Coliprev alebo Babycalm pre predčasniatko

20. apr 2023

Ahojte, mám 10 týždňové predčasniatko a už vyše mesiaca sa trápime s kolikami. Skúsili sme 3 druhy um, biogaiu aj sabsimplex ale nieje to dobré. Viete mi poradiť alebo napísať skúsenosť s coliprev a babycalm?

ildiko36
20. apr 2023

Ja som mala s babycalm dobre skusenosti , môžeš dať aj probiofix, sab simplex a espumisan by som nedávala, nam to robylo zle a este viac mal vetry a musela som davať rektalnu rúrku, niekedy až na 2metre vystrelo z neho stolica s plynom😥.Keď kojiš ti si obmedzi mliecne potraviny

hugigugin
20. apr 2023

Davali sme aj sab simplex /espumisan/do mlieka a pred každým mliekom aj coliprev. Ked sme doniesli coliprev a dali 1 x sme videli zmenu na dietati do 10min.Odvtedy žiaden rev. Žiadne koliky.

autor
20. apr 2023

@ildiko36 nekojím :( a dávala si na lyžičku ten babycalm alebo do mliečka? Teraz som ho kúpila

jankalukasova
20. apr 2023

Pri predčasniatku by som (po dohode s pediatrom) skúsila aj ten celiprev. On totiž obsahuje tráviaci enzým, laktazu, ktorú telo nemusí vedieť do 4. mesiaca vytvárať. Predčasniatko s tým naozaj môže mať problém. Babycalm vyskúšaj pokojne, je to na prírodnej báze, pomôže uvoľniť vetry. Treba zistiť z čoho koliky pramenia.

ildiko36
23. jún 2023

Do mlieka

autor
23. jún 2023

@ildiko36 dík za skorú odpoveď, už ho ani neberieme

ildiko36
23. jún 2023

Prepač za neskorú odpoveď ale len teraz mi vyskočilo že si ma spomenula.