Dávkovanie laxaktívu deťom

paulinka17
3. dec 2020

Ahojte, dávate niekto deťom Liftea LaxAktiv? Môj maly ma 4 roky a je tam dávkovanie 20 ml. Zdá sa mi to veľa. Koľko dávate vy?

limetka69
3. dec 2020

@paulinka17 neviem, ale nedavala by som detomu prehanadla, my sme kupili glycerinove cipky a do 20 min bol na zachode

paulinka17
autor
3. dec 2020

@limetka69 toto je nejaký prírodný výživový doplnok čipky davame ale funguje na nich už veľmi dlho a bez nich sa sám nevykaka

limetka69
3. dec 2020

@paulinka17 no tak to nie je najstastnejsie riesenie, laxativa su navykove, creva prestavaju pracovat a potrebujes to prakticky uz vzdy, riesila by som to s pediatrom, ako sa to da napravit

paulinka17
autor
3. dec 2020

@limetka69 viem riešili sme už všade možne aj u našej dr aj na gastre a toto mi poradila známa že jej to pomáha

limetka69
3. dec 2020

@paulinka17 poradit neviem, ale drzim prsty, nech to date do poriadku

limetka69
3. dec 2020

@paulinka17 ale ked je to prirodne, mozno toho ma byt 20 ml, moze to byt slabsie ako lieky

paulinka17
autor
3. dec 2020

Ďakujem 🙂

paulinka17
autor
3. dec 2020

@limetka69 a vy ako často dávate čipky?

limetka69
3. dec 2020

@paulinka17 my nemame problemy, maly ma 4, ale teraz v lete 2 dni nebol na velku, tak sme mu dali cipok

ladyvi
3. dec 2020

@paulinka17 na nic vam neprisli a nechaju vam dieta zit cely zivot na cipkoch? Alebo povedali, ze z toho vyrastie? To je hrozny pristup, ja by som skusala dalej,alergolog,intolerancie a ine gastro.
A inak take prirodne veci len slivkovy dzus, slivkovy kompot. Ine nepoznam.

diewcatqoo
3. dec 2020

My sme so synom fungovali takmer pol roka na prehanadlach. Bohuzial, riesili sme vsade mozne, nic nepomohlo. Verte mi, ze ak mama siahne po prehanadlach, vyskusala uz vsetky mozne babske rady, slivky, figy, kadejake oleje, hektolitre tekutin... proste vsetko.
Samozrejme, najprv sme upravili stravu, nepomohlo. Potom sme to riesili cipkami, po niekolkych pokusoch aj cipok dokazal zadrzat. Potom sme presli na Lactulosu, bez efektu. Potom sme dostali nejake prehanadlo na predpis (nedokazem si spomenut na nazov), tiez to bolo na prirodnej baze a nejake slabsie, ale tiez nam nepomohlo.
Vsetko to bolo v hlave. Neviem, aky impulz ho prinutil, ale jedneho dna sa jednoducho syn zobudil a odvtedy kaka normalne. Takze mohla som sa aj na hlavu postavit, ale musel ma to prist sam.

paulinka17
autor
3. dec 2020

@diewcatqoo presne tak ako vravíš.. och kiežby aj u nás čo najskôr prešlo.. už takto funguje skoro 2 roky

diewcatqoo
3. dec 2020

@paulinka17 2 roky je teda dost. Boli ste aj na nejakych odbornych vysetreniach? Nema blok kvoli odplienkovaniu?

vikes
3. dec 2020

Možno by bolo vhodné konzultovať tento stav s detským psychológom.

makova333
3. dec 2020

@paulinka17 dva roky, preboha.... nema dieta histaminovu intoleranciu?