Črevný vírus a dovolenka

tmonika
19. jún 2024

Dievčatá skúsené/sestričky/doktorky, je tu niektorá? Prosím po akom čase sa prejavý črevný vírus, deti v triede majú koluje to, ja som ju vyhlásila naposledy bola v piatok dnes je ďalší týždeň zajtra štvrtok, pretože máme ísť na dovolenku koncom týždňa. Info od minulej stredy každý druhý deň raz za deň krče v bruchu nie hnačka, ale redšia stolica, nadúvanie, trávenie … samozrejme ze bolo treba strazit tak jedna babka buchty na pate druha prazenica, kakao a sprostosti, teraz sa najedla a bum krče a hnačka dva krat po sebe. Moja otázka je, može byť toto vírus črevný a prejavuje sa u nej už týždeň?

fauko
19. jún 2024

@tmonika mne v takom pripade rychlo pomaha laktobacil.. Ale neviem ci deti smu uzivat.

luccija
19. jún 2024

@tmonika môžu to byť ešte dozvuky
Aj si jej niečo dávala probiotiká, lieky na žalúdok?
A kľudne aj to jedlo

tmonika
autor
19. jún 2024

@fauko
@luccija kupila som hylak dala som jej len 2 krat lebo mi nechce jest lieky aj to som musela zamiesat do caju. Ale je to take nezvycajne lebo virus pride rychlo a uz to ide, a toto trva uz vyse tyzdna ale vravim obdeň a krcme a potom nič, teraz čo bola 2 x po jedle. Hylak zaberie na toto dobre?

luccija
19. jún 2024

@tmonika tak 2x nemá význam.Ved to je vodička prečo si jej to nedala do džúsu, jogurtu?a možno ju len prehnalo buchty dobre omaslovane, praženica🙂
Bude to dobre dávaj jej pravidelne probiotiká a striedmejšie stravu

jolie1
19. jún 2024

@tmonika nám lekárka odporúča nejesť mliečne a vyprážané jedla a 3x20 kvapiek biogaja ak ma hnačky až kým nevymiznú potom znížiť dávkovanie ….stale zabralo do 2 dni