Dávali ste deťom Fenistil, aby ste sa aspoň raz do mesiaca vyspali?

dovidopp
3. jan 2022

Ahojte žienky dávali ste svojim detičkam občas fenistil aby ste sa aspoň raz do mesiaca vyspali ? Keďže Vám vôbec nespali a zaspávali Vám nad nadránom okolo 4/5? Zvykli si na to či ?

vierkaa0
3. jan 2022

to skutocne niekto robi taketo veci? ze da dietom lieky, len aby sa vyspal?

pribinak
3. jan 2022

@dovidopp nieee, nikdy. Toto je fakt debilny nápad

beronsche
3. jan 2022

@dovidopp odkedy je fenistil liek na spanie?
mimochodom, zrejme to nevies, ale fenistil je len na lekarsky predpis a pouzivat sa ma pri konkretnych stavoch (nie nespavost, ci nocne budenie to nie je..), nie len tak mirnix-dirnix, lebo si matka zmysli...

beronsche
3. jan 2022

@pribinak suhlasim, toto je naozaj extra debilny napad...

mamamasama
3. jan 2022

precitaj si pribalovy letak. Niektore ste chore na hlavu.

ivik4
3. jan 2022

Mna by to ani nenapadlo 👀

ivangeline
3. jan 2022

Ehm. Skus dieta uspat a bude spat.

lenka2710
3. jan 2022

@dovidopp ja dávam fenistil, len keď mi ho predpise dr a teda aj keď ho malý cez chorobu užíva, nezdá sa mi ze by lepšie spal 🤷‍♀️ ale dávať dieťaťu lieky keď netreba je fakt zlý nápad

lucia147852
3. jan 2022

@vierkaa0 bohužiaľ kopec ženských. Kamaratka robí v lekárni a hovorila, koľké ženy chodili zobrať aby im predali

@dovidopp Nie nikdy, toto je veľmi zlá cesta

malinovka333
3. jan 2022

@vierkaa0 jedna znama davala pravidelne nurofen,

laurar1
3. jan 2022

@dovidopp Treba dietatu nastavit poriadny rezim a nie davat lieky. To je naozaj hlupy napad.

petamich
3. jan 2022

@dovidopp nie 🤷‍♀️ nezvyknem moralizovat ani sa starat do vychovy niekoho ineho ale davat dietatu lieky bez priciny, aby som sa vyspala, je chore, ked sa potrebujem vyspat lebo maly mal zle noci, tak tu mam napr. manzela, ktory je rodic rovnako ako ja

skus mu pripadne supnut k fenistilu aj kinedril mozno toto kombo zaberie 🙈

mishellinka5
3. jan 2022

@dovidopp nevyspala som sa dva roky a toto by som vzivote nespravila, a nevyspala som sa ani ked brala fenistil lebo ho potrebovala, treba hladat ine cesty ako to babatko otocit na normalny rezim, ja som zas vstavala o 4 s tym ze milion krat hore aj tak vnoci a proste to pomaly po par mesiacoch preslo mojou snahou nastavit jej spravne bdele okna co som vypozoroval a, odporucam knizku od prosim spinkej, psychicky mi to pomohlo cele zvladnut , odporucam

dzulik_
3. jan 2022

To sú nápady 🤦‍♀️ moje nervy.. jedna chce dať dieťatku fenistil na spanie, ďalšia chce dať mesačnému bábätku kravské mlieko. Preboha ženy, kde žijete, keď takéto otázky? V konzerve? 🤦‍♀️

asocial
3. jan 2022

tak ja jednu poznam, co pred 40 rokmi, ked dieta ako rocne plakavalo v noci, namiesto toho, aby si ho zobrala k sebe do postele, mu dala predpisat oblbovaky. A stale vravi, ze je to najlepsie, co mohla spravit, lebo decko zacalo spavat a vyspali sa vsetci.
Ja osobne som sa nevyspala niekolko rokov (nocne kojenie) a nelutujem.

tosomja
3. jan 2022

Moje deti nikdy nespali v postieľke, keď som ich tam dala aby som sa vyspala, nikdy nespali. Tak keď sa chcem vyspať, vezmem ich do postele, a čuduj sa svete, nepotrebujú lieky na spanie. Ak sa nevyspiš, tak sa musíte striedať s mužom, chod spať do obývačky raz za mesiac, a potom zase on. Neutlmuj dieťa žiadnymi liekmi, lebo to nemá vplyv len na spánok, ale na celkovú nervovú sústavu. Aby si sa potom nečudovala...

