Čo vám pomohlo na ekzém?

sunsun11
14. feb 2022

Prosim VAs co Vam naozaj pomohlo na ekzém? myslim ako ste to riešili zvnutra? nieco ucinne na creva pre deti? dakujem pekne...

diewcatqoo
14. feb 2022

@sunsun11 vysadit alergeny a postupne zavadzat a zapisovat si, na co pokozka zareagovala. Vyse roka som si viedla dennicek, co som synovi davala jest a co s cim reagovalo.
Ziadne zazracne kremy, ani doplnky stravy nepomohli, pomohlo jedine prekopat jedalnicek.

panda21
14. feb 2022

Odstrániť kravsku bielkovinu, všímať si, po čom sa vyhadze. A u nás veľmi pri akútnej fáze pomohli probiotika probiofix imun tie majú tú rhammous baktériu, ktorá je jedina dokázaná na ekzem. A kúpanie v soli z čierneho mora, my sme mali z DM ale názov si teraz neviem za boha spomenúť. Taka plastova veľká nádoba to bola. Ale nič zázračné, proste prísť na alergeny a vyhýbať sa im. Plysaky vyhodiť, koberce, záclony ťažké. My sme kúpili aj protiroztocove periny 🤷‍♀️ je to dlhý boj.

andrea_prestastna
14. feb 2022

@sunsun11 lanovy olej lyzickovat, vazelina nonstop, zial obden sprcha okrem int.partii , holtov krem, ukludnit psychiku co som neverila ale bola kto velka zmena