Črevná chrípka a vysoký C-reaktívny proteín

poleva
19. mar 2014

dobrý deň, mamičky stretli ste sa už s tým? Malí majú črevnú chrípku.Všetko začalo vysokými horúčkami, neskôr sa k tomu pridal kašeľ a teraz vracajú vodu.
Dnes sme boli u lekárky, CRP 26 a CRP 50 ....Dostali sme summamed.Jeden chlapček ,ten čo má CRP 26,je už 12 hodín bez teploty, pýta si jesť,sem tam pokašle. / vracal iba včera, 1 krát / Druhý s CRP 50, ráno zvracal vodu a stále teplotuje. Hnačky nemajú.Bojím sa do toho žalúdka dať im tieto ATB ..prosím poraďte,ďakujem

kkati
19. mar 2014

Pri črevných virózach je bežné mať mierne zvýšené CRP bez toho aby boli potrebné atb. My sme to celá rodina prekonali pred 3týždňami. Dcérka mala silné hnačky, 3x zvracala a teplotu 39st., CRP 30. Skončila na infúziách v nemocnici a tam jej tiež nasadili atb. vraj preventívne to majú zaužívané. Našej pediatričke sa to vôbec nepáčilo, že jej to zbytočne naruší imunitu, ale už to musela dobrať keďže začala. Synček veľa vracal, prehnalo ho len 2x, teplotu mal do 38st., za 2dni mu to prešlo. Potom som sa nakazila ja a keďže ma 2dni príšerne napínalo a hnačkovala som, museli smi pichnúť inj. proti vracaniu, brali mi krv a CRP 20. A rovno povedali že atb určite nie sú pri tejto hodnote potrebné, že je to normálne pri črevných chrípkach..

poleva
autor
19. mar 2014

@kkati prosím ťa čo mám robiť? v pondelok mal CRP 13 a dnes 50 ....ale zas druhému synčekovi je lepšie / a kedže sa videl doktorke zdravý CRP nerobila / 😒 kamarátky ma strašia,že máme isť do nemocncie

kkati
19. mar 2014

no neviem kamoškina dcérka mala crp 36 (mala tiež to isté) a atb. nebrala. Ale zase hodnota 50, neviem.. Hlavne aby veľa pil, ale keď to vyzvracia tak to je problém. Pri vys.teplotách a vracaní sa rýchlo môže dehydrovať. Podľa mňa keby ste šli rovno do nemocnice a už 3.deň je mu tak, určite by vás hneď hospitalizovali ☹ Tomu synčekovi kt.je na tom lepšie by som už určite atb. nedávala, ale tiež nech veľa pije a s jedlom pomaly a opatrne. Ale s tým druhým by som asi fakt radšej šla do nemocnice. Napr. na dcérke ani nebolo vidieť že by bola dehydrovaná, ale Dr. už z nej cítila acetón, vraj vtedy je už zle.

demo
19. mar 2014

@poleva aku ma teplotu a ako casto zvracia? Podla toho by som sa rozhodla, mozno este den pockala. Podla vyvoja. A treba do neho dostat vodu. V takychto stavoch je ztravitelnejsia prevarena voda.

poleva
autor
19. mar 2014

@demo teplota 38 , zvracal rano vodu asi 3 krát aj s hlienmi ... ale pýtal si jesť,a začal piť....je strašne bledý,unavený...

poleva
autor
19. mar 2014

@kkati z nášho už cítila aceton,aj v moči mu vyšlo,že je dehydrovaný,ale začal piť aj piškať

demo
19. mar 2014

@poleva nesmie jest. O to dlhsie sa vam to bude tahat. Ziadne jedlo, iba tekutiny.

poleva
autor
19. mar 2014

@demo to som nevedela,hovorila,že mu mám dAť slané tyčinky a slané chrumky,piškoty

kkati
19. mar 2014

tak keď zvracal len ráno a odvtedy už pije, možno sa to už zlepšuje a nikde nebudete musieť ísť. Och až mi je zase blbo keď si na to spomeniem 😝 Nech sa z toho čím skôr dostanú...

poleva
autor
19. mar 2014

@kkati dakujem,teplotuje stále ☹

kkati
19. mar 2014

hmm, ja som mala vtedy tiež zvýš.teplotu a to až 3dni, tak hádam už zajtra bude lepšie

demo
19. mar 2014

@poleva moze byt, ze to nie je crevna viroza, ked vracia hlieny. To je u malych deti bezne, ked su zahlienene ( sopel, kasel) ze tie hlieny prehltaju a potom ich vyvracaju. S tym jedlom zvol zlatu strednu cestu 🙂