CRP 28 a horúčka 39,5 °C

12. júl 2024

Ahojte, ma niekto skúsenost? Dcérka v sobotu horucka od rána 39.5 po paralene klesla na 38, do 5 hodín bola späť. V podstate celú sobotu, dávali sme aj zábaly. V nedeľu ráno teplota 38.1 dali sme paralen a odvtedy nič 🤷‍♀️ Jedine na co sa sťažovala bolo hrdlo mala na mandliach biele čapy dosť škaredé, ešte aj ráno v sobotu, v nedeľu ho už mala len cervene. Celý čas normálne jedla aj pila. V pondelok sme zbehli do Dr urobili crp, 28, hrdlo cervene. Len symptomaticka liecba pridal nám Glimbax. Dcérke sa teploty nevrátili. Dr tipoval angínu po fotke co som mu ukázala alebo mononukleozu ale testy nám na to nerobil. Výter z hrdla mala cisty.... stretli ste sa s niečím takým?

beasy
12. júl 2024

No mala by to byt urcite angina zopar krat sa mi to stale uz v podstate ako dospelej osobe, ak by to bola mononukleoza trvalo by to podstatne dlhsie a urcite by mala aj vacsie bolesti hrdla, vascinou je pritomny aj opuch buď chuťovych poharikov a strata chuti alebo opuch viditelny aj z vonkajšej strany pod sankovou oblasťou, cize mohla to byť angina, poradila by som aktualne doplňať viac vitaminu C a Zinok nech sa trochu posilni imunita 🙂

autor
12. júl 2024

@beasy zaujímavé som myslela ze ak sú už čapy tak baktéria. Dr jej v pondelok do zálohy predpísal aj atb ale crp na angínu sa mu nezdalo. A po vyteroch a tomu ze nemala už od nedele obeda horucky atb sme nemali dávať.... myslela som ze angina len so symptomatickou liečbou neprejde .... brala doritricin, freeangin, inhalovala vincentku a kalobu od soboty rána hneď sme dali lebo katastrofálne vyzerala keď sa zobudila. Teraz jej dávam D, C, kalobu dobera a klikta glimbax ráno a večer. Je tam predpoklad ze sa to môže vrátiť keď atb nemala?

beasy
12. júl 2024

Mne na anginu bezne zabral dorithricin, stopangin, strepfen sprej, propolki cmulacie, niekedy je to o tom nakolko je angina rozbehnuta ako na to telo zareaguje takze ma to vela faktorov 🙂 kazdopadn eak bude nat kontrolne CRP a dovtedy neploty nebudu snad bude vsetko vporiadku. Vratit sa to samozrejme moze ale aj nemusi, ale vacsinou sa angina vracia s tym ze iba utichne ale priznaky pretrvavaju apson nejake, a vrati sa o tyzden dva znova

ivkaivkaivv234
12. júl 2024

Ahojte ja s mojou dcérkou máme podobný problém ako vy skoro dva dni vysoké horúčky do 40tky dávala som capiky od horúčky zábaly a ráno na urgent kde nám povedali že crp ma 30 a ma zápal v hrdle a v nose stery nerobili pichli injekciu novalgin a dali atb ZINNAT a poslali nás domov lenže problém sme mali v tom že dcérka mi neprijíma atb tak sme zmenili na cevzil ale ani ten neprijala stále mi to vyvrátila nedalo sa to nijak do nej dostať tak sme dnes boli u dr kde nám zmerali zase crp a bolo to už 38 doktor nám dal kortikoidny cipok a v pondelok nás chce vidieť a máme priniesť aj moc mandle zväčšené a pluzger tam vraj myslite si že nám ten cipok zaberie keď dcérka neberie žiadne atb? A ešte sa veľmi potí studený pot teploty už nemá je to normálne? Je to moje prvé dieťa takže neviem dcérka ma rok a pol

beasy
13. júl 2024

@ivkaivkaivv234 crp stupa co znamena ze zapal pretrvava, a šíri sa, cipok je dobra volba nakolko sa dobre vstrebava, skusalis te napriklad aj navrhnut antibioticky sirup ked nezvlada ine? Ten by tolerovat mohla. Ak uz crp stupa tak by sa urcite antibiotika nasadit mali aby sa predislo zhorseniu stavu, nakolko zabal by sa siril dalej dost mozne na prinosovedutiny, uši alebo priedušky a plúca, uvidite co povie doktor ci sa prejaviacv moci vysoke bielkoviny ak ano myslim ze atb budu nevyhnutne