Coliprev, BioGaia a Espumisan - skúsenosti?

jugolinka
22. mar 2020

Ahojte žienky, mám doma 17dňového drobca, predvčerom sme začali bojovať s boľavým bruškom a nafukovaním. nasadili sme espumisan, no neviem koľko kvapiek na deň. Najprv som dala 25 a potom len po 8. Včera sme dali coliprev. A dnes chcem pridať aj probiotika biogaia. Máte niekto s tým skúsenosti, ďakujem za každú radu.

martinka13
22. mar 2020

Nič z toho nam nikdy nezabralo. Masáž bruska a ked bolo ozaj zle, rektalna trubicka. Ta vždy pomohla pri oboch deťoch.

ria133
22. mar 2020

Tiež sme mali všetky čo píšeš ale ja mám pocit že nášmu malému najlepšie zabrali kvapky babycalm, odvtedy začal aj pekne sám kakať bez trubičky.

lenuliatko84
22. mar 2020

My sme vyskusali vsetko a pomohol len coliprev

jugolinka
autor
22. mar 2020

@lenuliatko84 tak hádam aj nášmu zaberie.

mirkaaa80
22. mar 2020

@jugolinka nam nezabralo nic, iba masirovanie bruska priebezne pocas dna, sem tam aj polozit na brusko , teple obklady a ja velky pozor co som jedla. Pri druhom nam sposobovali velke bolesti prave pribiotika. Ked sme ich vysadili bolo dobre.

jugolinka
autor
22. mar 2020

@mirkaaa80 snažíme sa dávať na bruško, aj keď je veľmi uplakany pri tom. Aj teplú plienku som mu včera dávala. Stravu mam fakt obmedzenú, dookola ryža, zemiaky, mäso, vývar. Chlieb, no nie čerstvý. Vysadila som všetko mliečne. Z ovocia len banán

manchester123
22. mar 2020

@jugolinka nedávaš Vigantol? Nám narobil riadne problémy z bruškom.

nikaeli
22. mar 2020

Ja mam tiez pocit, ze nepomahalo nic.. vzdy podvecer spustil plac a plakal aj niekolko hodin.. preslo to "odrazu" po 3 mesiacoch.. spominam si ale, ze Coliprev som davala asi len 2 dni - zacal mi po nom zvracat. A Vigantol sme vymenili za Jamieson D3.

lenuliatko84
22. mar 2020

@jugolinka myslim ze aj 5 mesiacov sme ho pouzivali a malu sme spokojneho chlapceka,teraz je z neho 4 rocny certik😊

vmatuscinova
22. mar 2020

@jugolinka disledne idgrgnutie a masaz bruska pri kazdom prebalovani velmi pomaha. Ak je problem laktoza, coliprev tiez, probiotika by som zatial nemiesala, prave biogaia pri laktozovej intolerancii moze robit problem. Mam skupinu pre kolikove deticky ak chcet pridam Vas

jugolinka
autor
22. mar 2020

@vmatuscinova takže biogaia môže ešte viac uškodiť? Dnes som mu dala 1krat

malfea
22. mar 2020

@jugolinka ahoj, ja som dávala Espumisan pred každým kojením 15 kvapiek. Keď bol väčší, asi 3 mesiace, tak 20 kvapiek.

Biogaiu sme dávali keď sme začali s príkrmami. Vtedy mal smradľavé plyny a zabrala super.

vmatuscinova
22. mar 2020

@jugolinka pokial idete vylucovat problem s mluekom a laktozou dietou v kombinacii s coliorevom, biogaiu par dni vynechajte nech vam neskresli vysledok. Moze sa to stat, mam s tym skusenost aj viacere mamicky.

