Čo zaberá na potničky?

2. júl 2024

Ahojte, viete mi poradí niečo na potničky?
Dcérka ich ma najviac po rúčkach a na hrudi ich má tiež, ale menej....doma ma dcérka na sebe iba body s krátkym rukávom, pravidelne vetráme, ale potničky neustupujú... na jednom mieste zmiznú na ďalšom sa objavia... som už z toho zúfalá...ďakujem za každú radu...

beata_k
2. júl 2024

Nechaj ju v plienke. Ked bolo horuco tak som aj 3x do dna davala vlaznu sprchu.

msnesquik
2. júl 2024

Aj moja dcera ma pravidelne a to ma uz pat rokov..pod kolenami, v zahyboch laktov..ked je to na nevydrzanie, ze ju to ak svrbi, tak natriem slabou vrstvou sudokremu, pripadne dam zasyp, teraz sa u nas ochladilo, myslim, ze sa to zase na cas strati 🙂

anavixy
2. júl 2024

Hypermnagan a Uriage pruriced gel. A hlavne neprehrievat, umyvat cistou vodou. Kremy na zadok co potnicky zadusia nie.

janka_266
3. júl 2024

vymeniť body za voľné tričko, nepíšete koľko má malá, ale môj tak bol v 4 mesiacoch

autor
3. júl 2024

@janka_266 Mala ma 8 mesiacov, doma je väčšinou na voľno, keď ideme vonku tak ma iba body a nič viac a ak jej dam tricko tak ma vacsinou chrbat holy ...
Sudocrem nám nepomáha vôbec a dokonca ani na zapareniny nepomohol keď mala... my používame na zadok bepanten ale to jej na potnicky nezaberá tak isto...

@anavixy instagram nemám a malú neprehrievam keďže doma mi chodí iba v bodoch pripadne tričku...

anavixy
3. júl 2024

Vies si to pozriet aj ked nemas instagram 🤷🏻‍♀️je to prispevok od dermatologicky o potnickach a ich rieseni. Ale to som ti uz napisala v prvom komentari.

autor
3. júl 2024

A pediatrička jej predpísala kyselinu mliečnu len jej to zatiaľ nijak nepomohlo

anavixy
3. júl 2024

Kyselina mliecna je super na suchu pokozku, ale na potnicky neviem ako by mala pomoct.

autor
3. júl 2024

@anavixy áno pozrela som si to uz... presne toho sa držím, mala ma väčšinou iba jednu vrstvu na sebe a ona ma suchu a zároveň citlivú pokožku čiže nemôžem ju hoci čím natierať...

anavixy
3. júl 2024

No ved tam ani nie je hocico. Sudokrem je najcasi odpad, to na detsku pokozku nepatri. Hypermangan je na to urceny, vysusuje pokozku, takze potom je na mieste natriet tou kyselinou mliecnou, ale staci ked si v roztoku namocis gazu alebo tampon a tym potupkas tie miesta, kde ma potnicky, nech nevysusujes cele telo. Uriage pruriced obsahuje latku, ktora je priamo urcena na liecbu potniciek. Vsetko su to lekarenske produkty urcene na citlivu pokozku.

haraburdova
3. júl 2024

Ja som potnicky potierala 2x do dna obycajnym alkoholom z lekarne a vymizlo to za par dni.

autor
3. júl 2024

@anavixy prečítala som si na nete na čo slúži hypermangan a aj uriage a určite nechcem robiť z malej "pokusného králika " co nám sadne lebo to moze skoncit aj alergickou reakciou... a tiež tam nepíše cinhe vhodná aj pre deti napriklad ako to má Bioderma alebo Mixa, preto som bola radsej aj za pediatrickou aby nám niečo na to dala... dala nám aj olej do kúpeľa a aj kyselinu mliečnu...
@haraburdova myslíte ten 60% lieh ktorým sa babatkam čistí pupok? Nevysuši malej veľmi pokožku?

