Čo znamená zelená riedka stolica s bielymi hrudkami?

petramelka
28. feb 2011

viac krat za den, prakticky v kazdej plienke, na prdiky sa puci. je plne dojcena, ma 4 mesiace. ma to tak uz tyzden.

latvia
28. feb 2011

normalna, zelenkavy odtien moze navodit predne mlieko

mircalla
28. feb 2011

Co som citala o tom (maly to mal raz par dni) tak v pohode by to malo byt....Predpokladam, ze taka skor svetlozelena, nie tmava

ikika
28. feb 2011

Ja som malo jedla (myslela som, ze je to ok, ked sa mi viac neziadalo, sice niekedy som zaspala s malou aj ked som chcela ist jest, ked zaspi) a mala mala tiez zelene stolice... ked som zacala ovela viac jest, tak su zrazu krasne zlte... svagrinka mi hovorila, ze aj ona mala pri prvom dietati taky problem, ze potom zacala kazdy den jest aj bielu cokoladu a 10%-ne jogurty a tak... u mna to zafungovalo... 😔 🙂 😀
V takomto pripade to znamena, ze v mlieku je malo tuku...

Skus sa mozno este spytat v teme https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ ohladom dojcenia, mozno nevypije dostatok zadneho (tukoveho) mliecka... 😕

Inak, ked je tmavo-zelena stolica (alebo dokonca az hneda) alebo vela hnaciek (ak nejdu zubky), tak to moze byt aj alergia - to mi hovorila alergologicka... nechcem strasit... len mam take info...

A este ma napada, ze zelena stolica moze byt aj v prip. ze zostane dlhsie stat v plienke, ale tak myslim, ze ziadny normalny clovek nenecha babo v pokakanej plienke neviem kolko, ale ked vie (pocuje), ze babo kakalo, tak ho ide prebalit... 😔

slavinka9
28. feb 2011

moja mala mala svetlu zelenu, hrudkovitu velmi riedku stolicu, ktora bola naozaj v kazdej plienke od 2 mesiaca a upravilo sa to az ked sme zacali prikrmovat na konci 5 teho mesiaca..obcas sa to zmenilo na par dni a zas sa to vratilo.lekarka nam nerobila ani vyter nic.povedala ze ked je plne kojena, je to v uplnom poriadku.znamena to ze ma rychle spalovanie. no ju nebolievalo brusko.....Inak naozaj vela zalezi aj od toho kolko papas a co.no v kazdom pripade by som sa sla ukazat lekarke.pre istotu a budes kludnejsia..... 🙂

pia22
1. mar 2011

Nechcem strasit, ale my sme mali po narodeni taku istu stolicu s kolikami (boli sme na UM), postupne sa objavili aj biele hrudky a skoncili sme na gastre a bezlaktozovej diete. Dozvedeli sme sa, ze tie biele hrudky bolo nenatravene zrazene mlieko, kt. traviaci trakt nevedel stravit.

ivett1
1. mar 2011

Zelena riedka stolica znamena, ze dietatko vypilo viac tzv. predneho mliecka a tie biele hrudky, to je nestravene mliecko...da sa to upravit, netreba sa hned stresovat 😉 ...v tomto clanku (hlavne oramovana cast) je to dobre vysvetlene, ak budes mat cas a precitas si to, lahsie najdes riesenie...drzim vam palce 🙂
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/18/stolic...