Čo to má moje dieťa na nohách?

30. jan 2022

Dobrý večer
Neviete mi poradiť co to ma na nohách?
Áno budem volať zajtra doktorovi, len či mám stresovať alebo netreba.
Ďakujem

sona96
30. jan 2022

Podľa mňa to vyzerá ako kožná pleseň.

autor
30. jan 2022

@sona96
Takže ku kožnej? Alebo čo môžem nato skúsiť dat?

nwnw
30. jan 2022

Micetal z lekarne sprej. Ak je to plesen, tak zabere.

nikpa
30. jan 2022

Tiež si myslím, že mykóza

autor
30. jan 2022

Ono je to na vnútornej strane stehien a na druhej nohe to je aj pod kolenom.
Najprv som myslela ci to nieje plienkova dermatitída...
Ach, ani neviem kde to mohol chytiť synček 😰

sona96
30. jan 2022

Nie je to nič hrozné. Zajtra skočte na kožné, nech mu na to doktor niečo dá a za chvíľu ani nebudete vedieť.

dajda_01
30. jan 2022

Vyzerá to ako to co som mala ja... pityriasis rosea
Zo dna na deň som sa celá takto vychádzala, mala som to asi 2 mesiace kožná mi dala nejakú masť ale vravím kym sa to úplne stratilo prešli asi 2 mesiace

im709vf
30. jan 2022

Môj syn mal podobne vyzerajúci atopický ekzém.

aliaray1
30. jan 2022

Ahoj, idealne by s tym bolo zajst urcite k lekarovi.

denkabemommy
30. jan 2022

Ak je to dieťa do 2r, tak najskôr to bude atopický ekzém, nie pleseň.. Atopia - suché fľaky, z blízka uvidíš na tom také šupinky, kľudne môžu byť sfarbené do žlta.. ale s istotou ti to povie až kožná dr.

euka210
30. jan 2022

Aj ja som ze je to exem...moji to mavaju. 6r ma prave na stehnach, lakte....a niekedy mal aj pod kolenami. Kozna da mast.

luliu
30. jan 2022

Plesen

jjanulienka
30. jan 2022

Nemôže to byt sladká chrasta?

lucyl13
30. jan 2022

Moja mala máva podobne suché červene fľaky v zime od pancusiek - musí nosiť len 100% bavlnené …ale neviem, či je to to iste … no presne to máva pod kolenom vzadu a na stehnách …

uckova
21. jún 2022

Ahoj boli ste u doktora? Môj malý to má. Čo vám na to dali? My tu nemáme extra dobru kožnu moc sa mi tam nechce ísť ,🙈

autor
21. jún 2022

@uckova
Ahoj áno išli sme ku kožnej a dostal masticky. Jednu antibiotícku (namiešal v lekárni) a druhu Lokoid masť. Prešlo to behom pár dní.

uckova
22. jún 2022

Ďakujem. Nás to má isto z potravín len som si akosi neuvedomila že som mu dala v jeden deň jedlo a paradajkou a aj jahodami 🤦🏻‍♀️ tak mal silnú reakciu. Dnes sme to už lepšie chvalabohu 🙏

nwnw
22. jún 2022

@uckova to fakt???? 🥺😳 Moje deti od pol roka jedia jahody s rajcinami a fakt vela a nic im nebolo nikdy. Starsi mal raz vyrazky ked mal 5m a dala som si McDonalda. Inak nic. Je pravda, ze u nas sa nekupuju sladkosti,ani tie kase, pribinaciky a neviem co este. Dzus pili prvy krat v 2r

uckova
22. jún 2022

@nwnw úplne vážne. Starší syn mal ako maly na citrusy a čokoládu alergiu. Tento najmladší jedol všetko v pohode paradajky nonstop, on by najradšej jedol jahody s čučoriedkami a zajedol paradajkou 😂😂 ekzém sa mu urobil. Vylúčila som pravdepodobne alergény a teraz som si ani neuvedmila že som mu dala oba naraz. Paradajky si sám zobral s jahody - robila som džem tak aj ja som si dala. Var sa mu polepší úplne. Ja ani manžel nie sme na nič alergický var z toho aj on vyrastie.

pusinka12221
22. jún 2022

Aj naša to ma kožná mi kázala to vymasťovať takže večer po kupani s modrou indulonou a potom cez deň aj viac krát s krémom bioderma intensive baume.

uckova
23. jún 2022

@pusinka12221 ja používam lipobase to je tiež také na premastenie. Ďakujem za typ

uckova
24. jún 2022

@pusinka12221 modrá indulona zázrak 🙏 úplne krásne bledne a mizne