Dávate deťom na cumlík práškový cukor?

veronika56
9. mar 2014

Ahojte mamicky chcem sa opytat ci davate svojim detickam na cumlik praskovy cukor ? a od kolko mesiacov samoze davat? a ci je to vlastne dobre davat babatkam praskovy cukor na cumlicek? Dakujem 😉

stardust
9. mar 2014

co myslis? 😀 😀 Priprav sa na tvrde ostrelovanie zo strany ostatnych uzivateliek MK 😀

nikawero12
9. mar 2014

@veronika56 to som ešte ani nepočula, že sa dáva na cumlík práškový cukor...a to je kôli čomu?

siska53
9. mar 2014

@veronika56 a na co vlastne ten cukor ci med na cumlik?
uplne zbytocne davat dietatu na cumlik cukor v akejkolvek podobe,vratane medu. Nevhodne,pokazia sa zubky,zbytocne si zvykne na prehnane sladku chut (ovocie a niektore druhy zeleniny su sladke dost).
na,sladke ma casu dost. Vsade pisu,vyckat aspon do ukonceneho 2.roku.

babaker
9. mar 2014

@veronika56 to uz mu mozes rovno teda kupovat tie umele cukrikove lizatka v tvare cumla 😠

evka_evka
9. mar 2014

To si zase niekto robi srandu ci ako? Naco je to dobre?

mimla
9. mar 2014

@veronika56 Dávať práškový cukor na cumlík je pozostatok z minulosti. Dával sa kvôli protihrudkovacej látke, ktorú obsahoval. Aj do mlieka sa dával. Dnes je to zbytočné. Akurát sa z toho kazia zuby. Úplne by som toto namáčanie cumlíka nezatracovala v prípade, že dieťa má amok, až sa zadúša. Ja som to urobila dvakrát, ale nie s cukrom, ale s umelým mliekom. Namočila som do práškového mlieka, pretože moje dieťa keď sa rozplakalo, nebolo sily, čo by ho utíšila, a potrebovalo nejaký, hocijaký podnet, aby sa ukludnilo a nič iné nezaberalo. (Je aj bolo zdravé, iba často a veľa plakalo). Úplne malé detičky majú oveľa viac vyvinuté zakončenia na jazyku, ako hocikde inde (aby sali mateské mlieko), teda zaujať ich zrakovo, sluchovo, či hmatovo nemusí byť také účinné, ako chuťovo. Ak máš kľudné dieťa a chceš namáčať cumlík do cukru, zdá sa mi to zbytočné a predčasné. Cukru sa vo svojom živote naje až až. Pozerám, že má 2 mesiace, takže na cukor má skutočne ešte čas.

m_ij_ka
9. mar 2014

@veronika56 to som ešte fakt nepočula dávať práškový cukor na cumeľ dieťaťu, no pomôcť mu určite nepomôže akurát tak do budúcna bude mať problémy zo zubami

nice202
9. mar 2014

pomoze to dietatu akurat k zubnemu kazu 🙂 a nauceniu sa na sladke. nedavaj. Toto s umelym mliekom sa mi pozdava viac

veronika56
autor
9. mar 2014

dakujem za odpovede chcela som len vediet vas nazor na to .... malej som nedavala ani raz cukor na cumlin len som chcela vediet a uistit a ze je to zle 🙂

zita19
9. mar 2014

Prv nez sa obujete do mamicky, mile konikarky spatajte sa svojich mamiciek aku fintu pouzivali na vas a svojich babiciek aku fintu pouzivali na vasich rodicov.
Ano, je upolne zbytocne furtovat dieta cukrom, aj tym praskovym, ktory obsahuje skrob ako protihrudkujucu prisadu ale faktom je, ze tisicky deti prezili macanie cumla v cukre a mede bez zavatnych dosledkov.

emma_932
9. mar 2014

preboha, nie 🙄

stardust
9. mar 2014

@zita19 halo, ja som jedna z mala, ktora prezila z podavania medu na cumlik psychicku traumu...kvoli jednemu dvojrocnemu Erikovi, ktoreho mama bola asi tak strasne z neho unavena, ze ho na dva tyzdne odlozila na infekcne oddelenie do nemocnice. Zhodou okolnosti som musela byt umiestnena v jednej izbe s nim...on bol tak nauceny na ten med, ze si prisernym krikom cez cele oddelenie vyzadoval med na cumel. Ked ho dostal, na pat minut stichol a potom zacal cely cirkus odznova.

michala.s
9. mar 2014

Ja osobne niesom toho zastancom, ale viem, ze moji rodicia macali dudlik v mede 🙂

ivett1
9. mar 2014

@veronika56 určite nie😉 mám dve deti a ani jednému som cukor nedávala...už si presne nepamätám odkedy sa môže "sladiť", ale čím neskôr tým lepšie ...🙂 mrkni si do google, určite ti vyhodí nejaké články...
jeden na ukážku
http://najmama.aktuality.sk/clanok/225637/najca...

