Covid-19 a zrazenie teploty

janka_smile
16. nov 2021

Ahojkyy. Predvčerom sme zaistili, že sme pozitívny. Ja mám úplne minimálne príznaky, lebo som očkovana. No u mojej dcérky (14r) je vedľajší príznak bolesť hrdla a teplota. Lenže moja dcéra vždy (aj pri bežnej angíne) zvaracia. Ju napína z toho boľavého hrdla. Dnes mala trochu zvýšenú teplotu 37,5-38°C no teraz večer už mala 38,9°C no keďže zváracia tak všetky lieky aké jej dám vyzvracia. Bojím sa aby jej teplota nevystúpila ešte viac. Doma mám iba čapíky panadol Junior. Myslíte, že ak jej ho dám zaberie? Nemá kto ísť kúpiť iné čapíky, lebo sme v karanténe.
Neuškodí jej to?
Ďakujem vopred za odpovede😊

lily14
16. nov 2021

@janka_smile daj čapíky plus zabal

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_smile
autor
16. nov 2021

@hazelgracegus takto som to nemyslela. Som akože očkovana, možno to očkovanie zmiernilo príznaky, možno nie.... Paralen som dávala len ho vyzvracala a nemal sa šancu rozpustiť

oktoberka
16. nov 2021

@janka_smile no len si pozri dávkovanie.

patka06
16. nov 2021

tekutiny len v malinkých množstvách v pravidelných intervaloch + rehydratačný roztok
teploty znížiť sprchami alebo kúpeľom

bellovag
16. nov 2021

napusti jej vaňu s vodou okolo 37 st. alebo sprcha vlažna

luccija
16. nov 2021

@janka_smile zavolala by som niekomu nech kúpi čipky, keď máte v okolí lekáreň.Alebo pozri tie junior dávkovanie ..a sprchu

janka_smile
autor
16. nov 2021

Ďakujem vám. 😊
@bellovag @patka06 skúsim ten kúpeľ.
Ešte raz ďakujem ❤️

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_smile
autor
16. nov 2021

@luccija svokrovci, rodičia a naši súrodenci sú taktiež pozitívny, kamaráti sú na služobke no aj ďalší príbuzný nemajú auto aby skočili do lekárne.

janka_smile
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_smile
autor
16. nov 2021

@evamarek77 vitamíny berie vždy....ale ďakujem ❤️

bellovag
16. nov 2021

@janka_smile len nie studený...taký okolo 37 a nech sa oblieva vo vani vodou...ako bude voda na tele chladnúť bude sa aj telo ochladzovať a teplota klesať...Mne tak malý ked mal 1,5 roka od vysokej teploty (40 st) až odpadol...liekami to nešlo nijako zraziť, ani dr z RZP s tým nevedel rady ...v nemocnici ho prvé šupli do vody a tak zrážali....mal to z ucha, až keď prepichli a vytiekol hnis teplota klesla...boli to šoky..bola som s ním sama doma...v januári som ho na terase snehom "kriesila" ...neprajem niku zažiť

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika0204
16. nov 2021

@janka_smile do lekárne si môžeš ísť vyzdvihnúť lieky aj ked si pozitívna..neviem čo je smiešne na tvojom tvrdení že máš ľahší priebeh lebo si očkovana ved si povedala pravdu,presne nato očkovanie slúži ked niekto nepochopil 🙂)pre 14rocnu treba klasicky paralen, s cipkami junior ju poddavkujes a nezaberu...su aj panadol cipky pre dospelych...ak neklesne teplota treba dávať obklady alebo vlazna sprcha...prestriedat s ibuprofenom po 5hod...na prestriedanie mozes dat aj novalgin ten nam zabral na zrazenie teploty najlepsie ,odporuca sa podavat az od 15rokov aleuz ten rok hore dole ,ak ma dost kíl tak môže..drzim palce ❤️

evkamotka
16. nov 2021

@nika0204 so vsetkym suhlasim. Akurat ten novalgin je viazany na predpis, to nezozenie/nema len tak

anonym0001
16. nov 2021

@janka_smile A sumivy Paralen napoj si neskusala? Beriete B-komplex? Velmi dobry na imunitu, casto citit ulavu uz na druhy den.

ernina
16. nov 2021

u nas zabera pri teplotach koiesko citrona na zapestia max na 10 min aby nevyštipalo zase....sprchy su top
minule suseda vravela že si obj.taxik a po dohode jej taxikar doniesol lieky domov z lekárne🙂

quaqua
16. nov 2021

@evamarek77 mozes mi to prosim skontrolovat? Mam covid. Uzivam. Imunoglukan 3x,devit 4000IU, zinkorot2x, selen 1x, C v prasku cca 1g.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
quaqua
16. nov 2021

@evamarek77 toho D sa mi zda priserne vela. Mas odskusane na sebe?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka30
16. nov 2021

Nam na teplotu zaberal Aspirin C, rozpustne tablety vo vode

zalka
16. nov 2021

@quaqua mne lekárka dala 4000 UI vit. D, 2g vit. C dokopy za den ale rozložený na 2-3x ,

ankare
16. nov 2021

@janka_smile skoré uzdravenie!

jana005
16. nov 2021

@janka_smile ahoj, mne mal 4 ročný pri kovide 39,3
Lieky od teploty som do neho nedostala, tak sme mu dali len alpu na zápästia na vatu a obviazali.
Teplota mu klesla na 38,8
Takú mal až do rána, cca 11 hodín a odvtedy nič.

janka_smile
autor
17. nov 2021

Ďakujem vám. Dala som jej ten čapík. Teplota je klesla aspoň na 38°C bola som za to rada. Dnes som volala do lekárne. Myslela som si, že majú zatvorené, keďže je sviatok, no mali otvorené. Môžem si lieky vyzdvihnúť, tak sa chystám.
@ankare ďakujem ❤️
Ešte raz vám ďakujem 😇😊❤️

ankare
17. nov 2021

@jana005 keď nechce užiť sirup, daj mu čipok.

jana005
17. nov 2021

@ankare nemala som doma, tak sme to riešili takto