D vitamín a bolesti bruška u bábätka

niki_j
13. jún 2023

Ahojte, mám 7 týždňovú dcérku, prvé dva týždne ukážkové bábatko, potešila som sa že konečne si užijem to obdobie keďže prvý syn mal koliky a to bol horor. Potom som jej začala dávať D vitamín od Jamieson a horor, niektoré dni preplakala toľko že som nevedela čo s ňou, niekedy lepšie. Nedávala som jej pravidelne kedže občas som zabudla a zrejme aj preto boli lepšie dni. Na stravu si dávam pozor, kojím a skúšam sem tam len iné jedlá. Mliečne som vynechala pre istotu úplne. Teraz pár dní pekne spinkala až som sa tešila že zrejme po 600nedelí sme našli rytmus nejaký, až dnes som si uvedomila že som jej už asi 3 dni nedala Dčko tak som jej ho ráno dala. Ráno ešte krásne spinkala a o pár hodín na to už nič . Rev na rukách, v posteli, v kočíku, v nosiči … nič nezaberá, ledva ju viem nakojiť . Máte niekto tiež takúto skúsenosť? Čo s tým? Určite to Dčko vynechám, zajtra sa poradím ešte s lekárkou, ale naozaj nemám síl jej ho dávať keď sa po ňom takto trápi. Rozmýšľam ešte vyskúšať Devit

petko81
13. jún 2023

@niki_j ja som dávala vitamín D drmax
A žiadny problém
Vigantol horor robí priveľmi
Nedávaj jej keď jej robí zle
Skús ini

angelovka
13. jún 2023

Dcera to mala pri vigantole( d vitamin na predpis od pediatricky) , presla som na devit a nebol problem. Ked som to spomenula pediatricke povedala ze niektore deti to vyslovene zle znasaju, ale ze s devitom ma dobre skusenosti

vkatush
13. jún 2023

@niki_j my používame dr Max, kamošky tiež, nikto sa nesťažuje a deti spokojné 😊

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilianka28
13. jún 2023

@niki_j odporúčam DeVit

lilope
13. jún 2023

@niki_j žeby tento konkrétny vitamín D spôsoboval tieto ťažkosti? Tiež ho dcére dávam a máva ťažkosti, bolestivé plyny v rôznom čase počas dňa, prisudzovala som to kolike, no zaujalo ma, že to môže byť aj týmto. Keby si dala časom vedieť či to bolo spôsobené týmto vitamínom, budem ti vďačná.

ropucha6
13. jún 2023

@niki_j presli sme z Vigantolu na Jamieson, doteraz ho berie a pohoda. Prve tri mesiace boli proste zle, ale potom akoby utalo, klasicke koliky 🙂

jaroslavo
14. jún 2023

@niki_j
Moji obidvaja brali Devit..
Priznam sa ze velakrat slm aj zabudla a nic im nieje.

Vigantol a jamieson dvitamin.. koliky, krce

niki_j
autor
14. jún 2023

@lilope čo čítam tak viacero ľudí s ním malo problém takže verím že áno … skúste na pár dní vysadiť a potom zameniť za inú značku … ja mám v pláne devit alebo od terezie uvidím čo nájdem … 🙂

niki_j
autor
14. jún 2023

@ropucha6 No ja by som si tiež myslela, že kolika, pri prvom sme tak mali, ale pri nej vidím, že keď pár dní zabudnem dať Dčko, ovela lepšie spí a neplače, dokonca ani večer …

ropucha6
14. jún 2023

@niki_j tak skuste zmenit. Pravda je, ze moja v noci vobec neplakala, len vzdy vecer.

lilope
14. jún 2023

@niki_j idem to od dnes skúsiť, to by bolo skvelé keby som konečne prišla na príčinu jej bolestí, lebo už som skúšala všetky antikolikové produkty a stále to pretrváva. Ďakujem za tip 👌

niki_j
autor
14. jún 2023

@lilope určite aspoň pár dní 🙂 príp. nám najviac pri synovi na koliky pomáhala rektálna rúrka, dávať aj cez deň často na bruško a masírovať chrbátik nech sa vyprdí, teplá plienka na bruško tiež pri bolestiach 🙂 a nosenie v klbku 🙂

lilope
14. jún 2023

@niki_j mojej rúrka nepomáha, pretože povolí nejaký jeden, dva prdy, ale ona prdí aj potom a prakticky stále celý deň. No a niekedy jej to vôbec nevadí, ešte sa pritom smeje a niekedy strašne plače až vrieska ako ju to bolí, tak naozaj neviem. Ale podozrievam ju, že pri pití prehĺta vzduch aj keď sa snažím používať správnu techniku, skúšam iné polohy pri kŕmení, aj tak to stále má o tom istom. Do nedele jej Dčko nedám a uvidím.

niki_j
autor
14. jún 2023

@lilope
no uvidíš, daj vedieť potom či to pomohlo 🙂