Ďasienko otlačené od cumlíka

nini1010
9. nov 2013

Ahojte,rada by som sa opýtala či máte niektorá skúsenosť s tým,že by cumlik babatku vytlačil hore do dasienka priehlbinku? používame okrúhly kaucukovy. Nechcem jej ho vziať ani meniť,asi viete akú hystériu by to u 4.mesačného babatka sprevádzalo,len chcem vedieť či sa jej to ďasienko vráti späť aby jej nerastli krivo zubky?
Aj keď jej ten cumlik posuniem inde ona si ho vždy vráti do tej medzierky 🙂
Ďakujem

jonas17
9. nov 2013

@nini1010 asi nemusím písať, že všetky cumle spôsobujú rast krivých zubov...ale prepáč, usmievam sa pri predstave "hysterického" štvormesačného bábätka 😀 neverím, že také existuje 😀 skôr si viem predstaviť hysterickú matku takého bábätka 😀 moja rada: vyhodiť cumel, čím skôr, tým lepšie..tak malé bábätko by sa malo dojčiť na požiadanie a miesto cumla ponúkať prsník..ak sa nekojíte, tak nosiť, ak dieťa plače...cumel bábätko nepotrebuje 😉

darzneba
9. nov 2013

@nini1010 to asi nie je cumlom

lubina
9. nov 2013

@nini1010 nase obe dcerky mali cumliky a vobec nemaju krive zubky 🙂 . POuzivali sme anatomicke, starsia ak nemala jeden v ustach a druhy v ruke ani spat nesla 😀 . Mladsia nosila tajne cumlik aj do skolky, vo vrecku......a zubky krive nemaju. Nechapem, ak niekto povie, ze ak dieta place treba ho nosit namiesto cumlika......my sme aj nosili aj uspavali na rukach, a neviem co vsetko, ale neda sa stale nosit len na rukach.......neodsudzujem cumlik, obcas to pomoze

aristka
9. nov 2013

čo tak to ukázať svojej dr.nech zhodnotí sitúáciu a vidía to nešťastné ďasienko ,inak nemáš prečo vyhadzovať cumlík ,zúbky porastú tak aby sa vmestili do pusky a mliečne ak porastú krivo neznamená ,že aj trvalé porastú krivo ,mliečny a trvalý zub je rozdieľ a čo sa týka predkusu ,ten hrozí ak drobec bude mať cumel po 3 roku života a nonstop ...takže rada pýtaj sa svojej dr.

jonas17
9. nov 2013

@lubina čo je nepochopiteľné na tom, že dieťaťu cumel netreba? ak plače, tak preto, že si vyžaduje mamu, nie cumel, cumel je umelá náhrada...

lubina
10. nov 2013

@jonas17 ak niekto nechce dat cumel dietatu tak nechce a neda, ja som dala a preto to neodsudzujem.Dcerka nikdy nespinkala, ani ako novorodenec a nebolo myslitelne, ze ju mozem mat cely den na rukach.....tiez som byvala daleko od rodiny a bola som s nou cez den sama, kym prisiel mm z prace vecer.Ak by som ju len nosila na rukach, nic ine by som nerobila........ako pisem, ak niekto nechce dat tak nech nedava.Ja som dala a neodsudzujem to.Ani jedna dcera nema krive zubky.......a tiez pozrime sa na trh s detskymi vecami...maju cumle od vymysllu sveta a ludia ich aj kupuju, takze asi to nebude tak, ze vacsina ludi a maminiek cumlik nepouziva, skor naopak

katfan
10. nov 2013

@nini1010 ahoj,skús ten čo je z druhej strany plochý,chvílku to asi potrvá,než si naň zvykne,ale je lepší.a dudlík je jedn z najlepších vynálezov pre deti!! 😀 a vobec po tom nerastú krivo zúbky,potvrdila mi to tak zubárka ako aj detská doktorka.horšie je cmú'ľanie prstov,čo robia vačšinou deti,čo dudlíka nemali.

jonas17
10. nov 2013

@lubina "Nechapem, ak niekto povie, ze ak dieta place treba ho nosit namiesto cumlika...." ja som reagovala na túto vetu...že čo je na tom nepochopiteľné, ak matka miesto strčenia cumlu do pusy , vezme dieťa na ruky a nosí ho...kto chce, vie si to zariadiť a dieťa nosí, napriek tomu, že je na neho sám...je to už o šikovnosti a organizácií...ak to ty nevieš, nezvaľuj dávanie cumla na širokú ponuku v obchode...v obchode núkajú aj iné veci, ktoré v živote nekúpim...mám na výber, či cumel, alebo ruky..ja som si vybrala to druhé...tiež mám tri deti, muža celý den v práci, veľký dom, záhradu, psa a mačku...rob ako uznáš za vhodné... 😉

lubina
10. nov 2013

@jonas17 zrejme mas velmi dobre deti, ktore ti nepreplakali cely den....tak si mozes gratulovat 🙂 . Lebo ver tomu su aj deticky, co preplacu cely den a nie je v silach matky ich nosit a nosit a nosit a ani na zachod si neodbehnut. Ale ako pisem, ak niekto nechce dat cumel, tak neda. Ja som cumel pre dieta mala a preto to ani neodsudzujem u inych...