Čo zníži teplotu a kedy musíme ísť k lekárovi?

anjelik2060
14. máj 2017

Ahojte mamičky. Včera sme sa boli prejsť s maličkou von. Bolo celkom pekne slnečno ale na večer dostala teplotu 38,5°. Dala som jej náplasť na čelo "dermaplic" len že neustúpila tak som dala pol čipky paralen 100(dávam takú väčšiu polku lebo váži 6kg celá sa má dávať na 7kg) Trochu klesla ale v noci vybehla na 39,2°. tak znova dala čípok (ten však do 2 minút vykakala) novú náplasť a studené zábaly na hrudník (3x 5min).. ráno mala teplotu 38,2° tak som dala znova čípok a novú náplasť. Ak však teplota neklesne na normálne čísla mám ísť k lekárovi alebo sa dá ešte niečo skúsiť?..Ďakujem za odpovede

janinah
14. máj 2017

vek? náplaste nepoznám,osvedčili sa mi sirupy proti horúčke,ak nevracia....aké príznaky choroby okrem horúčky má?

anjelik2060
autor
14. máj 2017

@janinah 5 mesiacov má, zatiaľ nevracia.. iba mrnčí stále a tá teplotka sa drží na tých 38-39°.. inak som nič nesporozovala..

janinah
14. máj 2017

maličká je....chod na pohotovosť,nech niečo nezanedbáte...

nellita
14. máj 2017

Urcite pohotovist do 1 roka, nebola len prehriata,aj mne sa to stalo a za den teplota odišla,boli sme sice väčší cez rok

ivushka19
14. máj 2017

@anjelik2060 mozu to byt zubky, 6. choroba,.... kazdopadne ak sa vam to nezda, smer pohotovost alebo zajtra hned k doktorke..... Je aj nejaka malatna, spava, alebo je ciperna len nervozna, uplakana....

zuzula1975
14. máj 2017

Ak nema sople ani kasel moze to byt taka viroza, mali sme viackrat a vzdy teplota odisla za 1-2dni, ale nesmie mat ine priznaky. Na teplotu ak je viac ako 38 bud ten cipok paralenovy alebo nurofen sirup je dobry. Pozor na odstup medzi davkami 6h. Ak ani po podani lieku na teplotu neklesne mozes dat vlazny, NIE studeny! zabal na hrudnicek trebarz z plienky namocenej do vlaznej vody na 10min, opakovat aj 2-3x. Ak pojdes dnes na pohotovost tam ti daju ATB pre istotu.... ja by som do zajtra pockala a ak bude teplota stale trvat zajtra chod k vasej pediatricke.

zuzula1975
14. máj 2017

este som zabudla, hlavne nech vela pije ak ma horucku, teplota sama osebe nie je nebezpecna, je to priznak ze telo bojuje s infekciou. Nebezpecne pre takto male dieta je dehydratacia, to moze skoncit aj v nemocnici.

jonnie
14. máj 2017

Ak mema ine priznaky a trosku ustupuje teplota-sla by som zajtra k pediatricke. Pohotovost by som vyhladala fakt len vo vaznom pripade. AK mas vit.C - Cebion-skus jej podat s cajikom na lyzicke. A asi by som skor dala sirup Nurofen-najma na noc-ak nevracia. U nas cipky akosi nefungovali. Vela trpezlivosti.

anjelik2060
autor
14. máj 2017

@ivushka19 aj popozerá a potom zaspinká ale struhuje sa mi stále zo spania.. teraz naposledy sme jej merali a mala 37,1°..zajtra hneď ráno chceme ísť ku našej pediatričke lebo u nás sú pohotovosti jedna hrôza..

@zuzula1975 ak tak tie zábaly sme dávali a troška jej klesla uvidíme čo bude večer.. ale každopádne zajtra pôjdeme k doktorke.. práve že ona mi čajík ani vodu moc nechce len ak po 30-40ml aj to ledva.. ale zase mliečko vypila dosť som čítala že keď je 38,5 a viac nemala by mlieko tak som som jej nedala ale keď mala tých 37,9 tak hej..

@jonnie manžel bol v lekárni dnes tak mi povedali že ten nurofen je ťažký na žalúdoček tak zobral Paralen sus.. že tej je ľahší a vraj neni dobre miešať čipky so sirupom mu povedali v lekárni tak neviem asi dáme ešte tie čipky (máme dve najbližšiu by mala dostať o 16) a zajtra hneď ráno k doktorke a uvidíme..

A ďakujem všetkým za odpovede 🙂 🙂

evitka83
14. máj 2017

@anjelik2060 davala by som skor sirup ako cipok, lepsie zabera a lepsie sa vraj vstrebava. A mne sa osvedcili aj esencialne oleje na baze pepermintu. Kapnut do klasickeho oleja a masirovat nozky. Do pol hodiny klesla teplota o 2 stupne ked mala horucky

majka99999
14. máj 2017

@anjelik2060 ak by mala vyssiu teplotu, skus pred odchodom k dr. odobrat moc, male dievcatka su nachylnejsie na zapal obliciek. Inac moze mat virozu, ale do 1 roka radsej k dr., nech ju pozrie, pripadne otestuje moc a CRP. Cipky su aj Nurofen.