lusyke
9. mar 2014

Tak davaj ak chces aby si tvoje dieta zvyklo na sladke uz od mala..potom ti mozno uz ani nesladene ani nebude chciet. Alebo skus med ako jedna mamicka ktoru poznam a jej dcera ma teraz uplne zhnite zuby. Davat mozes svojmu dietatu co chces ale nasledky si ponesie to dieta. Tak si radsej premysli...a moja rada je..predtym nez polozis takuto provokujucu otazku inym mamickam tak si to vytukaj do googlu. Tam najdes odpovede.

lyzzy
9. mar 2014

nie....hoci som videla namacat cumel uz aj do peny od piva.V zivote by som cumel do nicoho nenamocila

katyax
9. mar 2014

do cukru určite nie, a ani do medu! vlastne do ničoho ho nedávaj.

meinkonka
9. mar 2014

absolutne nie, cukor je max. skodlivy aj pre dospeleho, nie to este pre dieta - je to jeden z najhorsich bielych jedov 😝

stellamaris
9. mar 2014

@veronika56 niekedy sa daval cukor alebo med na cumlik a deti sa mastili po kupani bravcovou mastou,ja to nerobim a povazujem to za zbytocne a ten cukor za skodlivy pre dieta.Teda pre jeho buduce zubky 😖

marissenka
9. mar 2014

ja si pamatam svagrinu ako malemu za noc aj 10x pchala cumel s cukrom alebo s medom.maly mal hrozne pokazene mliecne zubky...a niekde som citala,ze takto babatku medom polepili crievka.. 😒 ..je to hovadina ucit dieta takto na sladke.dnes akurat nasa babka davala malej med na dudel--mala sa z toho skoro povracala 😀 -to babka necakala 😅

aniko82
9. mar 2014

Necítila som všetky príspevky... Ja len toľko, čo mám od mojej zubarky: chodila k nej matka s dcérou, kt mala totálne zničený chrup, nakoniec sa musela priznať, (zubarke bolo hneď jednoznačne)- od malička jej namacala cumlík do medu a mala tak zaspavala. Nedalo sa už pomôcť, takéto fotky sa nájdu aj na internete....je to teda zbytočne a hlavne škodlivé, môj názor🙂

siska53
9. mar 2014

@zita19 mama mi napisala,ze vraj sa to robilo,ale az od pol roka,ale nie,casto (mozno teda ona,nie casto). My sme,dudlovali cca rok,plus-minus. Nastastie mame,dobre zuby,sestra teda este lepsie. Mozno aj kvoli tomu,ze to mama,neprehanala a dlho sme,nedudlovali.
a som rada,ze,moje deti nedudlovali vobec.

ivka2903
9. mar 2014

určite, určite nieeee.... bože..

lauricka
9. mar 2014

a ktoraze tetus z horneho dolneho ti poradila takuto neskonalu kravinu? som este ani nepocula. Snad sama citis, ze je to ale ze uplna hovadina. Dufam.

emkab
9. mar 2014

@veronika56 neporadila ti to nejaka rodinna znama starsieho rocnika narodenia? 🙂 nic v zlom, kedysi to vraj tak robili...
ale ak clovek zapoji logiku a predstavi si, ze by sa natlacil roztopenej cokolady, kt. sa lepi na zuby a siel spat bez umytia zubov...mozno to niekomu nevadi, ale ja by som to svojmu dietatu neurobila....

zita19
9. mar 2014

@siska53 Ja som svojim nikdy nedala. Neviem ci som bola taka uvedomela alebo blba, ale nedala. Ale poznala som mamicky, co to praktizovali bezne. Aj s medom, ktory je dnes na zozname zakazanych potravin pre novorodencov a dojcata.

yollanda
9. mar 2014

never!!!! to mu mozes rovno dasna so slivovicou potierat ked pojdu zuby

meluela
9. mar 2014

@veronika56
dufam ze ta otazka bola len vtip

zeleny_cajik
9. mar 2014

Jasne, ze nie.
Ale keby sme poculi, co vsetko skusali nase matky a ich matky na babatkach, aby boli ticho a spali celu noc, cudovali by sme sa, ze sme vobec prezili detstvo v jednom kuse.
Praskovy cukor je este to mensie zlo. Mne radila susedka, ze na bolest zubkov treba potriet dasna aj dudel slivovicou. Ze jej krpci z toho pekne stichli a vyspali sa. A aki su to dnes sikovni a pekni chlapci, prave promovali s cervenym diplomom 😉

helka107
10. mar 2014

baby našla som na FB stránku,je asi nová, ale veľmi ma zaujala, všetci sa môžu pýtať čo chcú anonymne, pridávať foto, skúste kuknúť https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...