Dá sa zápal hrdla vyliečiť bez antibiotík?

adzy
24. aug 2024

Ahojte prosím o pomoc ,syn 2 roky zápal hrdla dostal atb cefzil,odmieta lieky toje jedno či sirup alebo tabletku všade to zacíti v ktoromkoľvek prikrme a hneď ho napína aj sa pozvacia.....už som zúfalá nechcem ísť sním do nemocnice a atb do žili ,čím by prosím Vás zapal hrdla odišiel ?mate skúsenost ,že aj bez atb sa to dá vyliečiť?teplotu mal len v prvé dva dni ,dnes už nemá ďakujem Vám za radu

lauriik
24. aug 2024

Ak je to viroza tak bezproblemov. Ak je to bakterialne (streptokok) tak by mali byt antibiotika. Robili mu crp?

adzy
autor
24. aug 2024

@lauriik nie nerobyli ale mal pred 2 týždňami vírusu infekciu zápal dasien a tiež dali atb ktoré nechcel a druha lekárka, že nato ani atb nepomáha, teraz neviem či to má streptokoka alebo čo ,ideme na kontrolu utorok sním tak jen poviem ....vedela otom ,že odmieta lieky vsetke no je to ťažké sním

viestta
24. aug 2024

Takymto nedouzivanim ATB u neho vypestjes len rezistenciu na ATB, ale je to na tvojom zvazeni ci budes alebo nebudes v liecbe pokracovat. To, ze dieta odmieta lieky nie je dovod prerusovat liecbu, musis najs sposob ako mu ich podat. Najlepsie je pouziz striekacku od Nurofenu, natiahnut sirup, popri lici ju zastrcit hlboko a pomaly obsah vystreknut. Lieky sa nikdy nemaju davat do jedla, lebo potom ti bude aj jedla odmietat, pretoze sa bude obavaz, ze je tam zas liek. Liek je liek, a musi sa vziat, maskovanie v jedle je cesta do pekla

prasiatko30
24. aug 2024

@viestta ono je v prvom rade otazne ci to dieta tie atb vobec potrebuje, kedze mu ich ordinuju bez akychkolvek dalsich vysetreni.

@adzy Robili mu vyter? Kolko dni mal horucky/bolelo ho hrdlo? Jasne ak sa nabehne s horuckou a bolestou hrdla k mudr po 24h tak mudr aby sa poistil naordinuje atb a hotovo. Vsak treba trochu pockat - ako sa vyvija ta teplota? Po 48-72h mu stale leti horucka hora po 2-3h od podania antipiretica? Dieta je aj po poklese teploty malatne/komatozne? Neprijima ziadne tekutiny? Problemy s pohyblivostou šije?

janka_266
24. aug 2024

@adzy dajte ho ležať a jemne mu striekačkou do lica tie antibiotiká streknite.

adzy
autor
25. aug 2024

@viestta nepýtala by som sa tu na radu keby som neskúšala cez striekačku od nurofenu ale vždy to vyzvracal takže ani nie, že som prerušila liečbu on totiž neudržal pneprehltol ani raz atb ....sme bez liečby, zajtra idem späť sním doktorke a veru bojím sa ,že už jedine riešenie bude nemocnica

adzy
autor
25. aug 2024

@prasiatko30 mal teplotu deň aj pol už nemá teploty je živý hravý a aj papa aj pije ....

adzy
autor
25. aug 2024

@janka_266 naozaj to nejde ja som ešte takéto dieťa nevidela ani nezažila ....drží pevne zuby a keď mu teda dáme aj nasilu, že ho šteklime aby uvoľnil zúbky tak mu strieknem a nasledne on to vypluje a zvracia

adzy
autor
25. aug 2024

@viestta
A áno tu Vám dám za pravdu už do jedla som povedala dosť to bolo na radu lekárky, teraz mi odmieta jogurty aj výživu