Dala som dieťa zaočkovať a staršie ochorelo

zuzuj
2. aug 2013

AHojte baby mate skusenosť?...Maleho som dala teraz očkovať tento týžden ale len na hexu, prevenar nedostal. Chcela som to rozložiť aby mal čo najmenšiu reakciu. Zhodou okolností som musela odísť z domu mimo bydliska a kedže kojím zobrala som ho so sebou, dcéra zostala s mužom a teraz mi volá že je chorá, má teploty a sopel a kašel ale sa to len rozbieha.... Neviem čo robiť , mali sme prísť zajtra domov ale dosť sa obavam aby malého dcéra nenakazila, ona si chuda dosť po očkovanaich užila, mali sme aj nasledky, MMR sme aj odmietli napokon, nemá ho. Takže sa dosť bojím aby sa to neopakovalo u syna. Môžem ešte s malým zostať TU kde som dlhšie ale mali sme sa zajtra vrátiť domov neviem čo robiť... Maličky bol očkovaný len v utorok a mal teraz zvyšené teploty a horšie papá , dnes ale už nemal teploty takže celkom to očkovanie ( nateraz) zvládol . Bojím sa že ho nakazí, na druhej strane som s dcérkou nebola už týžden...
Ide aj o to, že syn ma zas o 2 tyždne očkovanie prevenarom....a nechcem to už posúvať ak by ochorel, už sme to dosť posúvali dcéra bola aj cez prázdniny chorá furt.... Malá zas ide do školky od septembra takže zase asi chorá bude...Bol by toto idealny čas samo ...ak by od nej neochorel...
Mate niekto tu skusenosť že Vam zaočkované bábo ochorelo ?...ako to prebiehalo?...Resp. čo by ste mi poradilo....sa mi to v hlave premiela... 😒

winka99
2. aug 2013

neviem, mne sa skor zda ze prave po ockovani bol taky odolnejsi voci chorobam, aj kamoska mi spominala, ze kratko po ockovani vsetci doma chori a mala nic

mamainprogress
2. aug 2013

Ja by som na tvojom mieste este 4-5 dni ostala mimo domov, podla situacie. Jednak sa dcerke polepsi a jednak bude mat syn trocha cas "pozbierat sa" z ockovania. Ak by bolo nutne ostala by som mimo dlhsie.
Prevenar kludne odloz aj o niekolko mesiacov, nie je kam sa ponahlat, hovoris ze vies co su to negativne reakcie na ockovanie, nevystavuj syna riziku.

zuzuj
autor
3. aug 2013

Dakujem baby, problem je ze muz uz musi do roboty nemam kde starsiu nechat, ale je pravda ze by som to nechcela riskovat ale nemam asi ani na vyber .:(