CPAP pre dieťa

egresik
10. mar 2023

Ahojte, dcerka bude potrebovat na noc cpap pristroj, ma rok a pol. Chcem sa spytat, ci je tu niekto, kto s tym ma skusenost a vie mi dat nejake tipy ako jej pomoct si na to zvyknut. Dostaneme ju za mesiac, doteraz bola uspavana kojenim, tiez ju v noci este kojim, spi s nami v posteli. Odstavit ju nechcem.

nahodnemeno
10. mar 2023

bude to boj, minimalne do nejakych 3-4 rokov urcite...ten pristroj je zvycajne naprogramovany tak, ze postupne zvysuje prudenie vzduchu, zavisi, aky tazky mala psg nalez a pod akym tlakom bude teda pristroj nastaveny...cim vyssie tlaky, tym viac to ,,fučí,, a tym viac to moze byt neprijemne....velmi malo diagnoz a deti v takom veku ten pristroj potrebuje, obavam sa ze malokto tu bude mat skusenosti...kazde dieta je ine....no a dojcit by som odporucala prestat tak postupne, aby si nezvykla do 4 rokov, to je naozaj bez zdravotneho benefitu , hlavne nech ma pestru stravu, prevencia obezity (neviem, najcastejsie prader - williho syndrom byva indikacia)...dojcit mozete tak ze ked bude postupne zaspavat tak jej nasadite tu masku ...mala by ju pouzivat kazdu noc, a urcite najlepsie pocas celeho spanku, no minimalne 4 hodiny

egresik
autor
10. mar 2023

@nahodnemeno dakujem za info ohladom cpap, co sa tyka dojcenia, na to som sa nepytala a mam svoje dovody preco ju zatial odstavit nechcem

nahodnemeno
10. mar 2023

zavisi aj ci psychomotoricky je ok alebo zaostava...v takom pripade by to paradoxne mohlo byt lahsie ...o aku metabolicku poruchu sa jedna, ak sa smiem spytat?

egresik
autor
10. mar 2023

@nahodnemeno mukolipidoza 2/3

egresik
autor
10. mar 2023

Skor som dufala, ze tu najdem niekoho s osobnou skusenostou s tak malym dietatom

nahodnemeno
10. mar 2023

mam skusenost skor ako lekar....tych deti je velmi malo, zaviselo od diagnozy....take cule, neposedne, to v tom veku tazko tolerovali..