Dať liek na podporu imunity 9 mesačnému?

elvera
29. okt 2010

Mam 9 mesacneho syna a sme uz 3x chori v priebehu mesiaca. Su to sice len sopliky, ale aj tak je to velmi neprijemne. Rozmyslala som, ze by som kupila drobcovi nieco na podporu imunity. Mate s tym niektora skusenosti? Alebo to nechat a nech si buduju imunitu sam? Neviem, co mam robit.

lenka1smejka
29. okt 2010

Ahoj nie som odbornik ale tusim az od roka su take sirupy.Ja som zacala davat malej v roku Martankov a teraz 2 mesiace davam Beta Glukan a mali sme za 19mesiacov 1x soplik

junovka
29. okt 2010

ak mava casto sopliky a byva casto chori, tak by som to riesila na imuno-alergologii...my uzivame pri starsej od Finn clubu Imunno Mar a pri mladsej, kedze nechce mi papat tabletky tak Imunoglukan sirup.

mmaattuuss
29. okt 2010

Ahoj. Skus davat malemu pravidelne do nosteka taky isotonicky sprej z morskej vody. Vola sa Physiomer alebo podobny je aj Hypomer. Stoji tak 5 - 8 Eur. To aj preventivne proti nadche. Osviezuje to nosovu sliznicu a precistuje. Kupis v lekarni.

benne
29. okt 2010

ja malému zvlhčujem sliznicu vodným roztokom s morskou soľou, strapco13 má v profile pekný článok o hygiene nosa. Ak má tie soplíky priesvitné, tak to nerieš, je teraz také obdobie a úplne mu postačí tá morská soľ (alebo Libenar, alebo ten Physiomer, či Marimer, či Sterimer, teraz je toho plná lekáren ). Ak má sople žlté, zelené, to už nie je vôbec dobré, rieš u dr. Inak môj mal nos čistý presne týžden a sme tam, kde sme boli, takže viem presne ako sa cítiš 😒

michaela444
29. okt 2010

Ahoj, tak súcitim s Tebou. Moja malá má eštelen 5 mesiacov a od konca tretieho sme stále so soplami. Dva-tri dni pokoj a odznova, k tomu máme kašel - vlhký a chrčíme, ked jej zalahnú soplíky, takže paráda . Bola som už u viacerých doktorov, ale tvrdili mi, že to nič nie je a vraj takéto bábätká to mávajú a trvá im to strašne dlho. kým sople nemenia farbu a nemá teploty, vraj to nemám riešiť, iba zvlhčovať doma vzduch, dodržiavať hygienu nosa - napr. libenar a samozrejme odsávať, odsávať a odsávať... Takže ja by som takéhoto drobca určite neládovala liekmi, budujú si imunitu sami. Každý jeden mi len povie, že to chce trpezlivosť, tak držím palce, lebo viem presne čo prežívaš 😒

lili_a_mimi
30. okt 2010

Ahoj! Suhlasim s babami, ktore tu doporucuju fyziologicky roztok (alebo izotonicky roztok morskej vody) do nosteka, je to fakt super vec - bud sa zvlhci sliznica nosa a nos nie je tak citlivy na chlad a ine podrazdenia, alebo zriedi sopliky a daju sa lahsie odsat 😉
Ak by si ale nieco chcela na podporu imunity, skus Cebion C kvapky s obsahom vitaminu C alebo homeopatiu Echinacea (ale tiez lepsie pohladat nejake v kvapkach, nech sa to lahsi davkuje). V bylinkach sa az tak dobre nevyznam, no cajiky na podporu imunity by sa mali davat az od 1 roku.
Co sa tyka Martankov a pripravkov obsahujucich vytazok z hlivy ustricovej (Imunoglukan, Vitaglucan), tak tie sa davaju az od 3 rokov!

kosice24
4. jan 2020

Naša malá ma 8 mesiace a z toho 5 mesiacov vkuse som jej odsavala sopliky asi 4-5krat za deň ona plakala a mne sa vlasi zjezili keď som zapla vysávac ale nakoniec som našla na nete ze najlepšie je vytierat noštek materským mliekom tak som to skúsila a po dvoch týždňoch už nemala vôbec hlieny niečo na tom bude lebo materské mlieko vraj obsahuje mnoho antibiotik

kosice24
4. jan 2020

A som čítala že materské mlieko je najlepší liek aj na oči keď ma dieťa zaslzene a aj na pokožku keď ma atopicky ekzém