blumie
3. jan 2022

Tiez poznam take co davali fenistil, lebo chudatka sa nevyspali v noci. A to nehovorim,ze pocet kvapiek absolutne mimo tabulky (tolko, ze teraz moja 3 rocna na vahu, ked musi pri silnych soploch tak uziva menej ako oni davali 1 rocnym detom). Este sa pred sebou chvalili ake su sikovne a vybabrali s detmi. Mne toto hlava neberie, ze niekto dava liek ako sa mu zachce.🤦‍♀️

dzejsik
3. jan 2022

co tak dieta cez den viac udrziavat hore, aby v noci spalo od normalnej unavy? 🤷🏻‍♀️

simca06022011
3. jan 2022

@dovidopp nie nedavala, ani som o tom nepocula

larazivago
3. jan 2022

@dovidopp vyriesit príčinu, nie dôsledok. Prečo dieťa v noci nespi? To treba riešiť, nie nevyspatú mater.

tosomja
3. jan 2022

A to koľko ročne dieťa?

lenka2710
3. jan 2022

@lucia147852 aj môj brat robí v lekárni a niekedy sa mu až rozum pozastavuje, čo sú niektoré matky ochotne dat deťom, len aby mali kľud a vyspali sa! Ja som sa už rok a pol nevyspala, ale teda dávať lieky deťom bez príčiny, to teda nie!
Kamoška dáva pravidelne malému nurofen, lebo je nervózny a pripisuje to zubom, že aj ona si dá tabletku keď ju hlava boli 🤷‍♀️ ale tak dieťa nemusí byť nervózne len z toho, že ho niečo boli, ja teda neviem no, ale každa podľa svojho vedomia a svedomia

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
3. jan 2022

A ináč...mam skoro 2r ktoré od narodenia spalo v noci od 19-8mej rána bez mlieka...a mam 8m ktorá sa budí v noci na mlieko ale spi ďalej len ja už neviem zaspať a ráno som taka unavená, že ani neviem kedy ich muž oboch zoberie a ja spim aj do 11tej 😄 a muž má v noci stuple, lebo berie lieky na spanie a keď sa v noci budí, potom mu je zle cez deň. Takže on spi v noci a ja doobeda. 🤪 Sém tam

matabb73
3. jan 2022

@viestta počula som, že aj pridusiť plynom kedysi skúšali a potom mali blbé deti. Aj s makovým odvarom to niekedy prehnali a nedopadlo to dobre.

matabb73
3. jan 2022

Ja som sa nevyspala niekoľko rokov a takéto kraviny som nerobila. Lieky sa majú brať vtedy, keď sú potrebné. Na moju dcéru nemal Fenistil vôbec tlmiaci účinok.

nevenka
3. jan 2022

Tak ono Fenistil je oblbovak, nasa dr. ho nerada predpisuje, ale v opodstatnenych pripadoch mi to predpise. Ked maju nadchu alebo ked starsieho postipali 2 osy naraz...a to som fakt davala co najkratsiu dobu, viac nedavala ako davala. Takze vedlajsi efekt moze byt, ze niektore deti utlmi. Mna napriklad utlmuju lieky na alergiu. To uz radsej predpise nasa dr. Aerius, vraj ucinkuje inak, ako Fenistil. Ten vraj ide cez CNS, tak preto moze tlmit. Ale nase deti teda neutlmilo nic 🤣.
Nerobila by som to. Efekt to ani nemusi mat, ako si zelas. A zbytocne detom lieky.
Ja kojim a musim brat tyreostatika a betablokatory a mam vycitky, ze mu davam do mlieka lieky. Ale od dr. to mam odobrene, tuto davku, co beriem. Ale aj rak mam blby pocit.
Najmensi ma 12 mesiacov a zle spi, veru aj bdieme zo 2-3 hodiny v noci. Prerezavaju sa mu ocaky a uz dobre dlhoa nic este nevidno poriadne, len ma dasna napuchnute. Nespim, nezlepsuje sa mi zdravotny stav. Ale nebudem kvoli tomu dopovat dieta liekmi. To je zla cesta.

bellovag
3. jan 2022

@dovidopp nedavaj, určite nie. Radšej sa prestriedaj s mužom....

bajka16
3. jan 2022

Tak to som ešte nepočula že by fenistil uspaval??? Kde si prišla na takú p... Prosím ťa? To ti dá svedomie dať lieky dieťaťu len tak aby spalo?? Radsej sa mu venuj cez deň a možno bude v noci pekne spať ✌️

lucka114
3. jan 2022

Ďalšia matka roka 🙄🤦