Čo sú to za vyrážky?

pininka1
19. sep 2024

Ahojte, neviete co to môžu byť za vyrážky? Najprv sme mysleli, že od komára, ale dnes prišla zo školy a vyrážok je kopec, pribúdajú. Nemala síce ešte kiahne, ale nezdá sa mi, žeby to bolo ono. Vyrážky sú tvrdé, niektoré vo vnútri s bielym.

ala2110
20. sep 2024

@pininka1 ahoj, vyzerá to na ovčie kiahne, aj svrbia?

pininka1
autor
20. sep 2024

@ala2110 svrbia. Ale sú také tvrdé, nieje v nich tekutina. Do rána nové nepribudli, ale niektoré vyzerajú ozaj divne, ešte som nič také nevidela

ala2110
21. sep 2024

pokiaľ to nie sú kiahne, tak by to mal vidieť lekár. Je možné, že je to alergia na niečo... neviem, či má aj iné ťažkosti, zvýšenú teplotu, alebo bolesti hrdla, brucha... Vyrážky môžu sprevádzať hocijaké ochorenie, bývajú aj pri covide... a pokiaľ ide o ovčie kiahne, každé dieťa to prekoná inak, niektoré majú len pár vyrážok, niektoré sa vysypú celé, vyrážky praskajú až keď dozrejú...

pininka1
autor
21. sep 2024

@ala2110 synovia mali kiahne. Tiež nemali veľa, ani teploty nemali, ale toto ozaj niesu kiahne, už nové nepribudli, mne to príde ako keď niekto chytí nejakú cudzokrajnu rastlinu a ostane mu na rukách taka alergia. Každopádne ešte som také vyrážky nevidela, našťastie masť ktorú sme jej dávali spolu s fenistilom zabrali