Cudzia lekárka nám predpísala Unasyn. Mám mu ho dať?

mata25
4. jan 2010

caute.
chcem sa spytat, lebo mam dilemu, boli sme s mojim synom, ktory ma 20 mesiacov u lekarky, ale nasa tam nebola a zastupovala ju nejaka, ktoru nepoznam. doktorka ho popocuvala a predpisala mu ATB Unasyn. od polky oktobra bojujeme, mali sme laryngitidu a 3 dni sme boli v nemocnici, 2 tyzdne doma, tyzden ok, potom zasa chytene priedusky, potom zasa chvilu ok a zasa kasel a sopel. teraz mal iba asi pol dna teploty v sobotu, odvtedy nic, chrapoce, kasle a sopli, mame dlhsie problem zo zatekanim hlienov do krku. pre dvoma mesiacmi mal 2x po sebe ATB pri tych prieduskach. no a teraz mam dilemu ci mu zasa organizmus zatazovat ATB, alebo radsej pockat 4 dni pokial nasa doktorka pride do prace. malemu jest chuti, je hravy, spi vcelku v pohode, nepride mi ako chore dieta. nasa doktorka nerada predpisuje ATB, dostane ich iba ak je to naozaj nevyhnutne. hm, pockat nato co povie ona, alebo zacat s ATB? co by ste robili?

soso
4. jan 2010

ahoj, objednala by som ho na tvojom mieste napriklad do Medifery (tam je vyborna MUDr. Novakova - je to detska alergo-immunologicka), je to v Bratislave v Auparku, alebo aj do ineho sukromneho centra k inej dokine, nech sa na neho pozrie. My sme mali v juni nieco podobne, mala bola zahlienena a nie a nie to prestat. Nasa doktorka nam predpisala ventolin sirup vraj piska na prieduska a je to piskot alergickeho charakteru, tak som sa nalakala a zasli sme k tejto pani doktorke na vysetrenia (nastastie vsetko ok🙂 a po tyzdni sme sli k nasej dokine na kontrolu a ta nam este kazala pokracovat vo ventolin sirupe, vraj aby to pomohlo vykaslat hlieny, ale hned odtial som zasla za touto pani doktorkou, ze co si ona o tom mysli (lebo mi vravela, ze tento sirup moc neodporuca, skor masku) a ked ju popocuvala, povedala, ze vobec uz nepiska a ze ventolin sirup nie je na vykasliavanie hlienov a teda uz nevhodny aby sme s nim pokracovali. Dobrali sme solmulcol, sli sme na par dni k moru a klopklopklop vseko je ok 🙂

marketka1
6. jan 2010

Ahoj mata moja skúsenosť s unasynom bola taká že som skončila po dobratí na infekčnom s hnačkami. 😝
ale čo sa týka malého: môj Kubko má podobný problém chodíme na pľúcne pretože sa u nás opakuje bronchitída a laryngitída a strašné sople. Zo začiatku sme brali viac krát po sebe ATB a dávala som mu flixotide a ventolin obe som mu podávala cez masku. Akonáhle sa u nás teraz objaví začiatok ochorenia podám mu tie spreje 2-3 dni a nepotrebujeme ATB.Zatiaľ nám to takto funguje.klop klop 😉

erikasadek
6. jan 2010

mata ja som mal aten problem poca smojho pobytu na slovensku v lete vzdy mi davali atb.. 😅 ked mali zapal preidusiek.; co som nechapala, ..
u nas sa davaju kortikoidy, bud vo forme spreju , ktore posobia na zapal, ale preco s adavaju na slovensku stale na vsetko atb.. to neviem.. ked ni esu naozaj potrebne, jedne za druhym.. 😕

moji za cely cas co ziju nezobrali toko atb ako pri 6 tyzdnovom pobyte na slovesnku v lete..
nakoniec som s a nastvala a dala celesten cortikoid prestalo hned za 24 hodin a za 3 dni bolo po zapale, lekarke som nic nepovedala, na sloevsnku len skontatovala ze atb , zazracen rychlo zabrali.. 😅 🙄

catharinaa
11. apr 2011

ahojte maminy ...chcem sa opytat ak maly uziva unasyn a ma teplotu...mam mu dat nieco na teplotu? alebo pockat dokym mu zabere unasyn? dneska prvy krat uzivame ten unasyn,ja pevne verim ze mu to prejde...lebo ma stale soplik kasel teplotku a nestaciii zapalili sa mu aj ocka...cize este aj tam musime davat kvapky-antibiotika.. :((

henamichal
8. okt 2015

@catharinaa Ked len dnes užívate ten Unasyn, tak samozrejme hneď nezaberie, až po 3 dní. Ešte trocha počkaj 🙂

worker_falcon
8. okt 2015

@henamichal tebe sa ako podarilo vyhrabať túto tému spred 4 rokov? určite "dnes" ešte užívajú ten liek 😀

henamichal
8. okt 2015

@worker_falcon nevšimla som si dátum, veeeľmi sa ospravedlňujem