Covid u 2,5-mesačného bábätka

leus22
27. sep 2022

Ahojte baby
Mám 2,5 mesačne bábätko. Dnes vyšla covid pozitívna
Príznaky : hnačka, horucka do 39 (vrátane )
Mali aj vaše bábätka ? Ako dlho to trvalo ? Kedy skončili horúčky ? Ďakujem strasnw sa bojím

kacena4
27. sep 2022

ahojko drzim palceky. hlavne pozor na zatekanie soplikov z nich moze hyt zapal pluc

dilino
27. sep 2022

Och joj. Ked budú teploty pretrvávať treba hned volať detskej lekárke. Aby sa nedehydratovalo telo. Ved to je malička kde to mohla dostať. Dospelý je iné alebo školopovinne dieťa ale také malé babätko. U vás nemá nikto neba si s nim niekde.

anavixy
27. sep 2022

Trvali 1,5 dna, u nas max cca 39,5. Antipyretika sa mozu striedat à 4 hod, rovnaka ucinna latka len kazdych 6 hodin, sirup davkovat podla vahy, nie veku. Nad 39 pouzit aj fyzikalne chladenie (vlazna sprcha, zabaly), inak staci davat lieky az pri teplote 38,5. Kontakt koza na kozu, ak dojcite tak vela prikladat, mozete podavat aj cistu dojcensku vodu, sledovat mocenie. Ak by dieta nemocilo, bolo malatne, malo prepadnutu fontanelu na hlavicke, je dehydratovane, treba ist do nemocnice. Nasadte vitaminy okrem D aj C a probiotika, nieco na kasel a morksu vodu a Nasivin na soplik, verim ze ste volali pediatrovi a ten vas poucil a nasadil terapiu. 🙏 nech sa babatku rychlo polepsi 🍀

leus22
autor
28. sep 2022

@kacena4
@dilino
@anavixy
Jasne , boli sme u Dr , hneď nás brala dovnútra nevedeli sme že je to covid
Poslala nás do nemocnice, tam nás otestovali a poslali domov lebo nemajú covid lôžka
Tak snáď sa jej polepší
Manžel mal covid minuly týždeň
Hneď ako vyšiel pozit tak sa izoloval 😔

anavixy
28. sep 2022

@leus22 verim, ze bude dobre 🙏 je to hrozne, take malilinke babatko, ale zvladnete to 🍀

dilino
28. sep 2022

@leus22 jasné poslala vás domov. Katastrofa pre takého maličkého sa nenašlo miesto. A ako je teraz zlepšilo sa niečo.

elizita
28. sep 2022

@leus22 ahoj,sestrin mal prvý covid ako mesačný. Potom do 1,5r ďalšie 2. Neboj,nestresuj.

leus22
autor
1. okt 2022

@elizita
@dilino
@anavixy
@dilino
@kacena4

Ahojte tak sa hlásim , dnes má posledný deň karantény
Zvládli sme to aj doma ale viac by som to nechcela zažiť
Teploty trvali 1,5 dňa
A k tej nemocnici sa radšej nebudem ani vyjadrovať
Dr keď zbadal že je pozitívna , bol od nás asi 8 metrov a leical mi cez chodbu že mám ísť domov dať jej čipky atd
Popritom ja s manželom sme boli vtedy negatívny
Sestrička bola zlata , malá mala teplotu prišla k nej na chodbu bez Ruska bola pohladkala ju po hlavičke a zmerala teplotu
Potom sa somnou chvíľu rozprávala a vysvetľovala že čo mám robiť

kacena4
1. okt 2022

@leus22 no vies nie kazdy lekar ma super imunitu, aj on sa v prvom rade potrebuje chranit je len clovek az potom lekar. a som rada, ze ste to dali. drzite sa

dilino
1. okt 2022

@leus22 juj aspoň že tak dúfam že už bude všetko dobre.