anavixy
3. júl 2024

Preboha a lieh davat na detsku PODRAZDENU pokozku ti pride ok? Lebo to fakt ok nie je. Nejde o to ci vysusuje ale stipa ako fras a fakt nie vhodny na taleto kozne problemy. Akoze dobre, je to samozrjeme tvoja vec, ale pytas sa na mamickovskom fore, dostala si odpoved od laikov aj od zdravotnikov (aj ja som) a pises, ze nechces robit pokusy, zjavne tomu fakt nerozumies, lebo davat dietatu veci urcene a schvalene na detsku pokozku a KONKRETNE na to co potrebujes riesit naozaj nie je “pokus”, ale prosim ta, drz sa toho aj pri ostatnom, lebo sudokrem a lieh su teda rady na nezaplatenie.
A uriage pruriced veru ma pisane ze je vhodny aj pre babatka, ale vravim, rob ako myslis. Ja toto radim uz zenam v porodnici na zaklade odporucani dermatologov a naozaj z ich deti nerobime pokusne kraliky, tak mi skor pride pani doktorka s olejom do kupela na potnicky.

autor
3. júl 2024

@anavixy sudocrem som písala ze malej vôbec nevyhovuje a nie ze ju ním idem natierat a lieh som sa pýtala ci veľmi nevysušuje a nie ze jej ho idem hneď teraz natrieť...
Ja nikomu neberiem ze je zdravotník a už vôbec nepochybujem o tvojich schopnostiach... a áno som na mamickovskom fóre a prosila som o radu a nie aby si ma poucala ze aka som matka a ze malej chcem niejak ublížiť a co je rozumné....
a pediatrička myslím ze vie co ma môjmu dieťaťu predpísať kedze som uz raz koli potnickam skoncila s malou aj v nemocnici, kôli zápalu ktory jej vyvolala alergicka reakcia na krem...ale to malej prredpísali na pohotovosti a nebol vobec vhodny pre bábätká a z toho mala potom iný zdravotný problém... ale toto riešiť s tebou vôbec nejdem...
Ja som chcela počuť iba obyčajnú radu co pomohlo iným mamičkám a nie aby som teraz kupovala milión krémov a ak malej nahodou nepomôžu tak potom to aj tak skončí v koši...

haraburdova
3. júl 2024

@autor ano spiritus dilutus. Odporucila mi to lekarka, dost som sa bala, ale skusila som sa nebanujem. Aj mi doktorka hovorila ze vela mam to odmietne lebo im to pride agresivne. Hovorila mi ze dolezite je tu kozu vysusit, na co je alkohol najlepsi. Ja som to dovtedy natierala kremom na atopicku kozu a bolo to zo dna na den horsie... ten alkohol nas fakt zachranil.

haraburdova
3. júl 2024

a takto - po kupani som jej to dala len na postihnute miesta, nechala som ju chvilu holu, nech jej to "zaschne" (asi 5-10min) a potom som ju natrela baby kremom na citlivu pokozku. nechcela som aby bola uplne sucha, ved ta pokozka je velmi jemnucka. velmi sa mi osvedcil la roche posay lipikar, to sme dostali v porodnici vzorku a robilo to dobre aj na novorodenecke akne. kozu ma krasnu, uz sa jej to nerobi a to sme teda uprostred leta. momentalne jej to dam uz len preventivne 1x za 2 dni na miesta kde sa vtedy vyhadzala, aby sa to uz neopakovalo a klop klop, ziadny problem. 🙂

autor
4. júl 2024

@haraburdova ďakujem 😊

autor
6. júl 2024

Mile mamiky takže som skúsila na potničky malej presne to co mi odporučila pediatrička a po 3 dňoch natierania a oleja v kúpeli malej potničky zmizli.... čiže oplatí sa počúvať pediatričku...
@anavixy čiže pediatrička vedela čo mi predpisuje a co malej pomôže, aj keď ty (zdravotník) si o tom pochybovala...lebo podla teba je asi výhodnejšie kupovať krémy v lekárni ako keď je niečo na predpis....
@haraburdova ďakujem krásne ešte raz aj za vašu radu, ale pomohla nám kyselina mliečna a olej do kúpeľa...

anavixy
6. júl 2024

🙃🙃🙃🙃🙃
Cize ti poviem, ze potnicky by zmizli tak ci tak, kedze su to potnicky a zmizli aj po “liecbe” uplne odveci… tak nabuduce treba verit pediatricke a nepytat sa na fore.
A ano pride mi uplne normalne nesetrit na dietati a kupit to co je na konkretny problem urcene aj ked mi pediater vie predpisat zadarmenko univerzalny krem na suchu pokozku.

