Črevná viróza

catllin
25. jan 2013

☹ baby moja malinka zacala z pondelka na utorok vracat,to pretrvavalo aj v utorok tak sme isli poobede na pohotovost.. tam jej vzali krv a bola ok tak nas poslali domov ze dieta... doma este botom asi dva krat zvracala... na druhy den hnacka... papa nic nechce... vcera vecer som jej uvarila zemiak,z toho spapala troska a vyvratila ho... stale je taka umrncana a stale na mne vysy... mate niektora z vas takuto skusenost? mam ju zobrat znova na poho?

xlucia
25. jan 2013

@catllin nenapisala si vek dietata, jeho vahu, ci pije atd.

zuzulica
25. jan 2013

@catllin nenapísala si podrobnosti a či si jej na to niečo dávala, ale určite treba ísť svojej detskej, dieťa v hocijakom veku sa veľmi ľahko dehydratuje, takže to nieje sranda.

catllin
autor
25. jan 2013

ma 19mesiacov vazi 11kg... pije hlavne rano a cez den tak menej,ale snazim sa jej davat co najviac pit... davam jej BioGaiu a vcera uz aj Espumisan bo ju bolelo brusko.. s detskou lekarkou sme v telefonickom kontakte...
viroza som dala s y... sorry...

zuzulica
25. jan 2013

@catllin treba dávať pozor na tie tekutiny,dávaj po dúškoch a často , aby ju z toho nenapínalo, v lekárni sa dá kúpiť aj rehydratačný prostriedok, ktorý trocha zadrží vodu v tele a jesť napr. banán,strúhané jablko,piškóty, zemiakovú kašu, ryžu, trocha to aj prisoľ kvôli minerálom, tiež stačí dávať po troškách. Keď jej to neprejde, tak by ju tvoja detská mala vidieť, keď to nieje vírus tak to môže byť nejaká intolerancia potravín.

mataklinec
25. jan 2013

u nás to už trvá 10 dní, moje dve mladšie deti zvracaju, maju hnačky atd... Boli sme už 3 x u našej lekárky, a len nám povedala že máme dietovat a ono to prejde. Ale napr. jeden dva dni je dobre a na tretí den znovu zvracaju... Teraz momentalne už je 2 dni klud, takže dufam že sa to už nevrati...
@catllin želám maličkej skore uzdravenie...

catllin
autor
25. jan 2013

dakujem pekne... no ja do nej nedostanem papat nic... ☹
aj Vam prajem skore uzdravenie mataklinec..

catllin
autor
25. jan 2013

a este otazocka... vase deti papaju mataklinec???

mataklinec
25. jan 2013

@catllin No Davidko má 5 rokov a tie prve asi 4 dni nechcel takmer nič a Miňa má 3 roky a ešte ju dojčim., celkovo málo papa, ale teraz vôbec nechce len by bola na prsniku...

catllin
autor
25. jan 2013

no aspon ma to mliecko.. moja mala vsetko odmieta.. sem tam si dala vcera rozok,kukuricne chrumky a vecer som videla ze chodi a ham ham tak som jej uvarila zemiak a za dve hodinky bol vonku... dr nam tiez hovori ze dietovat a ze to prejde... hlavne nech pije... ja mam starsiu dceru radsej u svokry nech to nechyti... no tak mi uz chyba... ☹

mataklinec
25. jan 2013

@catllin verim Vám, bude dobre, len treba počkat a aspon tie tekutiny nejako po trošinku dostat do nej... ale nie vela naraz aby znovu nevracala... Držim palce a hlavu hore... ono to prejde

catllin
autor
25. jan 2013

dakujem pekne... aj ja vam drzim palce..