Dcéra má asi kiahne

20. okt 2024

Ahojte, dcéra má pravdepodobne kiahne. Uvidíme zajtra ráno, ako na tom bude.. muž s ňou ostane doma, ale moja blbá otázka stresujúcej matky😂 Ja môžem ísť normálne do roboty hej? Nemôžem nijako nakaziť niekoho, kto ich ešte náhodou nemal, že? Stretávam sa denne s chorými aj starými ľuďmi, hneď mi napadlo toto🙈😀
Ďalšia otázka.. čo sa teraz dáva na kiahne? Ževraj tekutý púder už nie.
Vďaka 🙏🏼

tetapetra
20. okt 2024

Hypermangan na kúpeľ, dithiaden na upokojenie, tannom hermal na natieranie.

lilianka28
20. okt 2024

Môžeš normálne fungovať 🙂
Tekutý púder už nie, teraz skôr niečo iné, čo ti odporučia v lekárni, napr. Tantum verde, hypermanganovy kúpeľ....
Pri svrbenie lokálne fenistil gél alebo kvapky užiť.

patka06
20. okt 2024

Ty môžeš normálne fungovať.
Na kiahne ideálne nič, ak svrbia tak Tantum Verde sprej - dezifinkuje, vysušuje a pôsobí proti svrbeniu.
Tekutý púder určite nie.
A pri teplote sa nemá dávať Nurofen.

mimka11111
20. okt 2024

Syn mal kiahne na konci júna, nepomohlo mu nič,len čistá voda...všetko ostatné ho stipalo 😟

ankare
20. okt 2024

Odfoť nám to.
Tamtum verde roztok na potieranie, ditiaden na upokojenie od svrbenie, hypermanganove kupele.
Zavolaj aj pediatricke, ona to poznaci do karty.
Skoré uzdravenie!

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. okt 2024

@tetapetra
@lilianka28
@patka06 nurofen nie? To som nevedela.. u nás zaberá iba nurofen🤦🏼‍♀️
@mimka11111
@ankare no odfotim, ak sa mi to podari😀
Ďakujem vám 🙏🏼🙂

patka06
20. okt 2024

Nurofen má aj v príbalovom letáku napísané, že sa nemá podávať pri kiahňach. Môže /nemusí/ zhoršiť priebeh

autor
20. okt 2024

@ankare neviem to dobre zaostriť, ale vo vlasatej časti hlavy sa už začínajú robiť aj také naplnené tekutinou. A pribúdajú dosť rýchlo. Doobeda boli len na chrbáte zopár a teraz večer sú už aj na slabinách, nohách, hrudi, krku.. Ešte mi napadlo, že to môžu byť molušky alebo kadejaká ta 5., 6., 7. choroba, nič z toho ešte nemala, ale teda presne 10 dní dozadu bola v škôlke v triede s dieťaťom, ktoré malo kiahne, takže to by sedelo.

ankare
20. okt 2024

Uvidíš rano

slavomira236
21. okt 2024

Vyzera to tak na stene mam fotky mojich,co mali minule leto.Najprv mladsia potom starsi. Syn 10 rocny ich mal hrozne plus horucky. Tiez sme nepodavali nurofen a jemu len ten zabera. Bol to boj..pol prazdnin sme doma boli zavrety

jankalukasova
21. okt 2024

Uvidíš aký bude priebeh. Mojím krpcom najlepšie zaberala alpa v rozprašovači. Samotná aplikácia nebola príjemná ale výrazne im utlmilo svrbenie a urýchlilo sušenie.

autor
22. okt 2024

@slavomira236 och hrozne.. nam včera potvrdila Dr., že sú to kiahne. Prvá bodka bola v sobotu večer a odvtedy to stále pribúda.. kedy to pribúdanie skončí?😩🫣 už má aj na dlani aj na chodidle.

autor
22. okt 2024

@jankalukasova vďaka za radu. Zatiaľ dávame Tantum Verde, lebo sme to mali doma, ale Dr. nám odporučila okrem vitaminov C, B aj Betadine a aj Tanno Hermal, tak neviem teraz čo je lepšie 😀