Čo to má 7-ročná vo vlasoch?

24. sep 2023

Pekný deň.
Prosím Vás, našla som dnes dcére toto (také tmavo oranžové akoby prilepené lupiny) na pokožke hlavy, má to na jednej časti, nie po celej hlave. Mliečnu chlastu, ani nič podobné nikdy nemala za 7 rokov. Ďakujem za odpovede, prípadne rady ako sa toho zbaviť.

liz_lemon
24. sep 2023

vyzera to ako seborea, chod s nou na kozne, neskusaj kadejake sampony, na toto treba zarabanu mast

chillibubble
24. sep 2023

mne to pride presne ako mliecna chrasta. moja ju mala nie len ako babatko, ale potom este asi 2-3 krat. vzdy zabral olej a umyt normalnym samponom a vycesat.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
24. sep 2023

mliecna chrasta .. my sme zmenili sampon a zmyzla

katuskamala1
24. sep 2023

Myslim si,ze mliecna chrasta. Ak ano,tak po okupani este natriet olejom a nechtom zoskrabkat,potom tenuckym hrebenom. A potom kvoli oleju zasa umyt vlasky..

pribinak
24. sep 2023

Vyzerá to ako mliečna chrasta. Kúp takýto šampón, výborný je

https://www.benulekaren.sk/babe-dieta-sampon-na...

Prosím tá, neškrabať jej pokožku nechtom ani ničím, stačí umyť samponom

simona92101
24. sep 2023

Je to mliecna chrasta,preboha nic neskriab nechtom 🙈 kup sampon pre deti na mliecnu chrastu a je na to aj specialna spongia s hrebienkom,samponom umyjes,nechas posobit chvilu,s tou hubkou jemne kruzivymi pohybmi uvolnis chrasticky,na druhej strane spongie je jemna silikonova kefa,s tym jemne prejdes po hlave,oplachnes.ak daco zostane vo vlasoch,jemnym hrebenom len vyseces z vlasov.ak bude treba tak zopakujes.

simona92101
24. sep 2023
stanulienkat
24. sep 2023

Babe sampon kup. Ziadne babske recepty s olejom.

chillibubble
24. sep 2023

@stanulienkat preco nie? ja som mala aj babe sampon a nepomohol. dala som olej(tusim mandlovy, nie jedly samozrejme) nechala posobit, pomasirovala vatovym tamponom a umyla. olej sa bezne dava do vlasov ako maska napr. co je zle na oleji?

mlady_par
24. sep 2023

Dcera mala priblizne v 6. Rokoch to iste. Lekarka odporucila nizoral sampon. Po nom to zmizlo.

stanulienkat
24. sep 2023

@chillibubble chrasta je kvasinka, treba ju liecit. Olej ju zmakci, preto ide pekne dolu, ale to neznamena, ze sa vyriesil problem. Ak to nevyriesi, tak skor, ci neskor to bude mat znova vo vlasoch. Babe sampon je velmi dobry (aj Nizoral), zrejme nezaberie kazdemu.

katuskamala1
24. sep 2023

@simona92101 dakujem za info,nevedela som o tej spongii , ja som to tym nechtom ale jemne ved to slo uplne dole krasne 😉

simona92101
24. sep 2023

@katuskamala1 dcerka mala od narodenia velmi huste vlasky a tie chrasticky nesli nijako dole,kozna mi odporucila tuto hrebeňospongiu,ze je velmi setrna k pokozke a veru neviem vynachvalit,za tie peniaze to ozaj stalo.ja som sa bala jej to skrabat s nechtom🤷‍♀️

zuzzz
Včera o 10:45

Ak sa smiem spýtať, ako ste sa toho zbavili prosím a po akej dlhej dobe, pripadne ako častom ošetrovaní pokožky vlasov? Tiež sa s tým trápime. Vopred vďaka za info.

snowflakenel
Včera o 10:59

Moja to ma ale je babatko.
Pouzivame Babe sampon a ppmaly sa to lepsi. Ale je to na dlhsie

snowflakenel
Včera o 11:00

@zuzzz mame Babe sampon z lekarne. Pomaly sa to lepsi. Pro prvej dcerke to trvalo velmi dlho, kym to zmizlo. Lebo obe sa narodili velmi vlasate, tak to bolo tazsie

zooeynka
Včera o 11:06

@simona92101 ci odlupnes nechtom alebo kefkou tak v tom nie je ziaden rozdiel. Stale je to manualne odstranenie.

simona92101
Včera o 12:57

@zooeynka za mna je setrnejsie to uvolnit tou hubkou a jemnou kefkou pocas umuvania vlasov ako to skrabat s nechtami🤷‍♀️