Čo to má dcéra na ukazováku?

tajik
8. máj 2022

Dcera to má na ukazovaku,čo to je prosím???
Vytlačiť nejde.
Čím potrieť???

riskoh
8. máj 2022

Zapalene,nahnisane,ichtiol krem alebo suoer je nastruhat zemiak,zalepit na 2hod,potom dat dole a opat novy nastruhat-vytiahne hnis,moze sa niekolkokrat ipakovat

viestta
8. máj 2022

Zábal z visnievskeho balzamu alebo ichtyolovej masti, vymieňať každých 12 hodin

panelacikova
8. máj 2022

skúste to na 1-2 sekundy ponoriť do vriacej vody, môže to povoliť a puknúť. následne vyčistiť dezinfekciou alebo bielym alkoholom. mojej sa robia takéto zo záderov a vždy tento "recept" pomôže... nemusí však každému, samozrejme

tajik
autor
8. máj 2022

@panelacikova
@viestta
@riskoh dakujeeeeem🙂

zuzana9393
8. máj 2022

@panelacikova prst ponorit do vriacej vody? 😅to aby ju popalenina bolela viac a na toto sa vykaslala?

panelacikova
8. máj 2022

@zuzana9393 nie. ono to fakt zaberá. mojej dcére vždy. horúca voda (fakt ale len sekunda-dve, to sa dá vydržať) úplne zmäkčí tú kožu a hnis sa potom dá ľahko vytlačiť. potom vyčistiť a zalepiť. minule mal niečo podobné, ako je na foto, aj môj manžel. a tiež som mu pripomenula ten "trik" (on je starší, tak ho poznal, len nemáva tieto problémy, tak mu nenapadlo to takto riešiť), a hneď že: jasné, ošetrím si to tak. a potom mi povedal, že to zabralo ihneď a že toľko hnisu odtiaľ šlo.... a dovtedy tlačil, tisol, bolelo a nič... 🙂 to sú také tie receptíky starých mám asi. moja dcéra to máva často a raz som sa posťažovala v práci a jedna kolegyňa (starší ročník) mi toto poradila. odvtedy to robíme zakaždým tak a zakaždým pomôže 🙂 ale chápem, čo si tým chcela povedať, bolí ťa hlava? udri si koleno, zabudneš na hlavu 😀

zuzana9393
8. máj 2022

@panelacikova o tom som teda este nepocula, no vyskusam ak bude ,, prilezitost".

panelacikova
8. máj 2022

@zuzana9393 no... možno to nezaberie každému, ale my s tým máme dobrú skúsenosť... možno by sa potom mohla v téme vyjadriť aj
@tajik čo z toho vlastne skúsili a či pomohlo 🙂

3009
8. máj 2022

@tajik vymočiť v repíku. Ten to vytiahne a hnis vytečie.

jaskolka
8. máj 2022

Nema tam zadretu triesku, alebo niečo také? Akoby sa to "zbieralo" mi to príde. Je to dosť zapálené, zahnisane už. Ichtyolovu masť,vytiahne zápal a potom betadine.

tajik
autor
8. máj 2022

@jaskolka práveže tam nemá nič ,ani trieskyu,ani zadrete nemala

luccija
9. máj 2022

@tajik urcite tam nieco má pichnute malý kúsok.Ichtyol je výborný.Ja väčšinou napichnem slabo ihlou a vytečie hnis vydezinfikuj a ichtyol

tajik
autor
16. máj 2022

Hlásim sa čo nám pomohlo.
Tá horúca voda na 2 sekundy a potom
Tampón namoceny vo vodke40 čistej priložiť na miesto a obviazat
Krásne to vysúsilo a chrasticka odpadla.
Dakujeeem🙂