdu prázdniny, tak by som to asi tak neriešila ale keďže idú prázdniny, tak nie, nedala by som do škôlky svoje dieťa, ktoré malo kontakt s kiahnami.

milanemila
20. jún 2024

Urcite sa “kamosi” zo skolky potesia ked chytia kiahne a aj ich rodicia 🙈 lebo tvoja dcera sa uz nudi doma. Ja neviem ale skus sa na to pozriet z opacnej strany, ze tvoje dieta nakazi nejake ine, kt rodic s vedomim, ze moze byt infekcne da do kolektivu. Nie kazdy rodic ma moznost HO, plus teda dovolenky poplatene. Ja by som ju s ohladom na inych nechala doma.
Nastastie mam starsiu zaockovanu a mladsieho zaockujeme tiez predtym ako pojde do skolky.