Čo zaberá na molusky?

2. jan 2023

Bojujeme uz 4 mesiace a pribúdajú. Jedna dr vyhlásila ze nechať tak oni zmiznú druhá dala tablety na imunitu. Syna to svrbí.

nahodnemeno
2. jan 2023

Dermatologovia zvycajne predpisuju isoprinosine, chirurgovia to najradsej vyberaju takou ,,lyzicou,, - podla mesta sa da vybavit aj v celkovej anesteze, napr. v UN Martin /Dr./

zabinkalenka
2. jan 2023

Ja som to vyberala dcerke sama doma, nechcela som ju dat do celk.anestezy- mala vtedy 4 roky.
Potrela som Betadine, prepichla kozu vedla ihlou, podobrala, vybrala, potrela Betadine a zalepila leukoplastom.
Mala ich skoro 50ks.
Najprv len par, nevedeli sme o co ide, rozniesla si to. U koznej mala asi 30, o par dni pribudli dalsie 🙈🙈🙈
Ale zvladli sme to. Kazdy vecer som jej pred spanim vybrala nejakych 5ks.

lety17
2. jan 2023

Ak ich nemate vela, kazdu natriet ichtyolovou mastou a prelepit, pravidelne natierat a prelepovat, za 7 dni su fuc

m_tinka
2. jan 2023

Nám naozaj pomohlo “nerobiť nič” (avšak môjho synčeka to nesvrbelo). Trvalo to ale dosť dlho, kým molusky zmizli :-/

nelca0510
2. jan 2023

@zabinkalenka a nezostali jej jazvy?

regina22
2. jan 2023

Pre pichnúť ihlou sterilnou, vytlačiť, dezinfekcia alkohol, dezinfekcia alkohol pokračovať kým nezmiznu aj 10 dní, vždy po kúpaní večer môžeš dat aj ráno keď stane

syslik81
2. jan 2023

tiez jedine prepichnut a vytlacit .. natrela som mastou na znecitlivenie a ked zaspala tak som isla na to .. nastastie to zabralo ale treba kazdu jednu .. sice nechutne ale da sa to vydrzat .. vyjde take biele a za tym troska krvy treba vydenzifikovat

zabinkalenka
4. jan 2023

@nelca0510 nie, ma krasnu kozicku. To boli mini vpichy, hned sa to zahojilo do hladka.

cifrusska
19. jan 2023

Ahojte, pridávam fotky molúsk aj samotného vírusu. My sme sa natrápili ale nakoniec zabral na radu kožnej MOLUSK a mala som dovolené od kožnej lekárky ich aj vytláčať (ale tam treba dbať na hygienu, mať doma zásobu Betadinu). Ako som spomínala zabral jedine molusk s tým že sme vyrážky potierali až do vytvorenia zápalu (max. 10 dní) potom sme dali pauzu od natierania zhruba 3 dni a na nezapálené moluska sme začali o5 aplikovať molusk. Takto sme sa zhruba za 2 mesiace zbavili všetkých. Len treba vytrvať aj s moluskom.

Rady - nekupať (iba sprchovať). Po sprche nešúchať uterákom telíčko dieťaťa - iba jemne uterák priložiť. Kožná lekárka mi povedala že uteráky meniť a prať po každom použití. Začala som mu dávať každý deň čisté vypraté a vyžehlené šaty a pyžamká. Do prádla som pridávala aj sanytol na pranie. Synovi to pomohlo a nerobili sa mu nové 🙂

ivannna85
12. aug 2023

Milé maminky, pridávam svoje skúsenosti s ročným bojom proti moluskám.
My sme sa potrápili rok s moluskam. Dnes nemá náš 6 roč. syn ani jednu.
Začalo to malou čudnou vyražkou. Za krátko ich bolo max. do 30.
Vyskúšali sme molusan krém, nám nezberal.
Dazinfikovať Betafine a pre lepiť náplasť tiež neprinieslo zmenu.
Kožné sme konzultovali, poradili nám Molusk roztok, vyškrabovať s chirurg. lyžicou sme nedali, na koľko je syn malý hypochonder a bolo ich dosť, obávala som aj jaziev a znovu reinfekcie. Keďže sa Molusky vyskytujú pri zníženej imunite, tak ta musí zabojovať a niekedy to trvá čas..
Čo nám pomohlo..
Amp care voľnopredajné tabletky na 3 mesiace a Molusc roztok natierať podľa návodu..
Ja som Molusky lokálne znecitlivela lokálnymi gelmi z lekárne napr. Emla, sú síce drahsie, no syn to inak nezvládal. Alebo, keď zaspal, tak som pomaly natrela gél, počkala kým zapôsobí, dala molusk roztok, zotrela tamponom navlhcenym a bol to dlhý boj..
Najlepšie bolo, keď si už samé telíčko zabojovalo, moluska naboptnala sama, až praskla, ale to bolo až ku koncu ročného boja s moluscami.
Myslím si, že každé malé telíčko môže zabrať niečo iné, dúfam, ze naša skúsenosť niekomu pomôže a držím palce, nech sú naše deti zdravé a maminky spokojné 😊