autor
6. júl 2024

@anavixy jasne a ak nie je lekáreň v dedine a treba ísť do mesta aj cca 50 km a hľadať v lekárni, tak to mi príde tiež od veci...
A áno potničky ma moja mala dlhodobo nie je to len pár dňová záležitosť... čiže vďaka liečbe jej to pomohlo... a áno potnicky vedia zmiznúť aj samé ale jej ako zmizli tak hneď sa objavili ďalšie...
A k pediatricke som išla až nasledujúci deň ako som sa spýtala na fóre ale to by si musela čítať pozornejšie... a ja na svojom dieťati nešetrím ale to by si ma musela poznať lepšie... a ja som iba napísala ze pre teba je asi výhodnejšie kupovať krémy v lekárni ako keď je niečo na predpis... a ak je potrebné tak kúpim aj bežné kupujem v lekárni ale ty potrebuješ jednoducho presadiť svoj produkt aj keď nevieš zaručiť ci je u všetkých 100% účinný...

anavixy
6. júl 2024

Ale ved tu masticku na predpis tiez musis kupit v tej vzdialenej lekarni 🤷🏻‍♀️ prosim ta, kyselina mliecna je uplne bezny krem, ktory sa da kupit aj bez predpisu, to ze ty o nom pocuje prvykrat a predpisal ti ho pediater neznamena, ze je to nejaky zazrak alebo brutal ucinny liek. Ano, je to skvely krem ktory by mala mat kazda mamicka (a vlastne aj dospely clovek) doma, ak ma dieta s problematickou suchou pokozkou, ale opat, existuju aj rovnako, ak nie lepsie, ucinne kremy volnopredajne z lekarne. Podla tejto logiky ani na horucku nedavaj nurofne lebo je volnopredajny, ale daj si predpisat metamizol od pediatra. 🤷🏻‍♀️ A neprasadzujem SVOJ produkt 😂 kiezby bol moj… presadzujem produkt ktory je PRIAMO URCENY NA DANY PROBLEM. Hypermangan btw stoji asi 3€ a vyuziva sa na kazdy kozny problem typu vyrazky, potnicky, kiahne… A prepac, ale kyselina mliecna tiez nepomoze kazdemu na potnicky, takze je to presne to iste. Kazodpadne ukoncim tuto nezmyselnu debatu tym, ze som naozaj uprimne rada, ze vam tato liecba pomohla a pediater vie co robi 🙏🍀

autor
6. júl 2024

@anavixy samozrejme nie som blbá a viem ze sa da voľné kúpiť v lekárni, a keďže som bola u nej tak logicky nebudem kupovať aj iné prípravky...a predstav si, ze ja také robene masticky doma nedržím a v prípade potreby sa radšej poradím s lekárom co mam dat malej na pokožku keďže ju má od bábätka veľmi citlivú....
Keďže si taka veľmi múdra teba je na týchto fórach škoda a mala by si si otvoriť vlastnú poradňu a radiť co všetko majú mať mamičky doma po ruke aj keď to nevyužiju... lebo aj toto je podľa teba logické....
A vieš čo predstav si mam doma od teploty aj Panadol aj Paralen dokonca aj Nurofen, ak by ta to zaujímalo.... lebo mam pocit ze musím mať všetko na predpis a neviem co...
A áno ukoncujem tu debatu s tebou lebo toto nemá význam... iný ľudia nemajú žiadnu pravdu iba ty lebo ty si ZDRAVOTNÍK a vo všetkom si si 100% istá...
A žiadna mamička nemôže mať iný názor ako máš ty lebo aj mamink @haraburdova mi dala radu a dobre ze si ju tiež, nezačala poučovať ze dala svojej malej lieh a natrela ho krémom na citlivú pokozku... ale ako som ja poďakovala za radu tak už si začala na mňa útočiť... takže radšej si otvor asi svoju poradňu a nesnaž sa ľuďom vnucovať niečo co tiež nemusí pomôcť...
Krásny deň....