Čo sú toto za vyrážky?

salome123
21. feb 2014

baby, je piatok poludnie a dcera sa vysypala... vid foto. mali ste to niektora? co to znamena? k lekarovi sa dostanem najskor v pondelok ☹ zatial ju to nesvrbi.

sabina1975
21. feb 2014

moze to byt alergicka reakcia sledovat a na pohotovost ja som pred 10rokmi mala nieco podobne a nakoniec sa z toho vyklula potravinovo pelova alergia rozhodne by som necakala do pondelka

nigguska
21. feb 2014

@salome123 Ahoj,nespapala nieco nove?ine? moze to byt alergicka reakcia(nemusi svrbiet).Alebo od plostic taketo byvaju(tym nechcem povedat,ze by ste take mali doma-neber to v zlom). Ale ako vsimam podla fotiek,mala ma problem s pokozkou,vsak? Ma exemi alebo len velmi suchu pokozku? Skoda,ze nemozes ist dnes k lekarovi,s tymto by som urcite sla co najskor,aj ked to nemusi byt nic vazne. Treba davat teraz hlavne pozor,ak by to bola alergicka reakcia,ci sa jej nebude tahsie dychat alebo prehltat. Alebo nepouzila si novu avivaz,prasok,krem...hoci co ine,co si mala doteraz?

katy1979
21. feb 2014

zihlavka teda alergicka reakcia na nieco. Moji to maju po urcitych jedlach.

melleanor
21. feb 2014

@salome123 treba skúsiť nejaké antihistaminikum, pozrite. či nemáte fenistil kvapky, zodac, aerius, prometazidin. Dajte jej a uvidíte, či sa nezlepší.

darina1952
21. feb 2014

@salome123 veru ako píšu baby - vyzerá to na alergickú reakciu na niečo - jedlo, prášok, aviváž, mydlo, orechy... Skús doma pohľadať či nemáš náhodou Zodac, Cezera, Zenaro...poprípade aj Dithiaden jej môžeš dať. Podľa veku - keď má 3 roky tak 1/2 - 1 tbl denne - prečítaj si v letáku odporúčanie. A skús počas nasledujúcich dní vyradiť z jej jedálničku alergény ako jahody a bobuľové ovocie, kakao, čokoládu, orechy - všetky druhy, paradajky (aj pretlak a kečup), citrusové ovocie, kivi, ananás ...
Ja som bola akurát min.týždeň so synom na kožnom, lebo sa mu na líčkach objavujú také malé vyrážtičky - pripomínalo to krupicu a tak nám dala Dr. nejaké krémiky a odporučila diétovať aspoň 2-3týždne.

miskacharly
21. feb 2014

Nieco ju podrazdilo,nemala nejaku latku na sebe,ktora ju mohla podrazdit?daj jej na to sudokrem alebo detsky puder.

bianka0111
21. feb 2014

@salome123 ked si ich pozrieš bližšie nie su tam malé biele akoby guličky? v strede vyrážky?

aduska8888
21. feb 2014

aj nam sa dnes vyhodili a presne taketo,akurat ich nemame na chrbatiku,iba vpredu na brušku....a hrudniku tiež....ale spominam si,že už raz sme to mali a prešlo to....takže usudzujem,že to moze byt jedlom....dufam aspon,že to zas zmizne samo...cez víkend....tiež ju to nesvrbi....

salome123
autor
21. feb 2014

ked hovorite ze alergia, tak predpokladam ze je to zo sunky... nevsimla som si, ze je tam zelirujuca latka a to jej mohlo toto vyvolat.
@aduska8888
@bianka0111 nie nie je v strede nic biele 🙂
@nigguska

nigguska
22. feb 2014

@salome123 neboj,prejde to,len ju sleduj,ci sa to nezhorsuje....drzim palce!!!!!