Dávenie u novorodenca

malycka
25. jún 2024

Dobrý večer idem sa opýtať mám doma 5 týždňové bábätko dosť často sa ako keby davila alebo ako by som to nazvala ako keby sa jej mlieko vracalo späť a ona v Tom sa ako keby davi dusi mali ste niektorá toto u svojich bábätiek veľmi som stoho vystrašená bojím sa o ňu že sa jej to stane keď ja budem spať ďakujem za odpoveďe radí.

dzulli1980
25. jún 2024

To vyzerá na reflux ... dieťa dávať spať na bok, do vyvýšenej polohy, spomenúť pediatrovi, existujú antireflux mlieka.

jaass
25. jún 2024

@malycka drzis ju po každom papani aspoň 10 minút na rukách? Zakaždým si odgrgne?

viestta
25. jún 2024

Ano, toto bude reflux. Precitaj si ake opatrenia sa odporucaju a porad sa s pediatrom co by odporucal na zahustenie mlieka

zuza.m
25. jún 2024

@malycka no moja mala robila to iste a nie raz jej islo mlieko cez nos von.davala som ju do kresielka aby mala vyvysenu polohu alebo na bok ked uz si vygrca aby to vytieklo

pribinak
25. jún 2024

@malycka môže mat nejaký typ refluxu

Daj bábätko do vyvýšenej polohy najmä po napapani

deti95060810
25. jún 2024

dcéra mala... v noci sa často dusila...aj RZP bola...
kým sme čakali na rad do nemocnice 3 mesiace - gastro. - tak jej to prešlo samé.
okolo roku sa to výrazne stráca.

malycka
autor
25. jún 2024

@jaass áno vždy ju držím na rukách odgrga sem tam poslednú dobu sa jej cez noc vôbec nechce vždy zaspí aj keď ju držím aj po hodinu ona nič spí cez deň áno lebo je Hore

malycka
autor
25. jún 2024

@pribinak nemôže sa jej nič stať stoho veľmi som sa vystrašila keď mi to urobila

pribinak
25. jún 2024

@malycka kopec deti má reflux, je to nepríjemne, mlieko chodí hore-dole, často ich boli bruško, niektoré slabšie priberajú, ale neublíži im to vážne