Dá sa kombinovať Stoptussin a Trifed?

seeweed
1. jún 2012

Ahojte,prosím o radu. Dcérkina (3roky) pediatricka je mimo a my tu bojujeme so strasnymi sopliskami. Steka to malej veľmi do hrdla a keď chce zaspat,len kašel kašel kašel....až ju napina na vracanie. Počula som,že v takomto prípade je účinne kombinovat Stoptussin a Trifed, a striedat v stvorhodinovych intervaloch. Máte skúsenosti? Ďakujeme.

meza
1. jún 2012

ahoj nam davala Solmucol alebo ten Trifed,stale odsavat a davala som malej 15 kvapiek fenistilu 3 krat denne.držim palecky a ci sa to da kombinovat tak to neviem ☹

strociatka
1. jún 2012

@seeweed ano cerstvu skusenost 😒 presne tuto kombinaciu nam pediatricka predpisala a doporucila ich davat 3x denne, ale nie naraz, mat medzi nimi aspon hodinovy odstup a trifed dat pred spanim ako posledny, aby malu na kasel nedrazdilo. Akonahle prejde kasel do vlhkeho, tak stoptussin vymenit za mukosolvan a ten sa s Trifedom potencuje, takze sa netrap a skore uzdravenie 😉

seeweed
autor
1. jún 2012

No ja mám pocit,že dcéra už vlhky kašel má. Aj keď nie som si istá....keď je hore tak niekedy kašle sucho a niekedy v nej úplne buble....tak čo jaaaa viem,čo za kašel to je 🙂 tak môže sa dávať aj mucosolvan s trifedom? Ďakujem

seeweed
autor
1. jún 2012

Trifed je zlty aj zelený 😕

seeweed
autor
1. jún 2012

@strociatka ďakujem. Prosím ťa,ten Trifed zlty či zeleny? D. 😀

strociatka
1. jún 2012

zlty je od soplikov a zeleny od kaslu, my mame teraz zlty a ako Vam je?

mummy01
1. jún 2012

@seeweed stoptissin v ziadnom pripade nedavaj na vlhky kasel ked hlieny zatekaju!Na vlhky je mokosolvan alebo solmukol a prip.ten trifed....len teraz rychlo neviem ze ktory..

seeweed
autor
1. jún 2012

Aj kašel aj sopel hnusny 😔

lili777
1. jún 2012

@seeweed ináč mne sa veľmi osvedčila kombinácia sirupu kalciový a aby ho vypila, tak zmeišať s Thymomelom. to zaberá na každý kašel, či vlhký či suchý. Ostatné, ako keby som im dávala len sladkosť, účinok žiaden☹ ale ináč na takéto odhlienenie je super Erdomed, ten je ale na predpis a až od troch rokov resp. 15 kg

strociatka
1. jún 2012

@seeweed tak, na ten sopel daj zlty trifed, davaj ho 3x denne 2,5ml (podla vahy) a na kasel zatial davaj stoptussin, az ked budes pocut (na kaslani), ze je kasel vlhky, az potom daj mukosolvan. Nostek pred odsatim (ak odsavas odsavackou) pred odsatim prestrekni sterimarom, odsaj a daj kvapky olynth. Stoptussin davaj tiez 3x denne len s odstupom jednej hodiny s trifedom (zltym)

erika26
1. jún 2012

aj ja by som dávala fenistil, ten uvolní dutiny a potom trifed. A odsávať a odsávať. Môžeš striedať morskú vodu s olynthom alebo nasivinom.

mummy01
1. jún 2012

@erika26 fenistil neuvolnuje dutiny ale tlmi drazdenie na kasel,je to antihistaminikum.Ano moze ho davat ale zasa netreba davat dietatu 5 sirupov krizom-krazom.Na uvolnenie resp.udpuchnutie hornych ciest dychacich moze dat olynth ale nedavala by som dlhsie ako 3 dni....

xenicka13
1. jún 2012

nam kazal dr. stoptussin cez den na noc davat ditustat

seeweed
autor
1. jún 2012

No už má mala aj teplotu...krásne sa nám to komplikuje. Ďakujem všetkým za rady.

lentilka29
1. jún 2012

my sme mali od kaslu ten hedelix....super nam pomohol,mne pomohol aj na vlhky aj na suchy kasel.

ela_79
1. jún 2012

@seeweed
Tuto kombinaciu mame od nasej lekarky, odskusanu a dobrym vysledkom, moj drobec mava casto nadchu a ten zlty trifed vyborne zmiernuje sopel, stoptusin davam len na noc na zmiernenie drazdiveho kasla, ktory nie je z pluc ale len zo zatekajucich soplov v noci.
U nas ide vzdy len o nadchu, pluca ciste, kasel len v noci a presne taky ako opisujes - az ju napina, tak ho na noc potlacame stoptusinom nech ju nedrazdi. Ked je najhorsie za nami, stoptusin vysadim a na noc nam staci teply bylinkovy caj - materina duskka, skorocel, pamajoran a ine, striedame, pekne to riedi hlien a ten sam stecie a nedrazdi na kasel. Chce to hlavne poriadne cistit nos nech to neprejde na usi alebo oci, upchaty nos je zradny ...
Ked si neviem rady tak mi dost pomaha tema https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/dakujeme-strapco-orl-rady/ a clanky od uzivatelky strapco 13

erika26
1. jún 2012

@mummy01 no vidíš, a mne náš doktor hovorí že fenistil krásne uvoľní dutiny. Budem ho musieť nabudúce opraviť 😀

meza
1. jún 2012

mne povie nasa dr,ze fenistil stiahane opuch sliznice 😉

tinki
5. jún 2012

@seeweed
ahoj, skús na rozpustenie hlienov Solmucol 100mg. Je to vo forme sáčku. Mne to odporučila moja doktorka a krásne mi to pomohlo ale to bola myslím 200-ka a potom som pri najbližšej chorobe mojej dcéry navrhla pediatričke, či to môžem skúsiť aj u nej a hovorila, že môžem, ale tú 100.
Je to super na rozpustenie hlienu a nedráždi na kašeľ.
Prášok sa rozpustí v troške vody, má pomarančovú chuť. Stojí to okolo 1,80
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
Dovtedy sme tiež stále brali len stoptusin a trifed, ale toto nám lepšie zabralo.

35slavka
14. jan 2014

Ahojte my tiez berieme trifed ,ale vobec som netusila ,ze sa moze kombinovat so stoptussinom,,,,lebo kasel nam vobec neprechadza a v noci kasle a aj chrape a budi ju to