Dali ste svojmu dieťatku väčšiu dávku antibiotík?

mysho226
2. jún 2012

nase prve antibiotika sme nerozriedili s vodou a krpec dostaval 3 dni po 2 x dvojitu davku, moze jej to ublizit??

blau
2. jún 2012

my sme raz predavkovali neter, lebo lekarnicka nezrozumitelne napisala na krabicku. PO telefonate od doktorky sme jej museli dat cierne uhlie a vyvolat vracanie. Ja by som zavolala doktorke, alebo do lekarne co ma pohotovost

stanislavao
2. jún 2012

no tak davat 3 dni dietatu dvojnasobnu davku ATB je dost vazny problem. bezte radsej k doktorovi.

alenah31
2. jún 2012

Ja by som si určite zavolala na pohotovosť a opýtala sa lekára či skúsila zavolať do 24 hodinovej lekárne, atb nie sú sranda a zrejme ide o malé dieťa, ide hlavne o to, že sa zrovna nekamarátia so žalúdkom a zvyškom tráviaceho traktu - aby náhodou nezačali nejaké silné hnačky či zvracanie. Za opýtanie nič nedáte a budete určite kľudnejšia 😉

adri2211
2. jún 2012

no ja by som tiez radsej aspon zavolala. ALE hlavne zriedit ti to mala v lekarni lekarnicka 😠

bonaquaba
2. jún 2012

ako pise adri221 tie antibiotika ti museli riedit v lekarni, inac by ti ich nedali, iba ak po znamosti, lebo anti ti nevydaju nezriedene

cairka
2. jún 2012

Ako nerozriedili vodou? to ste jej dávali prášok? veď ATB by mali zarobiť v lekárni, ak už sú v tekutom stave, tak sú rozriedené a dávali ste správne 😉 teda ak ste nenamerali do odmerky viac, ako je predpísané 😅

lucinka1104
2. jún 2012

A si si istý že tzo neboli nariedené ATB je mi divné že by vas na to v lekárni neupozornili nam doteraz dali vždy ATB nariedené a ano v navode písali že zriediť s vodou ale to už sme také proste dostali .....

cmulinko
2. jún 2012

pravdepodobne ATB uz bolo rozriedene a vy ste 3 dni podavali spravne...ak ste zacali riedit,tak az teraz davkujete zle,lebo dieta nedostava potrebnu davku(riedite uz riedeny liek).Lekar alebo lekaren,kde ste liek dostali ti urcite daju jasnu odpoved.

p.j.jacky
2. jún 2012

My ked sme mali atb,tak nam v lekarni lieky rozriedili.Myslim ze to vsade robia automaticky.
Dalej co si ja myslim je to,ze liek davas spravne,lebo ak by si 2dni dala silnu davku na dietatu by to bolo poznat.Plakalo by,vracalo,hnacka,apaticke atd,zalezi ake stare mas dieta a na co je chore.....

anjelicek26
2. jún 2012

Ak to boli tekute antibiotika, tak tie uz urcite boli nariedene. Ak ste zle nariedili praskove - tak by som volala lekarovi, ako to riesit.

magali
2. jún 2012

my sme mali tiez teraz prvykrat ATB a rozriedili nam ich hned v lekarni.. podla mna ste sa len zbytocne vystresovali, skuste zistit ci ich v lekarni riedili, zistis to aj z krabicky, lebo na nej by malo byt napisane ci ide o prasok, ak to mal byt prasok a vy ste davali uz tekute, tak vam to v lekarni rozriedili.. tiez myslim ze po troch dnoch by uz bolo vidiet ze nieco nieje v poriadku s davkovanim,,

lubka_to
2. jún 2012

no my sme teraz tiež prvý krát na ATB a bolo ich treba doriediť vodou a musela som to doma urobiť, v lekárni mi ani nič nepovedali, len som čítala návod a tam som to našla.....

maca_p
2. jún 2012

@bonaquaba mas mylne info. atb. v lekarni vydaju aj v praskovom stave nezriedene. v stredu som si osobne riedila medoclav. na nalepke na flaske je ryska, pokial sa ma doliat voda.
ine atb. mozu mat v navode, kolko ml. treba do flase doliat.

katka0202
2. jún 2012

Takmer všetky detské ATB sirupy /okrem Ospen sirupu/ sú do lekárne dodávané vo forme prášku, ktorý sa v čase potreby nariedi potrebným množstvom vody. Ak ste dostali nariedený sirup, dieťa nebolo predávkované a dávkovanie bolo správne. Ak ste nariedený sirup dodatočne zriedili, tak teraz je dieťa poddávkované. Aký sirup ste dostali a v akej bol forme? Môžete mi napísať do internej pošty, rada odpoviem.