Čudná stolica u 3,5-mesačného bábätka

barbora0308
25. sep 2022

Ahojte mamicky, moj maly (ma 3,5 mesicov) mal dnes rano velmi cudnu stolicu 😏 (prikladam fotku do komentarov, komu fotka vadi, tak to prosim ignorujte, dakujem za pochopenie). Pride mi to ako hnacka, ale chvalabohu mal iba tuto jednu rano a odvtedy iba dalsiu, uz menej zelenu a menej riedku, ale stale to nebolo "ono". Docitala som sa na nete, ze hnacka je aj frekvenciou, teda ked kaka casto Sme plne na UM a teda vzdy mal troska zelensiu stolicu (niekedy viacej, niekedy menej), je to ale kvoli pridanemu zelezu v UM, ale takto velmi zelenu a hlavne riedku stolicu este nemal 😒. Kaka raz max 2x denne, tak dufam, ze hnacka z toho nebude a dalsia stolica bude uz OK. Inak je uplne v pohode, ziadna teplota, ci ine problemy. Samozrejme, ak by sa to opakovalo, tak to ukazem pediatrovi, v utorok mame akurat poradnu...ja len ci ste nemali nieco podobne a ako to dopadlo? Teraz ma aj obdobie take, ze si ruky a vsetky hracky nonstop pcha do pusy, tak sa bojim, ci to nebude nejaky bacil 😮‍💨...dakujem za zdielanie vasich skusenosti.

barbora0308
autor
25. sep 2022
paciko9
25. sep 2022

@barbora0308 ak vsetko pcha do ust tak to nebude bacil, ale podla vsetkeho zuby🙂. Nasa mala vzdy riedku stolicu,ked jej isli zuby.

sudocek
25. sep 2022

@paciko9 Môže byť. Synovi keď išli zuby tak mal stolicu až po plecia.

barbora0308
autor
25. sep 2022

@paciko9 tiez ma to napadlo, ale nevidim ziadny naznak v puse, ze by to boli zubky. 🤷 A nebolo by to priskoro? Totizto maly sa narodil o 4 tyzdne predcasne, takze ak pozeram korigovany vek, tak by mal mat 3 mesiace az 1. oktobra. Ale fakt si nonstop pcha vsetko do ust a slini (tie sliny ale skor pripisujem refluxu, ktory mame, aj ked teraz slini viacej ako predtym). Este ked aj koniky pasie na brusku, tak si obhriza ruku alebo mi chyti vlasy a aj to by si pchal do pusinky 😅 😮‍💨.

paciko9
25. sep 2022

@sudocek 😃
@barbora0308 no ja som tiez myslela,ze zuby to nebudu a boli. Nema zdurene dasna? Ja som si u nasej vsimla, ked mala 3.5mesiaca a presne na 4 mesiace vykukli oba spodne zuby😀. Ja som ta stastena osoba ozaj okrem tej riedkej stolice nemala nic,ked jej sli zuby. Mindraky som mala,ked jej sli vsetky 4stolicky, a dieta v poho🙂

paciko9
25. sep 2022

@barbora0308 a este som zabudla dodat, ze lica mala cervene jak rak, ked jej isli zuby. Ale ked sa to rozbehlo tak isli rad radom. O tyzden ide mat 2 roky a akurt jej vysli posledne stolicky spodne tak ze uz mame kompletku🙂

barbora0308
autor
25. sep 2022

@paciko9 hmm, tak to som teda zvedava. Nemam pocit, ze by tie dasna mal zdurene. Uvidim ako to dopadne, snad sa to nebude zhorsovat 🤞, esteze mame tu poradnu v utorok, tak si na to posvieti aj lekar.

lady_hurts
25. sep 2022

@barbora0308 skús pridať probiotiká a uvidíš. Každopádne by bolo vhodné spomenúť to pediatricke.

aurorastone
25. sep 2022

@barbora0308 malý mával úplne bežné takúto stolicu až kým nezačal papať prikrmy (mali sme beba supreme pro 1 od narodenia, nekojila som)

barbora0308
autor
25. sep 2022

@lady_hurts probiotika davam kazdy den.

barbora0308
autor
25. sep 2022

@aurorastone tak moj este takuto nemal, preto som taka mimo z toho. Som zvyknuta na horcicovu (obcas troska zelenkavu) prazenicu 😁

aurorastone
25. sep 2022

@barbora0308 moj mal horčicovu asi prvé 2 týždne po narodení len a potom bum toto az do 4 mesiaca ako sme začali s prikrmami.... Tiež ma to zaskočilo táto bažina ale ped povedala ze to je z mlieka lebo beba ma dosť železa...

lady_hurts
25. sep 2022

@barbora0308 tak pravdepodobne len z UM to má, môj mal tiež jeden čas, prvé mesiace, vselijaku stolicu, tak som s ním sla aj na gastro a tam mi povedala dr, že pokiaľ su vyteri ok, je v pohode a bez horúčky, pribera, tak proste si len ešte zvyká jeho trávenie. Veď uvidíš čo povie tebe doktorka.