jahoda646
22. mar 2020

@vmatuscinova mohli by ste prosím pridať aj mna do kolikovej skupinky

luc308
22. mar 2020

@jugolinka ahoj, my sme mali tiez problemy s bruskom a nie male, davali sme espumisan a babatkovsky probiofix, potom som nasla na nete infant dophilus probiotika, masirovali sme brusko a davali sme aj taky krem, myslim ze sa volal pupík alebo tak nejak, no a ked to bolo velmi zle, zavesila som ho a to vzdy zabralo +striktna dieta..lekarka slubovala, ze to po troch mesiacoch prejde a na nase prekvapenia sa tak naozaj stalo, len sme museli vymenit espu za sab simplex..teraz ma moj syn necelych sedem mesiacov a bolest bruska nepozname 🤞🏻

bruneta880
22. mar 2020

Nám pomáhal tiež len coliprev a rektálna rúrka či ako sa to volá...a cvičiť s nožičkami...ale tá rúrka to bola záchrana 🙏 a blbosti, že potom sa nevykaká sám a neviem aké blbosti ešte okolo nej...to vôbec nepočúvaj, mne sa to niektorý jedinci snažili nabulikovať.

jugolinka
autor
23. mar 2020

@vmatuscinova môžete ma pridat

halci
23. mar 2020

@martinka13 presne ani nam. nic, okrem rurky.

jugolinka
autor
23. mar 2020

@vmatuscinova ok. Skusim

jugolinka
autor
23. mar 2020

Este sa chcem spýtať, či aj Vaše detičky majú taký plytký spánok. Prevracia očkami, otvára ich, myká nôžkou aj rúčkami,ľaká sa v spánku. A včera večer sa mi už nezdalo, že ho nebolelo bruško, skôr bol totálne nekľudný a nevedel zaspinkať. Aj sme ho vozili v kočíku, aj bol dlho na prsníku, aj na rukách sme hojdali.

vmatuscinova
23. mar 2020

@jugolinka moj prvy bo tiez tak, aj rucky mu vystrelovali, skor to bolo ale neutologicke hladisko. Ticho, minimum podnetov, zavinovacka, u nas fungovala ulitka asi najviac a ptavidrlny spankovy rezim

jugolinka
autor
23. mar 2020

@vmatuscinova maličký sa nám zvykne okolo 6tej večer zobudiť, vydrží aj hodinu, medzitým ho okupeme. No nekúpeme každý deň. Potom ho nadojčím a on tak plytko zaspí, no v kuse sa budí a včera sa prebudil o 21.00 a uspávali sme znova do 23tej,nevedel zaspať. Narábal so sebou. Skúšali sme ho nosiť, ja dojčiť, voziť v kočíku, no hocičo.

jugolinka
autor
23. mar 2020

@jugolinka je to naše druhé dieťatko. Pri prvom sme to vôbec nepoznali

jugolinka
autor
23. mar 2020

@jugolinka ešte chcem dodať, že ho balíme do perinky, ale vždy vyberie rúčky. Nechcem ho silno viazať, lebo sa dosť pučí a mrví

vladuska2002
9. apr 2020

@vmatuscinova mozem sa opytat ako ste to mysleli s tou laktozou a coliprevom? Ze ak skodi laktoza tak coliprev nedavat, alebo ze naopak pomoze? Ďakujem 🙂

vmatuscinova
9. apr 2020

@vladuska2002 mam skusenost, ze biogaia niektorym detom, co maju problem s travenim lktozy pripadne bkm nesedi. Je tam sice kmen bakterii, ktory v testoch ma preukazatlne vysldky pri dojcenskych kolikach, ale ako probiotikum nie je vyslovene uvedene, ze je vhodne pri laktozovej intolerancii - tie su zvycajne znacene dodatkom "inum" alebo msju zretelne napissne, ze nevyvolavaju reakcie a alergie - tak napr infnt dophilus. Urcite ma zmysel na 3 dni ln coliprev a potom aj biogaiu a uvidite, ci sa nieco nezhorsi napriklad so stolicou

vladuska2002
9. apr 2020

@vmatuscinova ďakujem krásne no coliprev dávame, akurát čakáme na výsledky testov na alergiu na laktózu, a malá má hrozné koliky a zápchy ☹ tak sa snažíme nejako pomôcť, dávali sme biogaiu ale mala som pocit, že to bolo horšie, tak skúšame coliprev a espumisan.

kikusik23
16. jún 2020

@vmatuscinova mozem aj ja poprosit o pridanie do skupiny pre kolikove deti?dakujem

domininini
12. jan 2022

@vmatuscinova mozem poprosit aj ja pridanie do skupinky? Dakujem

vmatuscinova
13. jan 2022

@domininini pridavam a pisem ss🙂