Čo zaberie na ekzém u dieťaťa?

gotzova
7. jan 2011

dobry den mamicky mam 14 mesacne babo a za posledny mesiac som jej objavila na zadocku cervene flaky vyzera to ako ekzem,plienky pouzivam pampersky a gaga plienky z tesca a vlhke utierky pampers uz som z toho nestastna mala som pytiol od detskej aj voltov krem a nic nepomaha

winona24
7. jan 2011

@gotzova a je to len na zadočku???? my máme seboroickú dermatitídu....a tiež to má najviac na zadočku a na nohách...skús to premastiť .... napr.klasickou modrou indulónou.... 😉

koniec koncov neporadím Ti nič iné,len ak to neprejde, ísť za pediatričkou a tá ťa následne pošle ku kožnej

tea333
7. jan 2011

ak je to len na zadocku, moze ist o plienkovu dermatitidu. Skus pouzivat bavlnené plienky, zadocek len umyt vodou a nepouzivat tie utierky, tie drazdia. Asi myslis holtov krem, ale ked ti ho detska predpisala,
mozno sa domnieva ze ma mala ekzem.Ak ide o atopicky (detsky) ekzem, pozri do temy atopicky ekzem miminek, je nas tam dost..

junovka
7. jan 2011

ak by to bol ekzem, tak sa prejavuje aj na ostatnych castiach tela.Skus zmenit plienky a vlh.utierky aspon na tyzden a uvidis 😉

pink_lady
7. jan 2011

moj krpec neznesie niektore plienky vobec, dlho sme boli kvoli tomu na latkovkach, momentalne znesie ako tak helen harper air comfort, alebo aj softino, vlhcene utierky jedine huggies pure alebo tiez softino a krem nivea sos...plienky clever, pampers a tesco viedli vo vytvarani cervenych "flakov" na ritke 😝

blacki
12. jan 2011

ahoj, aj my mame na ritke ten ekzemik. Dcerka mala cervene flaky, neskor az biele vyrazky. Tiez som bola u lekarky a dala nam krem Imazol a poradila natierat oblast gentianovou violetou (kedysi sa pouzivala na zabku v puse babatka). Velmi dobre pomaha, bohuzial nam len na chvilu a ked ju prestanem davat, je tam ekzem zase. Tiez poradila vymenit plienky, lenze bohuzial mam pocit, ze nam vobec ziadne nesedia. Zo zaciatku sme mali pampers new baby - zlte, tie boli super a odkedy mame velkost 3 a uz aj 4, tak nesedia ziadne. Uz neviem, ktore mam vyskusat. Je tu niekto, kto pouziva nejake jemne plienky pre ekzematikov? Nad tymi softino som tiez uvazovala, neviem ktore kupit, aby som malej este viac neublizila...

ivett1
12. jan 2011

ahoj ...aj my sme mali podobny "ekzemik"...a zrusila som vlhke utierky, umyvala len vlaznou vodickou, jemne vysusila a nasledne pouzila imazol-min 10 minut som nechala volne bez plienok (aj s tym imazolom na zadocku 😉 ) a ...preslo nam to (za 1-2 dni)...vyskusaj, ak by to nezabralo, pokracuj zmenou plienok a nakoniec navstevou na koznom🙂 drzim palce 🙂